VMware sanal makina yardım

Kapalı Hesap (200174)
06-12-2010, 23:49   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

evet arkadaşlar gerçek makinamın üzerine xp ve vista kurdum sanal  yani 3 işletim sistemi kafamın takıldığı yer sanal makinayla büyük dosyaları hemen indiriyorumda reel makinayla geç iniyor ve sanal makinadan indirdiğim dosyalarda zararlı yazılım olsa gerçek makinaya bulaşırmı antivirüs programım var o sanal makinaya müdahale edebilirmi çok aradım cevabını ama herkes bişey yazmış şimdiden saygılar birde sanal makinayla dosyalar neden daha hızlı iniyor anlamış değilim Soru

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (200174) ~ 07 Aralık 2010 00:33
mcafee23 ayrılmıştır
07-12-2010, 01:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

hız konusunu şu an bilemiyorum ama böyle bir hız farkının olmaması lazım
sanal makineler windows'un ve virüslerin okuyamayacağı şekilde işletim sistemlerini depolar
bu yüzden antivirüs o makineye müdahale etmez
gerçek makinene de virüs bulaşmaz

black_flood
07-12-2010, 08:54   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

malesef hız farkı çok var ve büyük ihtimallen işletim sistemlerinde var olan ama hız konusunda limitleme yapan bir özelliği devre dışı bırakıyor sanal pc bu yüzdende 4 gb dosyayı bile işlemesi bazen dk bile sürmüyor.

sanal pcden virüs bulaşma olayına gelincede dosya paylaşımı yok ise sorun olmaz. hatta en garanti yolu çalışma gruplarını farklı yap imkanı yok bulaşmasının çünkü birbirlerini görmeyecekler ağda 2 sistemde kendini tek sanacak.