Vodafone Smart 6 Ultra Root Sonrası Arıza

mrtkrz
26-09-2015, 00:32   |  #1  
mrtkrz avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar, öncelikle herkese iyi bayramlar dilerim. Yaklaşık bir buçuk iki ay önce vodafone smart 6 aldım. Telefonun normal menüsünü ve tema simge boyutlarını beğenmediğim için ve tam yetki elde edebilmek için ( açılış programlarını kapatma vs.) kingroot ile telefonu rootladım. Ardından görünüş için blackmart ile nextlauncher ı kurdum.

Telefonu böyle kullanıyordum hiç bir sorun yoktu kaç haftadır taa ki düne kadar. Dün öğlen telefonu iki buçuk metre gibi bir mesafeden düşürdüm. Akşama kadar hiç bir sorun yoktu ( kırılmaz jelatin ile kaplı) düşme arkasından 6 7 saat sonra hafif bir kasma donma oldu bir kaç kez. Ayrıca custom recovery kurulu telefonda rom çıkarsa yüklerim diye kurmuştum. Kasma artınca custom recoveryden wipe bölümünden format data falan yaptım her şeyi sıfırladım. Ve şu an telefon hiç açılmıyor. Powered BY android yazısını atlamıyor. Bazen atlıyor ama sonra ekran karanlık görüntü gelmiyor. Bataryasının bitmesini bekledim sonra tekrar %100 olana kadar şarj ettim yine formatladım yine bir şey düzelmiyor bahsettiğim sorun devam ediyor.
Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Alternatif çözüm ve önerilerinizi önemle ve acilen bekliyorum, şimdiden teşekkürler. İyi forumlar...

theironman
26-09-2015, 07:52   |  #2  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

telefonu rootlama işinden bir kere vazgeç; kullandığın en basit Android telefonlarından biri nihayetinde... bunun dışında teknik bir sıkıntısı var gibi geliyor bana; düşme hikayesi olmasa suçu yazılımda arardık ama tüm sorunlar düşme olayından sonra başgösterdiğine göre... yapacağın belli aslında... garantiye vermek...