win 7 birden çok ağ görünüyor

mons
15-12-2009, 23:02   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
416 mesaj

arkadaşlar merhaba modemin kendi kendine download ediyor gibi yanıp söndüğünü farketim ve ağ ve paylaşım merkezine baktım aşağıdaki gibi iki tane ağ görünüyor kapattım alttakini fakat yeniden geliyor ve herhangi birini devre dışı bırakınca internet gidiyor bu normalmidir. (tek bilgisayar kullanıyorum ağ paylaşımı yok ve kapalı) şimdiden teşekkürler herkese.

Son Düzenleme: mons ~ 16 Aralık 2009 21:57
mancukya
15-12-2009, 23:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

virtualbox tarzi bir yzailim kurdunmu xp mod yada iste herhangi bir bu tarz program ?

mons
15-12-2009, 23:10   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
416 mesaj

yok kurmadım kapatıyorum başlangıçta tekrar geliyor başlangıç programlarıda normal klasik antivirüs filan virüste yok bilgisayar temiz yani.

şafak89
16-12-2009, 00:42   |  #4  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

bişey olmaz o paylaşım hazır bir ağ daha açıyo vistada öyle oluyodu ;)

mons
16-12-2009, 02:26   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
416 mesaj

bende vistada tek ağ vardı ama bunu ilk kez gördüm bunu yok etmenin bir yolu yokmu ki.

OSMAN BAĞÇEVAN
16-12-2009, 18:04   |  #6  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

aygıt yöneticisinden kaldırın ?

mons
16-12-2009, 20:54   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
416 mesaj

aygıt yöneticinden neyi kaldırayım zaten bir tane ağ bağdaştırıcısı var onuda kaldırınca internet toptan gider.

izmirbuca
17-12-2009, 21:45   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Windows 7 nasıl acaba yorumları okuyorum ama kullanıp kullanmama konusunda tereddütlüyüm çok mu kötü acaba

mons
17-12-2009, 23:17   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
416 mesaj
Alıntı: izmirbuca  
Windows 7 nasıl acaba yorumları okuyorum ama kullanıp kullanmama konusunda tereddütlüyüm çok mu kötü
fena değil yani özellikle vista kullandıysan ve makinan orta yada iyi bir bilgisayarsa seni şaşırtacak tek şey belki sürücüleri kendisi yüklüyor olmasıdır başka da bir numarası yok bazen ufak tefek sorunlar çıkartıyor ama bütün işletim sistemlerinde bu olur. Tabi makinayada bağlı bu sorunların çıkması. Biraz daha hızlı gibi. mesela vista açılınca başlangıç programlarını yüklerdi beklerdik bunda öyle olmuyor hoş geldiniz diyor ve hemen yükleniyor tabii ki hoş geldiniz de yüklemek için beklemeyi saymıyorum bana  bazı sorunları biraz saklayarak çözmüşler gibi geldi. Ama yükle tabiiki hem denemiş olursun hemde beğeneceğini sanıyorum.

Son Düzenleme: mons ~ 17 Aralık 2009 23:20
firoerd
06-12-2010, 12:15   |  #10  
Yeni Üye
22 mesaj

Aynı sorun bende de var. Bu işe bir çözüm bulalım arkadaşlar. Devre dışı bırakarak ancak teke düşürüyorum. Neden acaba. Her açılışta bunu yapmak zorunda kalıyorum.

mustafa2116
06-12-2010, 13:07   |  #11  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Aygıt yöneticsine gir ve kaç tana internet bağdaştırıcın var gör. Kullanmadığını kadırarak olaydan kurtulabilirsin.

Ağ ve paylaşım a gir ve yenidne ağı paylalıma kapat aç bu şekilde de kurtulabilirsin.

Kabloasu internet doannımın varsa odandada kayanklanabiliyor.

Virüs girmiş oılabiliyor.

bu gibi öğelere bak  başka hatırladığım bir metod yok şu an.

Banned
08-12-2010, 01:05   |  #12  
Banlandı
188 mesaj

Hayır arkadaşlar,bu olay bende de var hem de win 7 yi kullanmaya başladığım ilk günden beri.Ve aygıt yöneticisinde de tek ağ bağdaştırıcım var.Normal bir durum olduğunu düşünüyorum,bir sorun değil,zannetmiyorum ...

firoerd
08-12-2010, 09:20   |  #13  
Yeni Üye
22 mesaj

Tek ethernet kartı var ve bu bir sorundur bu bence. Çünkü internet erişimim kısıtlanıyor bu durum oluştuğunda. Her bilgisayar açıldığında devre dışı bırak/etkinleştir yaparak bu sorunu çözebiliyorum ancak. Kalıcı bir ayar yapılamıyor.

Son Düzenleme: firoerd ~ 08 Aralık 2010 09:20
firoerd
09-12-2010, 16:57   |  #14  
Yeni Üye
22 mesaj

Arkadaşlar uğraşlar ve deneme yanılma metoduyla bunun oluşma nedenini tespit ettim. Windows 7 güncelleştirme entegreli dvd'den kurulum yaptığım yaklaşık 30 pcde aynı sorunla karşılaştım. Windows 7 RTM versiyonuyla yani ilk çıkan güncelleştirmesiz dvd'den kurulumu tekrar yaptım sorun şimdilik düzelmiş gibi duruyor. Diğer pclerde de deneyeceğim ve gelişmeleri tekrar burada belirteceğim. Ben yandım kimse yanmasın :-)

mustafa2116
10-12-2010, 21:30   |  #15  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

Sorun nedenini daha açık anlatmak gerekirse bir örnek üzerinden rasladığım bir olayı örnekleyerek anlatıcam.

TİNKPOİNT adlı virüsü duymuşsunuzdurç Explorerin ön açılışına kendini yerleştiriyor ve sanki bilgisayarda 2 katı disk varmış gibi gösteriyor ama bunu biz değil sistem görüyor.
 Sanal sunucu üzerinden yerleştirilen bu virüs sistemin içine girip diskin tüm yetkielrini üzerine alarak diskinizi hackerin eline açıyor.

Gizli ağ geçidi oluşturuyor.

Yaptığım bir tespite ise gizli bir ağ maskesine sahip olduğunu gördüm. Sanki bilgisayar başka bir bilgisyara internet veriyormuş gibi davranıyor ve tinkpoint virüsü hackerin girişini gizliyor.

İşte bu tür bir durumla karşı karşıya  olabilrisiniz.
Bilindiği üzre kurulu bir işletim sistemide setup haline döndürülebiliyor. Kurduğunuz win 7 de böyle bir virüs var olabilir. Bu durumda malesef Düzgün bir dvd ile format atmanızdır.

XP de MD5 kontrolleri sırasında bir çok hackerin bu md5 lerce zom bi saldırısı yaptırdığını biliyoruz. Düzşününki bilgisyarınız internete her girdiğinizde sizle birlikte gizli işler ceviriyor ne yapardınız.???

Vista üzerinde rasladığım bir hata ise  virüs değil bir media payalşımıdır. PAylaşım programı uygkuda da devrede kalamsı için bri aktarımcı oluşturmuştu ve gizli geçitle ağdaki bilgisayarlara media paylaşımı sunuyordu. Bunun hata olması nedeni sise paylaşımda yapılan  dikkatsizlikten kaynaklanmasıydı.

Yukardaki hata ve virüs özelliklerine göre göre düşünün. Format atılmış bilgisayrda virüs yoktur diyemeyeceğimiz gibi vardırda diyemeyiz. Bazı virüsler virüs koruyucunuzun  güvenlik duvarından sızacak kadar incedir ve çok fazla işlem yürütmeselerde belli özellikleriyle diğer işlemlere kapı açarlar.

Son Düzenleme: mustafa2116 ~ 10 Aralık 2010 21:32
firoerd
15-12-2010, 20:53   |  #16  
Yeni Üye
22 mesaj

Maalesef kalıcı bir çözüm bulamamışım. 20 pc için denedim şimdilik 10 tanesinde yeniden RTM windows 7 kurulumu çözüm oldu. Ancak diğer 10 tanesinde aynı sorun devam ediyor. Kalıcı çözüm üretememişim :(
Benden bu kadar sizden yardım bekliyorum artık.

mancukya
15-12-2010, 21:35   |  #17  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

Arkadas bu konuya yazmamak icin baya sabir ettim cok ag var degilmi ?

Kullan yada kullanma ethernet icin bir ag
Eger sistemde sanal isletim sistemlerinden birisinin programi varsa 1 tane daha ag simgesi
Wifi varsa kullanilan makinede 1 ag simgesi daha
Tv karti vs vs tarzi bir sey varsa al sana bir tane daha ag simgesi
Fireware yani su kamera vs vs icin baglanti yeri varsa al sana bir baglanti simgesi daha
Arti paylasim durumlari icin birakilmis bir ag simgesi daha bunun olmasi paylasim yapiyor yada acik olmasi degil zaten kod veriyor.

Bazi seyleri bu kadar kurcalamanin ve panigin sebebi ne ? Herhangi bir korkun varsa  sana ag mag eklemelerine zaten gerekmez yoksa sistemini güvenli bir hale al kullan Win 7 bu sekilde dizayni

Son Düzenleme: mancukya ~ 15 Aralık 2010 21:38
_Sherpa_
15-12-2010, 22:54   |  #18  
Taze Üye
9 mesaj

Pc de tv kartı varsa oda yapar bende yapıodu. Bi düşün normal pc den farklı bi donanım parçan veya programın var onu kaldır düzelir. Modem ışıklarınlada alakası oldunu sanmıoyurm ;)

firoerd
20-12-2010, 07:56   |  #19  
Yeni Üye
22 mesaj
Alıntı: mancukya  
Arkadas bu konuya yazmamak icin baya sabir ettim cok ag var degilmi ?

Kullan yada kullanma ethernet icin bir ag
Eger sistemde sanal isletim sistemlerinden birisinin programi varsa 1 tane daha ag simgesi
Wifi varsa kullanilan makinede 1 ag simgesi daha
Tv karti vs vs tarzi bir sey varsa al sana bir tane daha ag simgesi
Fireware yani su kamera vs vs icin baglanti yeri varsa al sana bir baglanti simgesi daha
Arti paylasim durumlari icin birakilmis bir ag simgesi daha bunun olmasi paylasim yapiyor yada acik olmasi degil zaten kod veriyor.

Bazi seyleri bu kadar kurcalamanin ve panigin sebebi ne ? Herhangi bir korkun varsa  sana ag mag eklemelerine zaten gerekmez yoksa sistemini güvenli bir hale al kullan Win 7 bu sekilde

Öncelikle sorulara cevap yazma zorunluluğunuz yok, ortada bir panik veya korku da yok.
Kasanın içinde bir tane bile kart yok. Herşey onboard saydıklarınla bu işin hiç alakası yok.
Bu durum oluşunca internete giremiyorum sende olsaydı acaba tepkin ne olurdu açıkcası merak ediyorum.
Güvenlik falan umurumda değil sadece sorunun nedenini merak ediyorum. Bu sorunu yaşayanlar var ve bilgi paylaşımı yapmak istiyorum.

mancukya
21-12-2010, 22:17   |  #20  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

Bende olsaydi güvendigim bir Dvd ile format basar (Eskiyi kesinlikle bir daha kurmazdim) kullandigim Antiyi degistirir o sekilde bakardim bunu yaparkende kurulum esnasinda dosyalarin hepsi gidecek olsada diski iptal eder yeniden bölümleme yapardim.
Son olarakta hala bu sorun olsaydi modemde arardim hatayi belki modemin wifili ve anahatari acik birileri siziyor yada hattina giren var.
Bunun aciklamasi bu sadece ya zararli bir yazilimla sizma var, ya modem takilma yapiyor yada üstte söyledigim seylerden birisi.

firoerd
23-12-2010, 18:53   |  #21  
Yeni Üye
22 mesaj
Alıntı: mancukya  
Bende olsaydi güvendigim bir Dvd ile format basar (Eskiyi kesinlikle bir daha kurmazdim) kullandigim Antiyi degistirir o sekilde bakardim bunu yaparkende kurulum esnasinda dosyalarin hepsi gidecek olsada diski iptal eder yeniden bölümleme yapardim.
Son olarakta hala bu sorun olsaydi modemde arardim hatayi belki modemin wifili ve anahatari acik birileri siziyor yada hattina giren var.
Bunun aciklamasi bu sadece ya zararli bir yazilimla sizma var, ya modem takilma yapiyor yada üstte söyledigim seylerden birisi.
1. Formatı bastım üstelik 4 farklı DVD ile.
2. Antivirüs ile tarama yaptım.
3. Disk tek bölüm.
4. Modem değil firewall kullanıyorum. üç farklı firewall yazılımı ile denedim (ipcop, pfsense, endian).
ilgin için çok teşekkür ederim.Sonunda xp ye dönüş yaptım maalesef.

firoerd
30-12-2010, 18:45   |  #22  
Yeni Üye
22 mesaj

bilgisayarlarda adobe web premium cs3 kullanıyorum. Adobe'a ait herhangi bir program kurulduğunda bilgisayar yönetiminden/hizmetlerde #id.................. diye başlayan bir hizmet var. Bu hizmet  sonlandırıldığında ve ardından bilgisayarı yeniden başlattığınızda sorun düzelmekte. kolay gele.

Son Düzenleme: firoerd ~ 30 Aralık 2010 18:46
Trance
30-12-2010, 20:59   |  #23  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,058 mesaj

arkadaşlar aynı sorun bende de var!
ethernet kartını kaldırıp kurdum yine sorun aynı üstelik her açılışta ip adreslerini elle girip  tanı yapıtıktan sonra, sorun çözüldü diyor sorun, ethernet kartı DHCP te etkinleştirilmemiş diyor ve düzeltiyor sonra internet e giriyor. Ama restrat yapıcna aip ayarları yine otomatik e geliyor ve aynı şeyler oluyor.
DHCP de etkinleştirmeyi aradım internette ama bi şey bulamadım, network ile ilgili birçok program denedim, firewallı resetledim windows ta da sorunlar bölümnde gezmediğim yer kalmadı ama DHCP etkinleştirme yada bu sorunu çözemedim.
çözem varsa bildirrse çok iyi olur. PC yi açık bırakmaktan bıktım :)

firoerd
01-01-2011, 14:30   |  #24  
Yeni Üye
22 mesaj
Alıntı: Trance  
arkadaşlar aynı sorun bende de var!
ethernet kartını kaldırıp kurdum yine sorun aynı üstelik her açılışta ip adreslerini elle girip  tanı yapıtıktan sonra, sorun çözüldü diyor sorun, ethernet kartı DHCP te etkinleştirilmemiş diyor ve düzeltiyor sonra internet e giriyor. Ama restrat yapıcna aip ayarları yine otomatik e geliyor ve aynı şeyler oluyor.
DHCP de etkinleştirmeyi aradım internette ama bi şey bulamadım, network ile ilgili birçok program denedim, firewallı resetledim windows ta da sorunlar bölümnde gezmediğim yer kalmadı ama DHCP etkinleştirme yada bu sorunu çözemedim.
çözem varsa bildirrse çok iyi olur. PC yi açık bırakmaktan bıktım :)
bilgisayar yönetiminden/hizmetlerde #id_string....... diye başlayan bir hizmet var. Bu hizmet  sonlandırıldığında ve ardından bilgisayarı yeniden başlattığınızda sorun düzelmekte

mustafa2116
03-01-2011, 01:14   |  #25  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

Kod # ile başladığına eminmisin. Sorun hizmet bloğunda olabilir ama # ile ilgi bir başlığın varlığından emin değilim.??!!
(benim pc de hatayak bunu belirteyim bu nedenle soruyorum )

mustafa2116 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]