win 7 boot yapan dosya buyurun arkdaşlar

properly302
29-09-2010, 20:42   |  #1  
properly302 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
123 mesaj

http://cid-98d8c14aa293a1c1.offi ... %20%207%20video.rar

properly302 bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
mcafee23 ayrılmıştır
29-09-2010, 21:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

yapacağını söylemiştim daha önce...

properly302
29-09-2010, 22:07   |  #3  
properly302 avatarı
OP Yıllanmış Üye
123 mesaj

15  cd gitti ama  oldu sonunda  indirme  linki benim skydriver

cbilgen13
29-09-2010, 23:25   |  #4  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

videoyu arka planında çalan özdemir erdoğan için tekrar tekrar dinledim pardon izledim...:D

mancukya
30-09-2010, 01:51   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Win 7 DVD leri zaten bottlu geliyor buna ne ihtiyac var ?
zaten cekip yaktiginiz dvd boot etmiyorsa oynanmis sistemdir kurmamakta fayda vardir öyle bir win 7.

mcafee23 ayrılmıştır
30-09-2010, 11:42   |  #6  
Yıllanmış Üye
3,717 mesaj

oynanmış sistemle ne alakası var?
Bilmeden dvd içeriğini klasöre kopyalarsanız boot özelliği bitmiş olur ve dvd'yi de kaybettiği düşünülürse boot etmeyen bir dvd ile kalakalırsınız.
Bu şimdi oynanmış sistem mi oluyor.

Ayrıca bu oynanmış sistem lafını kim çıkardı bilmiyorum.Bu kesin sayfa doldurmak için yazılan üç beş satırlık sallama bir haberin yansımalarıdır.İnsanlar buna inanmışlardır.Hash değerleri tutmayınca oynanmış sistem damgasını vuruyorsunuz.Nereden biliyorsunuz?
Bir arkadaşım oynanmış sürüm diye bir dvd'yi çöpe atıyordu ben aldım yüzeysel olarak inceledim.
Dosyaların boyutu ve kod satırlarını karşılaştırdım.Hiç de öyle bir durum olduğuna inanmadım

Şimdi düşünün Microsoft'un yazdığı kodları yenileriyle değiştireceksiniz  ,tüm windows ile oynayacaksınız ve tüm dosya boyutları orjinalinde ki gibi aynı kalacak.Bu imkansız.
(!!!! yapabilen ve bunu yaptıktan sonra sistemi sorunsuz çalıştırabilen var mı bilmiyorum ama varsa dünyada çok azdır ve bu adamlar sizinle uğraşıp facebook fotoğraflarınızı msn görüşmelerinizi merak etmezler)

Ben Türkçe bir dvd'nin oynanmasına gerek olmadığına inananlardanım.
Türkçe dvd sadece Türkler tarafından ve en çok Türkiye'de kullanılır.Ve Türkleri kandırmak ve bilgisayarını zombi haline getirmek hiç de bunu gerektirmez.Daha kolay yollarla işinizi görebilirsiniz.

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 30 Eylül 2010 11:53
cbilgen13
30-09-2010, 11:55   |  #7  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

bence mancukya'nın söylemek istediği... genelde xp cd'lerinin başına gelen akıbetten bahsediyor içine tema atıyorlar ikonlarla oynuyorlar sistemi kurduktan sonra winXp'den başka hiçbirşeye benzemiyor...ayrıca bu arkadaşın meselesini başından beri takip ediyorum zaten videoda da söylemiş elimdeki win7 tüm sürümleri içeren bir dvd olduğunu söylüyor... oynanmış olmak bununla alakalı bir durum zaten..

not: mancukya şöyle yazmış zaten "zaten cekip yaktiginiz dvd boot etmiyorsa oynanmis sistemdir kurmamakta fayda vardir öyle bir win 7" ( fayda vardır yazım hatası :D )

mcafee23 ayrılmıştır
30-09-2010, 12:12   |  #8  
Yıllanmış Üye
3,717 mesaj

bu da doğru ancak
bir dvd içeriğini masastüne kopyalayan ve daha sonra benzer yollarla boot edilebilir .iso haline getiren insanlar hash değerini kontrol edince oynanmış olduğuna yada dvd'ye virüs bulaşmış olduğuna inanırlar.
Hash değeri benzersizdir.Cd zararsız ve ufak bir değişikliğe bile uğrasa bile hash değeri değişir.

Örneğin word'da oluşturulan bir düz metin (.txt) ile notpad ile oluşturulan bir düz metin (.txt) içeriği birebir aynı olmasına rağmen hash değerleri değişiktir.Sonuçta dosya birbirinin aynıdır.

properly302
30-09-2010, 14:57   |  #9  
properly302 avatarı
OP Yıllanmış Üye
123 mesaj

değerli arkadaşlar  oynanmış felan deyil bu.  düşünen  elinizde bi format cdsi var bunu  hdd nize  kopyalıyorsunuz  normal olarka iso formatında deyil  bi dosya kopyalar gibi  bu durumda  o kopyayı tekrar cd ye yazssanız bile boot özeliğini kaybediyor  bu boot dosyasını yapmak  içinde  bilgisyar komut işlemcisini kullanmak lazım  bende kolayına kaçtım  doğrusu diyer yoluda pek beceremedim uygun bi anlatım bulamadığım  için  boot dosyasını aramaya koyuldum
çünkü elimdeki format cd si kayboldu  bu cd  benim  için önemliydi netten  indirlmesi çok uzun zamna alıyor  tüm sürümlerin  içinde  olduğu bir  format  kopyası bu  32 64 bit ve en düşük sürümünden en yükseğine kadar  içinde mevcut ... sağol arkdaşlar yardımcı oldular bi şekilde buldum sağdan soldan  bende   boot dosyası  olunca  kolayca  yapabiliyorsun bu işlemi  çokta basiy videoda kendi anlatımımda gösterdim  daha açıklayıcı  oldunu düşünüyorum

kartal7
30-09-2010, 21:11   |  #10  
kartal7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
380 mesaj

xp   için    boot programı.  http://www.nliteos.com/download.html    vista ve windows7 için     boot programı.  http://www.vlite.net/download.html

alpagun
30-09-2010, 21:20   |  #11  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj

Ben "Bilir kişi" konumunda değilim.
Daha önce yaşadığım/öğrendiğim bâzı hususları paylaşacağım.

Zannediyorum, "Oynanmış" ile "Modifiye edilmiş" neticede aynı kapıya çıksa da,  "Oynanmış olabilir" diye uyaran arkadaş,  güvenlik yazılımları tarafından kolayca fark edilemeyecek zararlı yazılımların eklenmiş olabileceği  ihtimâlinden bahsediyor. Önceleri XP de, sıradan bir kullanıcı bile, uygun programlar ile işletim sistemini modifiye edebiliyordu. Fakat bu işler Vista ve Windows 7 de  kolayca yapılamıyor. Sözün özü; gerek Vista, gerekse Win 7 ile "Oynamak" herkesin harcı değil. Yabancı sitelerde, Win 7 için şimdiye kadar çıkan Windows güncellemelerinin entegre edilmiş versiyonları paylaşıma sunuluyor. Hattâ bunlar "Preactive" olarak tanıtılıyor. Ama bunların içine Windows güncellemeleri dışında başka yazılımlarında eklenmediğini kimse garanti edemez. Hiç kimse babasının hayrına gece gündüz Win 7 ile uğraşıp, "Aga'ya Beleş" diye paylaşıma sunmaz.

Yoksa sâdece modifiye edilmiş işletim sisteminin, kullanıcıya zarar vereceğini neden düşünelim ?

Son Düzenleme: alpagun ~ 30 Eylül 2010 21:25
ErKaN-23
30-09-2010, 22:36   |  #12  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
931 mesaj

bence başka hiçbir programa gerek yok win7 üzerinden zaten halledebiliyorsunuz bende de aynı sorun vardı bizzat denedim özellikle windowsu kullanarak olan kısmını

http://mikrokozmos.com/content/242-Bootable-DVD-Oluşturmak

algos07
02-10-2010, 17:36   |  #13  
Yeni Üye
25 mesaj

ultraisonun tam sürümü lazm .s

ulugbey
30-11-2013, 06:19   |  #14  
Taze Üye
1 mesaj

s.a.

dostum emeğine sağlık.sırf sana tşk etmek için üye oldum buraya.İnternette bir dünya yer gezdikten sonra buldum yazdıklarını.o kadar güzel ve yalın anlatmışınki çok tşk.İnsanlara laf anlatması zordur.sende uğraşma bildiğin yolda ilerlemeye devam.