webcam ses sorunu:)

HPQ-User
19-09-2007, 08:08   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

buket sormuş:
bılgısayarım dell ınspırıon 6000   arkadasımdan aldıgım  mınton webcamı  denemek ıcın bılgısayara yukledık ama gorusme sırasında karsı taraftan ses gelıyor
ama bızım sesımız onlara ya gıtmıyor yada cızırtılı ses geldıgını soyluyorlar butun ses ayarlarını yukseltık msn yukledık fakat ne yaptıksak karsı tarafa sesımızı gonderemedık nasıl bu sorunu cozebılırız sımdıden tesekkurler

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
dell ınspırıon 6000

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Borga-x
19-09-2007, 08:14   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Harıcı bır mıkrofon ıle işi çözebilirsiniz. En fazla 10YTL olan bu mıkrofonlarla sesli görüşmenizi yapabılırsınız. İllaki kameradakı mıkrofonu kullanmak ıstıyorum dersenız ses uygulamasını açın ve mıkrofon sesını ortaya getırın ve denemeler yapın denemelerde sesınızı duyamazsanız mıkrofon ve hoparlör sesını azar azar arttırın. Hoparlor yanında mıkrofon ıle konusmayın cunku hoparlorun arkasındakı manyetık alan mıkrofonun ses alımını bozarak garıp sesler cıkarmasını sağlar

theironman
20-09-2007, 10:46   |  #3  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
Borga-x
Harıcı bır mıkrofon ıle işi çözebilirsiniz. En fazla 10YTL olan bu mıkrofonlarla sesli görüşmenizi yapabılırsınız. İllaki kameradakı mıkrofonu kullanmak ıstıyorum dersenız ses uygulamasını açın ve mıkrofon sesını ortaya getırın ve denemeler yapın denemelerde sesınızı duyamazsanız mıkrofon ve hoparlör sesını azar azar arttırın. Hoparlor yanında mıkrofon ıle konusmayın cunku hoparlorun arkasındakı manyetık alan mıkrofonun ses alımını bozarak garıp sesler cıkarmasını sağ
mikrofonları 10ytl'den aşağı bir fiyata bile bulabilirsin, bence ciddi bir sorun değil ;)