Visual Studio

HPQ-User
19-01-2010, 09:50   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ASTRONOM sormuş:
Merhabalar öncelikle sorular sadece teknik yardım içinse lütfen kusura bakmayınız sadece bir şeyi merak ediyorum ve bunu bilen birilerine sormk istedim.Ben veri tabanı progarmcılığı okumaktayım visual studio kullanıyoruz c#.net ve VB.net olarak.Sürekli programa girdiğimizde hoca yeni projeden mesela c# dan windows form application'a girip yapıyoruz projelerimizi.Öğretmenime diğerlerini sorduğumda cevap alamıyorum internettede yeterli bilgi bulamadım lütfen açıklaya bilir misiniz?Aynı menü altındaki diğer seçenekler ne işe yarıyor ve ne farkı var?Örneğin:class library,WPF application,Console application,empty project,windows service gibi...
Lütfen bunları tek tek açıklayabilir misiniz bana kısaca?Çok minnettar kalırım teşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
İnterl core 2 duo 2,4 ghz,4 gb ddr2 ram,512 mb nvieda ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.1.7) Gecko/20091221 Firefox/3.5.7 GTBDFff GTB7.0 (.NET CLR 3.5.30729)

Kapalı Hesap (101323)
19-01-2010, 19:04   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,337 mesaj

console application console uygulamaları yapmaya yarar  örneğin gecende  console için yazdıgım   yazı  yazma  uygulamasının  kodları  Console.WriteLine("");     Console.Title="";  Console.ReadLine();   basit bir  wordpad uygulamasının kodları ben yazmıstım umarım yardımcı olabilmişimdir