vozotx.exe Acil Yardım!!!

guraysemiz
12-04-2011, 18:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Selam arkadaşlar,
  Yaklaşık 2 haftadır bir virüsle boğuşuyorum. Hayatımda böyle birşey görmedim.
Harici hard-diskimin içine bir şekilde sızan bir virüs yüzünden, yıllardır yedeklediğim, benim için çok önemli olan bütün dosyalarım görünmez hale geldi.

Usb aracılığıyla bağlantısını kurduğum 1 terabytelık hard-diskin içine girdiğimde, diske daha önce yüklemiş olduğum bütün dosya ve klasörlerin kısayolları gözüküyor. dosyaların kendileri yerinde değil, ulaşımım engellenmiş durumda. kısayolları tıkladığımda, Windows, hedef dosyanın artık ulaşılmaz olduğunu ve kısayolun bir işe yaramadığını söylüyor. Kısayolu silmek istermisiniz diye soruyor.

Kısayolu sağ tıklayıp özelliklerine girdiğimde;
mesela "F:\xklasör\" isimli bir klasörün, virüs tarafından oluşturulan kısayolunda, hedef bölümünde "F:\vozotx.exe xklasör\" olarak değiştirildiğini gördüm. Kısayolun değiştirdiği hedef alanını düzelttiğimde de öyle bir hedefin bulunmadığını söylüyor.

Bütün anti-virüs programlarını denedim, hepsini güncelledim ama birşey değişmedi.
Kaspersky 2011
G-Data 2011
Avast Antivirus
Nod 32
USB Disc Security
ve daha niceleri hiçbir işe yaramadı. Yedeklediğim dosyalarımı kurtaramıyorum.

Bu virüs hakkında internette hiçbir bilgiye de rastlamadım. Yardım edebilecek veya bir fikir verebilecek olan var mı?

Mert_06
12-04-2011, 19:07   |  #2  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

Malwarebytes Anti Malware ile de güncelleyip tam sistem taraması yapın+vürüs bulaşmış diski tarayın.
http://www.malwarebytes.org/
NOT: Antivirüs pogramıyla virüs bulaşan harici disk yerine pc yi taratmadığınıza emin olun.

Tolstoy
12-04-2011, 19:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj

Kürek yazılım kullanıyorsanız hepsini öncelikli olarak kaldırın. Sonra güncel yazılımlarla taratın.

guraysemiz
13-04-2011, 19:45   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Malwarebytes ve Panda'yı da son güncellemeleriyle birlikte yine denedim hala bir sonuç yok.
internet ortamında bilinen Vozotx.exe diye bi virüs dahi yok.
Başka önerebileceğiniz bir yazılım varsa önerebilirmisiniz?