Voica 5+1 Ses sistemi kurulumu

alpmem
17-06-2007, 16:25   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Selamlar ;

Voica 5+1 ses sistemim var.Daha önce bilgisayarımda çalışıyordu.Bunu söktüm,yaklaşık 6 ay kadar takmadım.Şimdi kurmaya çalışıyorum fakat ses gelmiyor.Bağlantıları yaptım.Bir de resim koydum.Resme bakıp yanlış yaptığım bir yer varsa söylerseniz sevinirm.

Sorun sesin gelmemesi.Ses hiç gelmiyor.Outputsa bağladığım alt alta 2 kablonun bilgisayara girişi var.O girişi Kasanın arkasındaki 3 lü girişin ortasına taktım.O ortaya taktığım girişin yanlarında başka bir şey takılı değil.Ses kartına falan ise hiç dokunmadım.Sadece denetim masasında 5.1 surround sistemi işaretledim.Sorun bu şekilde.

Yardımcı olacaksa şunları da yazayım.
İnputsta yazanlar
L FL W SL
R FR C SR

Outputs

FL BOŞ SL
FR C SR

Şimdiden teşekkürler.

ExCeLLiuM
17-06-2007, 16:47   |  #2  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

Resimden pek belli olmuyor.
Outputa bağladığım alt alta 2 kablonun bilgisayara girişi var demişsin.
Burada bir yanlışlık olabilir. Outputtan pc ye değilde hoparlörlere çıkış vermen gerekiyor. Bilgisayarın arkasına taktığın kabloyu Input yazan yere takman gerekiyor.

Öyle olması lazım. Bir dene.

alpmem
17-06-2007, 17:18   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj
KorsanNetTeam
Resimden pek belli olmuyor.
Outputa bağladığım alt alta 2 kablonun bilgisayara girişi var demişsin.
Burada bir yanlışlık olabilir. Outputtan pc ye değilde hoparlörlere çıkış vermen gerekiyor. Bilgisayarın arkasına taktığın kabloyu Input yazan yere takman gerekiyor.

Öyle olması lazım. Bir dene.

Yani o sarı girişleri alta,kırmızıyla siyahı bir üste takmamı istiyorsunuz değil mi ?

ExCeLLiuM
17-06-2007, 17:26   |  #4  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

Resimden belli olmuyor, tam olarak oralara ne yazdığı. Ancak ses sisteminde INPUT yazan yere bilgisayardan gelen kabloyu takmalısın.

Output yazan bölümdende çevresel hoparlörlere çıkışlar vermelisin.

alpmem
17-06-2007, 19:10   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj
KorsanNetTeam
Resimden belli olmuyor, tam olarak oralara ne yazdığı. Ancak ses sisteminde INPUT yazan yere bilgisayardan gelen kabloyu takmalısın.

Output yazan bölümdende çevresel hoparlörlere çıkışlar vermelisin.

Dediğin gibi yaptım,hoparlör şimdi hayat belirtisi göstermeye başladı ama hala tam olarak olmadı.Hoparlörleri test ettiğimde kısık bir ses alıyorum,fakat herhangi bir şarkı açtığımda ses gelmiyor.

alpmem
17-06-2007, 19:17   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj

kablolarda bir değişiklik daha yaptım,tek 1 hoparlörden ses gelmeye başladı.Fakat diğer 4 hoparlörden ses alamıyorum.

ExCeLLiuM
18-06-2007, 02:55   |  #7  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

Windows altından 5+1 yaptığını söyledin. Fakat sen sadece bir stereo çıkışa kablo bağladın. Windowstan stereo düzeneğine getir. Büyük bir ihtimalle tüm hoparlörlerden ses duyacaksın.

alpmem
18-06-2007, 17:08   |  #8  
OP Taze Üye
5 mesaj

Windowstan stereo düzeneğine getir derken ? Ses ayarlarından 5.1 surround ses sistemini işaretledim ?