Wi-Fi sorunu

nevdove
07-06-2014, 18:35   |  #1  
nevdove avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2010

Yaklaşık 6-7 ay önce Teknosa Forum İstanbul'dan AirTies Air5443 ürününü aldık . Eve yeni taşındığımız için internet bağlantımız yoktu , 2 hafta sonra TTnet'ten internet aldık , oradaki yetkililer neredeyse bütün bilgilerimizi yanlış girmişlerdi , telefon , tekşifre gibi bilgileri düzelttik . Sonra yetkili geldi ve varolan hattın iptal edilmediğini , birşeyler yaparak interneti hatta yönlendirdiğini söyledi . Gerçektende olmuştu fakat modem o odaya takılmayacaktı , önceki hat deliklerden biryerlerden geçtiği için telefon kablosunun splittere bağlanan dişli kısımda biraz kablo kalacak şekilde keserek  çıkarabildik , ardından resimdeki gibi birleştirdik ;


Ardından 192.168.2.1 'den kurulum işlemine geçtik . TTnet kullanıcı adı ve şifresi de yanlış verilmişti . Yaklaşık 2 saat bu şifreyle deneyip uğraştık (TTnet Müşteri Hizmetleri'de aynı şekilde ) , sonra yetkili bize verilen bilgileri teyit etti ve yanlış çıktı , oradaki beyfendinin verdiği kullanıcı adı ve şifreyi girince internete bağlanabildik . Buraya kadar tamam olsada sonradan evdeki wi-fi destekli bazı cihazlar en başından beri internete giremiyordu , hatta kendi bilgisayarımdaki wi-fi bağlantısını cmd ile paylaşıma açtığım ağı bile görmüyorlardı . Fakat android telefonların özelliği kendilerini modeme çevirebiliyorlar , bütün wi-fi destekli cihazlar ona rahatça girdiler .

6 senelik  Dell İnspiron (Sanırım 500m modeli ) Windows 7 Wi-Fi ağını görmüyor ;
23 gün önce aldığım İMac Wi-Fi ağını görmüyor ;
1 yıllık Samsung Galaxy Note 10.1 tabletim Wi-Fi ağını görmüyor (görüyordu,güncelleme yaptı gitti , sıfırladım fakat yine gelmedi )
Modemle aynı gün alınmış LG TV arada görüyor arada görmüyor .

Sorun ne sizce ?x

Sistem Bilgilerim