WD 1 TB Görüyor ama Okumuyor !

serdaryan
04-09-2010, 20:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhabalar, WD marka bir harici hard diskim var. Daha önceleri çok rahat çalışıyordu. Sonra çalışmamaya başladı bende pardus sistem kurup denedim ve çalıştı. Bir gün diski kullanarak upload yaparken bir kaç saat sonra baktığımda diskin okunmadığını gördüm. Sonra windows kurudum tekrar ancak yine okumuyor. Usb yi takınca pc de ses var, hatta donanım profillerinde de görünüyor. "Donanımı güvenle kaldır" da sağ alt köşede görünüyor. Ama disk yönetiminde görünmüyor. Diskimi kullanamıyorum.. Lütfen yardım.. Sistemim Perfect Xp Xp3

Son Düzenleme: serdaryan ~ 04 Eylül 2010 20:43
serdaryan
04-09-2010, 23:23   |  #2  
OP Taze Üye
5 mesaj

güncel............

deimos
12-09-2010, 09:46   |  #3  
Yeni Üye
22 mesaj

bende de wd 160gb taşınabilir disk var. aynı sorunu bugün ben de yaşamaya başladım. sağ alltta "donanımı güvenle kaldır" kısmına gelip kaldırabiliyorum ama orda modeli filan yazmıyor. ki eskiden yazardı. sadece "WD" yazıyor. pc takılınca da altta usb aygıt bulundu filan yazılar çıkıyor. disk yönetiminde gözükmüyor ama aygıt yöneticisinde hem WD olarak hem de eskisi modeli filan gözüküyor. 2 taneymiş gibi yani. şimdiden çok teşekkür ederim.

kayahan91
13-09-2010, 21:26   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

aynı sorun bende var + usb takınca bilgisyar yavaşlıyor ve donuyor varmı bi bilgisi olan