Win 7 de İnternet Yok Sanal Pc'de Var :( ??

gbaran
04-01-2011, 13:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Windows 7 de ağa bağlanmaya çalıştığımda sorun veriyor fakat vmware de xp açıp kablosuz modemi vmware de connect yapıp ordan bağlantıyı seçtiğimde bağlanıyor ben ters bağlantı yapabilirmiyim

gerçek bilgisayardan sanala internet verilebiliniyor aynı şey sanal pc den gerçek pcye internet aktarımı köprüleme olurmu ???

ve neden böyle bir sorun yaşatıyor win7 bana :(

turhill
04-01-2011, 13:56   |  #2  
turhill avatarı
Yıllanmış Üye
227 mesaj

Merhaba,
Sanal makinede asla modemi seçmeyin. İlk öncelikle sistemi yani genel olarak internete bağlayın. Sanal makine üzerinde ki AĞ simgesinden Connek yaparak ağ üzerinden sanal makineyi bağlayın.
Böylece sanal makina sanki normal makineymiş gibi gerkeç makine üzerinden internet bağlantısını sağlayacaktır.
Eğer gerçek sistemin internetini kesmek isterseniz o zaman şu anki yaptığınız işlemi yapmanız gerekecektir.
-> Sizin hatanız modemi sanal sisteme göstermenizdir.

İyi günler.

gbaran
04-01-2011, 15:13   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

gerçek makinada modemimi kullandığım zaman bağlanmıyor sorun veriyor şifre girme ekranı bile gelmiyor oto algıla yaptığımdada girmiyor ama vmware modemi bağlayıp xp üzerinden kablosuz modeme giriş yapıp şifreyi girdiğim zaman kullanabiliyorum sanalda interneti fakat vmware kapalı olupta sadece win7den bağlanmaya çalıştığımda sürekli hata alıyorum... benim sorunum vmwareden kaynaklanmıyor sadece istediğim vmware den gerçek pc ye internet sağlıyabilirmiyim bir nevi cross bağlantı tarzı...

dead man
04-01-2011, 15:42   |  #4  
dead man avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
1,340 mesaj

hangi sanal makinayı kullanıyorsun

gbaran
04-01-2011, 16:09   |  #5  
OP Taze Üye
10 mesaj

vmware 6.0.3 ( windows xp) kullanıyorum.

win xp de "Kablosuz Sıfır Yapılandırma" hizmetlerden kapatıp raling wireless utility programıyla bağlanıyorum
fakat win 7 de hizmetlerden bu hizmeti kapattığım zaman tamamen kablosuz işlemler duruyor kullandığım raling programı ağları bulamıyor. windows 7 de bu hizmeti kapatıp kendi programımla nasıl kullanabilirim
çünkü win 7 de modemin programını kullanamıyorum bağlanmasına engel oluyor :(

Rashnu
01-02-2011, 11:04   |  #6  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
347 mesaj

Bağlantı çeşidiniz nedir? Dial-up mı yapmaya çalışıyorsunuz sanal makinadan vallahi garip geldi... Neden tcp-ip yontemi ile bağlanmıyorsunuz? Birde sanal makinanın bağlantıyı dağıtması demek sanal makina kapandığında hiçkimse internete bağlanamaz demek. Yani ilk once pc açılacak sanal makina açılacak daha sonra internet bağlantınız gelecek peki bu biraz saçmalık değil mi? Dediğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz. Sanal makinadan internete çıkıp diğer pc ye internet vermek veya tam tersi sadece işlemlerinizde hata olma olasılığından dolayı bence windows 7 yi internete bağlayamıyorsunuz.