Vodafone Türkiye ve Visa'dan işbirliği!

CHIP Online
25-02-2013, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Vodafone ve Visa'nın bu sene hizmete girecek olan mobil ödeme teknolojisi, MWC 2013'te tanıtıldı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/vod ... sbirligi_38862.html

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, 2013 yılının Vodafone için mobil finans yılı olacağına işaret ederek, ''Önümüzdeki dönemde tüm bankaların yer alacağı açık bir platformu, Cep Nakit'e kazandıracağımız ilave servisleri ve mobil cüzdan gibi yenilikleri sizlerle paylaşacağız'' dedi.


Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ve Visa Europe Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Bölge Genel Müdürü Berna Ülman, Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından düzenlenen ''Mobil Dünya Kongresi 2013'' kapsamında, İspanya'nın Barcelona kentinde gazetecilerle bir araya geldi.


Düzenlenen toplantıda Vodafone Türkiye ile Visa Europe Türkiye arasındaki işbirliği kapsamında, tüketici odaklı, sade-kolay kullanımıyla dikkati çeken, 2013 yılında tüketicilerin hizmetine sunulacak Mobil Cüzdan'ın tanıtımı yapıldı.


Timuray, toplantıda yaptığı konuşmasında, mobil teknolojilerin insanların hayatına girmesiyle, her alanda olduğu gibi finansal sistemlerin de kabuk değiştirdiğine işaret ederek, geçtiğimiz günlerde lanse edilen Cep Nakit Kart'a ilişkin şunları anlattı:


''Tam bir sene önce, yine Barcelona'da Mobil Dünya Kongresi'nde, iki kurum mobil finans alanında küresel bir işbirliğine imza attıklarını duyurmuştu. Bu işbirliğinin ilk somut çıktısını iki kurumun Türkiye'de faaliyetlerini yürüten şirketleri olarak ülkemizde gerçekleştirmiş olmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. 3 Ekim tarihinde PTT ve ING Bank'ın işbirliği ve Ar-Ge Merkezimiz Oksijen'in mühendislik çalışmaları ile Cep Nakit Kart'ı lanse ettik ve kısa sürede başarılı sonuçlar elde ettik.


Yaptığımız bu işbirliği ile ülkemizde mobil finansal hizmetleri geniş kitlelere yaygınlaştırmak üzere ve global mobil dönüşümün yaratacağı fırsatları Türkiye'ye küresel tecrübemizi de aktararak, yerel ihtiyaçlar doğrultusunda uyarlamak üzere önemli bir adım attık.''


Timuray, global mobil dönüşüm göstergeleri somut olarak ifade edildiğinde, hemen her alanın başında ''m'' takısı eklenen inovatif iş modelleriyle yeni bir dünya ile karşılaşıldığın belirterek, bu ay başında yayımlanan bir araştırmaya göre, 2013 yılında mobil bağlantılı cihazların sayısının dünya genelinde insan nüfusunun üzerine çıkacağını vurguladı.


Aynı araştırmanın, 2012 toplamında mobil data trafiğinin global olarak yüzde 70 arttığına ve ortalama akıllı telefon kullanımının yüzde 81 büyüdüğüne dikkati çektiğini dile getiren Timuray, ''Bu rakamlar bize 90'ların ortalarında hayatımıza giren 'e-dünya' kavramının yerini mobil teknolojiler sayesinde 'm-dünya'ya bıraktığını gösteriyor. Bu 'yeni dünya' ve baştan aşağı değişim, elbette kendi ödeme alışkanlıklarını da beraberinde getiriyor. M-Yaşam finansal hizmetler alanındaki mobilizasyon ihtiyaçları ile birlikte günlük hayatımıza giriyor'' diye konuştu.


Tüm Konu: Vodafone Türkiye ve Visa'dan işbirliği!

Kaynak: www.chip.com.tr