wamp serverın windows 7deki ayarları

sinan67
24-01-2011, 18:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaslar Merhabalar;
Ben xpde wampserver kullanıyorum ama sımdı  wındows 7 ye gectım uygun surumunu yukledım.wampserver calısıyor ama xp varken yaptıgım scriptleri düzgün bir sekilde calıstırmıyor ve hata veriyor.Php ile bir seyler yaparken sorun yok ama xp yaptıgım seylerı burada yapıca gene hata verıyor acaba wamp serverın win7ye uyumlusunda bazı ayarlarmı yapmam gerekıyor mu?Bilen bi arkadasımız yardımcı olabılırmı acaba
İlginiz için simdiden tesekur ederım.

sinan67
25-01-2011, 14:24   |  #2  
OP Taze Üye
3 mesaj

Arkadaslar bileniniz yokmuydu

Rashnu
25-01-2011, 17:40   |  #3  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
347 mesaj

Bildiğim kadarıyla wamp server in windows 7 ile uyum sorunu var ki buda büyük ihtimalle güvenlik sebepleridir. Windows XP de eskiden bende çalıştırıyordum ama sonradan bıraktım... win7 de de çalışmadığını farkettim... windows 7 de wamp yerine neden iis kullanmayı denemiyorsun?

sinan67
25-01-2011, 19:03   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

Evet dogru bende bılıyodum ama windows7 uymlusunu yapmıslar ama bosuna calısmıyor gene:)bazı bolumlerde hata verıyor.IISnin ayarlarıyla hiç uğrasmadım phpyı calıstırmak ıcın bır kac yere tik koymak gerekıyor dıye bılıyorum ama asıl neden bende IISyı yüklü degil:(

Rashnu
25-01-2011, 19:34   |  #5  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
347 mesaj

iis in sitesine girin ve hızlı kurulum programı var... öle farklı bişey ki asp-aspx- php ne ararsanız hepsi var mysql, msaccess, mssql hepsi bu programdan tek tıkla geliyor :))) nede olsa artık söyle bir durum var paranın karşılığını veriyo microsoft