Wifi IP ve Ağ Sorunu

AegonTargaryen
06-03-2016, 20:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Yeni laptop aldım ve kyk yurdunda internete girdim.İnternete giriyor ama durmadan kopuyor.Sorun gider yapınca sorunu bulup çözüyor sonra tekrar gidiyor.Hep sorun çöz demek zorunda kalıyorum.Başka wifilardan girmeyi denedim ve oralarda internette hiç sorun çıkmadı.Buranın internetinde de sadece benim laptop sorun çıkarıyor.Wireless güncellemeyi ve laptop sıfırlamayı denedim sorun yine aynı.CMD'ye ipconfig yazdım ve internetin IP'si 10.63.194 diye gidiyor IP'yi nasıl elden gireceğimi de anlamadım.Aldığım hatalar:

Kablosuz bağldaştırıcı veya erişim noktası hatası.
Varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor.
Wifi geçerli bir ıp yapılandırılmasına sahip değil.

Sistem Bilgilerim
  • Asus
  • Windows 10 Pro 64-bit
  • Intel i7
  • nVidia GTX950
  • Google Chrome
  • McAfee VirusScan
  • - Bilmiyorum -
  • Android 5.0 (Lollipop)
  • - Bilmiyorum -
  • Turkcell
AegonTargaryen
09-03-2016, 09:02   |  #2  
OP Taze Üye
8 mesaj

Yardım edecek kimse yok mu ya ?

AegonTargaryen
09-03-2016, 13:00   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

IP'mi nasıl değiştireceğimi bilmiyorum.İpconfig yazında IP numaralarım farklı görünüyor.

Sofi96
10-03-2016, 08:57   |  #4  
Sofi96 avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
27 mesaj

Öncelikle kolay gelsin " AegonTargaryen " ;
Windows arayüzünüzün sağ alt köşesinde (( saat kısmının yan tarafında )) wifi simgesi olan alana sağ tıklayarak ; " (( Ağ ve Paylaşım merkezini aç deyin )) Ardından çıkan sayfada Erişim türü yazan yerin altında ,
(( bağlantılar )) yazan yere tıklayın ,  Daha sonra çıkan pencerede (( özellikler )) kısmına tıklayın ,
Açılan pencerede (( İnternet Protokolü , 4 (TCP/IPv4)  )) Yazan yere çift tıklayın veya , o kısmı seçerek özellikler deyin .
- Açılan sayfada kendi (( İP VE DNS )) Ayarlarınızı yapabilirsiniz ..
-Kolay gelsin.

AegonTargaryen
10-03-2016, 09:14   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: Sofi96  
Öncelikle kolay gelsin " AegonTargaryen " ;
Windows arayüzünüzün sağ alt köşesinde (( saat kısmının yan tarafında )) wifi simgesi olan alana sağ tıklayarak ; " (( Ağ ve Paylaşım merkezini aç deyin )) Ardından çıkan sayfada Erişim türü yazan yerin altında ,
(( bağlantılar )) yazan yere tıklayın , Daha sonra çıkan pencerede (( özellikler )) kısmına tıklayın ,
Açılan pencerede (( İnternet Protokolü , 4 (TCP/IPv4) )) Yazan yere çift tıklayın veya , o kısmı seçerek özellikler deyin .
- Açılan sayfada kendi (( İP VE DNS )) Ayarlarınızı yapabilirsiniz ..
-Kolay gelsin.
Sağolun ama IP yerine yazacağım rakamları bilmiyorum.Size İpconfigde yazan numaraları yazsam bana ne yazacağımı söyleyebilirmisiniz ?

Sofi96
10-03-2016, 09:38   |  #6  
Sofi96 avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
27 mesaj

IP numaraları bulunduğunuz şehire ve kullandığınız internete göre değişir ..
- Benim kafadan IP adreslerini ezbere bilme gibi bir olayım yok :) onu siz bileceksiniz .. :)

AegonTargaryen
10-03-2016, 10:01   |  #7  
OP Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: Sofi96  
IP numaraları bulunduğunuz şehire ve kullandığınız internete göre değişir ..
- Benim kafadan IP adreslerini ezbere bilme gibi bir olayım yok :) onu siz bileceksiniz .. :)

10.63.194.59

255.255.248.0

10.63.192.1

olarak görünüyor ipconfigde.Elle ne yazmam lazım.