web sitenin yayınlanması

HPQ-User
21-05-2009, 20:10   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ümit sormuş:
mrblar biz bi site yapcaz.alan adını filan aldık.tasarımınıda yaptık kendi imkanlarımızla biz bu web sayfası için yaptıgımız tasarımları aldıgımız web sayfasına nasıl eklicez ve yayınlcaz

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 2000 / NT
Sistem Özellikleri:
4gb ram core i7

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

ExCeLLiuM
21-05-2009, 20:49   |  #2  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,149 mesaj

Web sayfanızın dosyalarını internet ortamında barınabilmesi için bir host gerekli. bu konu üzerinde araştırmanızı yapın. ücretsiz ve ücretli hosting hizmetleri mevcut...

host işini hallettikten sonra domain name (alan adı) ayarlarından  bu hosta göre ayarlamalar yapmanız gerekiyor...

sevecenmustak
21-05-2009, 21:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
218 mesaj

hazırladığınız çalışmada index.html sayfası dosya dışında olmalı 1
ftp sunucuları için ftp transfer programı bulup kullanacaksınız 2
(ki size cuteftp programını öneririm yeni kullanıcılar için idealdir (sorduğunuz sorudan bu işte yeni olduğunuzu anladığım için söylüyorum))
google de biraz araştırma yaparsanız bulursunuz nasıl olduğunu ama ben kısaca anlatayım
cuteftp programını indirip kurun
çalıştırdıktan sonra alan adını aldığınız firmanın size verdiği ftp adresini, kullanıcı adını ve şifresini girip bağlan yazan yere tıklayın ve ftp sunucunuzla bağlanın
ekranın (tam hatırlamıyorum ama)sağ bölümünde sitenizdeki dosyaları sol bölümünde ise bilgisayarınızdaki dosyaları görürsünüz
sitenize yüklemek istediğiniz dosyaları sürükle bırak yöntemiyle sol bölümden sağ  bölüme bırakın
işlemin tamamlanmasını bekleyin zaten dosyaların artık karşı tarafta olduğunu görürsünüz
bundan sonra bağlantıyı keserek programı kapatın
bi kaç dk sonra artık sitenizi kullanabilirsiniz.
buda link cute ftp nin dilini türkçe seçtikten sonra indirin

sizden ricam sitenizin adresini verirseniz bakarız nasıl olmuş
öneri getiririz.

OnlyMann
21-05-2009, 21:07   |  #4  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Ek olarak hosting hizmeti aldığınız yere DNS tanımlarının yapılmasını (nic.tr'ye) söylemelisiniz. bir kaç gün (yaklaşık 2-3 gün) içerisinde isminiz de tanınacaktır.

tolter
22-05-2009, 18:11   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,603 mesaj

alanadı aldığın yerden bi tanede host al