Vodafone Türkiye'den önemli açıklama

CHIP Online
26-11-2012, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Vodafone Türkiye, reklam filmleriyle ilgili ortaya çıkan iddialar hakkında bu önemli sözleri söyledi

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/vod ... aciklama_37178.html

Vodafone, geçtiğimiz günlerde reklam fiilmleriyle ilgili ortaya çıkan iddialarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Vodafone Türkiye'den gelen açıklamayı olduğu gibi sizlerle paylaşıyoruz:

07 Kasım 2012 tarihinde yapılan Reklam Özdenetim Kurulu (RÖK) toplantısında, bir operatörün şikayeti üzerine "En çok tavsiye edilen operatör" reklam filmimizde iddianın dayanağı olan GFK Türkiye'nin yaptığı araştırmanın metodolojisinin uygunluğu sorgulanmıştır. Konuya ilişkin olarak yapılan değerlendirmede, pazar araştırmaları sektörünün uzman kurumunun araştırmanın metodolojisinin uygunluğunu doğrulaması üzerine, iddiada bir sorun tespit edilmemiş ve 14 Kasım 2012 tarihinde reklamın yayına devam edebileceğine karar verilmiştir.

"En Çok Tavsiye Edilen Operatör" reklamımıza karşı açılan dava feragat nedeniyle reddedildi

Bu süreci takiben şikayetçi operatör reklamın durdurulması yolunda tedbir kararı verilmesi talepli olarak dava açmıştır. Mahkemeden tedbir kararı alamayan operatör davadan feragat etmiştir.

Böylece Mahkemece davası reddedilen operatör Reklam Özdenetim Kurulu'nun mahkemeye intikal etmiş bir konuda karar verme yetkisi olmadığını bilmesine karşın tekrar Reklam Özdenetim Kurulu'na müracaat ederek durdurma talep etmiştir.

Son noktada, Reklam Özdenetim Kurulu, 21 Kasım 2012 tarihinde reklamın yayınına söz düzeninde küçük bir değişiklikle devam edilmesi yönünde karar vermiştir. Şirket ilkeleri ve iş etiği gereği, reklam iletişiminin tüm aşamalarında Reklam Özdenetim Kurulu'nun karar ve yönlendirmelerini dikkate alan Vodafone Türkiye, istenen değişikliği yerine getirerek "En Çok Tavsiye Edilen Operatör" reklamına devam etmektedir.

Tüm Konu: Vodafone Türkiye'den önemli açıklama

Kaynak: www.chip.com.tr