WEBCAM ÇAKIŞMA

HPQ-User
19-08-2008, 11:59   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

abhr sormuş:
PHILIPS SPC520NC WEBCAM ALDIM.(YÖNERGEYE GÖRE KURDUM-İLKÖNCE YAZILIM-SONRA USB TAKTIM /AYRICA KURULUMU YÜKLEMEDEN TÜM USB AYGITLARINI ÇIKARDIM)  AMA WEBCAM EKRANINDA PEMBE EKRAN ÇIKIYOR +KESİK PARAZİTLİ GÖRÜNTÜ ALIYORDUM.   ÇAKIŞMA DOLAYISIYLA XP Yİ TEKRAR KURDUM.   HER DRİVERİ KURUŞUMDA WEBCAMIN GÖRÜNTÜYÜ KONTROL ETTİM PROBLEMSİZ. FAKAT AİRTİES WUS 300 KABLOSUZ İNTERNET ADAPTÖRÜ YAZILIMINI YÜKLEYİNCE YİNE AYNI PROBLEM (RESİM KIRILIYOR VE KIRIŞIYOR+PEMBE EKRAN) NORMAL BLUETOOTH DAHA KÖTÜ YAPTIĞI İÇİN ONU ÇIKARDIM. AMA İNTERNETİ SÜREKLİ KULLANDIĞIM İÇİN AİRTİES İNT. ADAPTÖRÜYLE BERABER ÇAKIŞTIRMADAN İKİSİNİ BİRLİKTE KULLANMAK ZORUNDAYIM. LÜTFEN ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
ECS ANAKART (AMD A-2)
SOUNDMAN SES Kartı
PALLİT 512 MB EKRAN KARTI
AMD SEMPRON 3000 İŞLEMCİ
512 MB RAM BELLEK
160 GB SEAGATE HARD DİSK
WİNDCOMM BLUETOOTH
AİRTİES WUS 300 KABLOSUZ BAĞLANTI ADAPTÖRÜ
UPS CİHAZI (ELEKTRİK DALGALANMASINA KARŞI)

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

abhr
19-08-2008, 12:04   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

işletim sistemimi vista yazmışım  . Değil xp dir (abhr)

emre__
19-08-2008, 12:18   |  #3  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

heheheh sen hepsini yapmaşım bende bide vista yükleyip dene diyomuşum :)

inNteAcoME
19-08-2008, 12:27   |  #4  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

arkadaşım çakışma demişsin ama çakışma gibi durmuyor ama çalışma sorunu şöyle çözülür: bilgisayarım<özellikler>aygıt yöneticisi> ÇAKIŞAN CAM SÜRÜCÜNÜZ<özellikler>Kaynaklar kısmında çakışma olup olmadığıgöre bilirsin çakışma varsa orda ayarı değiştir butonuna basa bilirsin alttada var yada yok die yazar zaten bu xp için vistadada aynı ancak aygıt yöneticisine olaşmak farklı bulursan aynı yanlış hatırlamıyorsam bilgisayarım<özelliklere tıklayınca ekranın sağ tara fında çıkıyordu.
ha bide çakışma çok donanımlı pc lerde olur genelde çünkü 1 usb slotuna ye 127 tane aygıt bağlanabileceğini göz önünde bulundurursak ve genelde bu esnadbios devreye girer(bios sadece çakışma anında window altında çalışır normal olarak overclock falan varda onlar kullanıcı aracılığı ile)ve yeniden başlattığında pcyi çakışma olan aydıylarda birinin adresini değiştirir.
arkadaş o xp olmasın derken şunu kast etmiş: çakışma genellikle eski donanımlarda gerçekleşir usb1.1 falan yani xp de bile zor karşılaşılan bi olay vista zaten yeni donanımlarıda yeni mantığıyla yazmış ben de ona katılıyorum ama olur mu olur BT bu sonuçta

abhr
19-08-2008, 12:35   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

eve döndüğümde deniyeceğim. teşekkürler.  ama başka deneyimleri olanlar da fikir belirtsinler lütfen

inNteAcoME
19-08-2008, 12:55   |  #6  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

bu çakışa deil çalışma olayında çakışan iki aygıtta çalışmaz ama benzer bi sorun gibi aygıt yoleticisinden camın ve wireless driverına(ikisi birbiri ile karşılaştırcaz) çift tıkla sürücüden sürücü ayrıntılarına tıkla oldaki 1-2 dll var onlardan aynı olan varmı diye bi bak aynıysa birini değiştirmeyi dene bucihazların markaları aynı mı muhtemelen aynı anda bir dosya kullanmaya çalışıyorlar o dosyayı bişekilde bulup deiştirirsen soruun çözülür şu an için aklıma başka bişey gelmiyor ama düşünüyorum...

abhr
19-08-2008, 13:27   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj

webcam 'ın marka philips spc520 nc.  İnternet kablosuz bağlantı adaptörü  airties