web alanı

frodo71
22-08-2006, 00:51   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

Herkese slm ben www.somee.com adresinden bedava yer aldım ve adresim wwww.ismim.somee.com olu ben bunu www.ismim.net veya www.ismim.com olarak değiştirmek istiyorum Şimdiden teşekkürler

Canlas
23-08-2006, 21:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
362 mesaj

sen com lu veya netli aldığın adresi hostuna yani wwww.ismim.somee.com ye yönlendircen

frodo71
24-08-2006, 15:31   |  #3  
OP Yeni Üye
38 mesaj

iste onu nasıl yapacam

Arif Şeftali
24-08-2006, 15:59   |  #4  
Yıllanmış Üye
236 mesaj

Sevgili frodo71 merhaba...

Bunu yapabilmek için ilk önce satın aldığın domainin yönetim paneline girip, oradaki Name Server adresleri yazılacak olan kısma Name Server adreslerini gireceksin.Bu NS(Name Server) adreslerini nerden bulabilirim diyorsan; bunları sana zaten Somee.com yetkilileri subdomain isteğin kabul edildiğinde, gönderdikleri e-posta adresinde de dipnot olarak düşüyorlar.Genelde yanılmıyorsam ip adresi veriyorlar.Ve sen o ip adresini alıp domaininin yömnetim paneline girip yazıyorsun.Ardından değişiklikleri kaydedip, değişikliklerin etkili olabilmesi için en fazla 72 saat bekliyorsun.Ve sonra bir bakmışsın ki senin somee.com dan aldığın subdomain gözükmüyor, yerine satın aldığın domain gözüküyor.Yani domaininle oradaki alanına giriş yapabiliyorsun.Ama sana tavsiyem sevgili frodo71; eğer siten trafik yiyebilecek bir site ise boşuna umutlanma.Çünkü somee.com her ne kadar dosya boyutu sınırlaması getirmese de bant genişliği konusunda çok hassaslar ve siteyi hemen kapatıyorlar.Eğer PHP ve HTML kullanacaksan ve download da yaptıracaksan ueuo.com / 6te.net / orgfree.com alternatiflerinden birini dene.(Tavsiyem ueuo.com).Ueuo.com günlük 500MB lık bant genişliğinin sonuna gelseniz dahi kapatmıyor.Ancak 500ü geçerseniz kapatıyor.Ancak somee aylık 3 GB trafik (sözde öyle)verdiğini  söylese de bu pratikte hiç de öyle değil..

Umarım fikir sahibi olmanıza yardımcı olmuşumdur.

Hoşçakalın...

frodo71
24-08-2006, 18:11   |  #5  
OP Yeni Üye
38 mesaj

Teşekkür ederim