win 7 flash biçimlendirme hatası

catli_91
11-07-2010, 12:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

arkadaşalr benim flash diskimi win 7 bilgisayara taktıgımda kullnmak için biçimlendir diyor. biçimlendiriyorum olmaz diyor bu kez de xp de hiç görmüyo birde flash boş boş görünüyo. bu flasha noldu bilen var mı ?

Son Düzenleme: catli_91 ~ 13 Temmuz 2010 18:13
keshkesh
11-07-2010, 12:51   |  #2  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
910 mesaj

bozulmus olabilir... ama ondan önce windows 7 de diskpart ile ntfs olarak biçimlendirmeyi deneyebilirsin...

yönetici hakları olan bir komut istemi aç (balşata CMD yazıp CTRL + SHIFT + ENTER a bas) sonrasında sırası ile bu komutlaru yaz

diskpart
list disk
sel disk *
clean
create partition primary
format fs=ntfs
assign
active
exit

burada dikkat etmen gereken sel disk * yazan yerde senin flash diski seçmen gerekiyo.... nasıl mı olacak?
list disk dediğinde böyle bir liste gelecek senin flash diskin boyutu (8 gb lar için 7000-8000 arası mbdır) ne ise ona göre onun numarasını yazacaksın * yerine benim pc de mesela sel disk 5 yazınca flash seçili oluyor....

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
DISKPART> list disk   Disk ###  Durum          Boyut    Boş      Din  Gpt   --------  -------------  -------  -------  ---  ---   Disk 0    Çevrimiçi       232 GB      0 B   Disk 1    Çevrimiçi       232 GB      0 B   Disk 2    Çevrimiçi       931 GB      0 B   Disk 3    Çevrimiçi       931 GB      0 B   Disk 4    Çevrimiçi        74 GB  1024 KB   Disk 5    Çevrimiçi      7648 MB      0 B
şeklinde
[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
DISKPART> sel disk 5 Disk 5 şimdi seçili disk. DISKPART> clean DiskPart diski başarıyla temizledi. DISKPART> create partition primary DiskPart belirtilen birimi oluşturmada başarılı oldu. DISKPART> format fs=ntfs   Yüzde 100 tamamlandı DiskPart birimi başarıyla biçimlendirdi. DISKPART> assign DiskPart sürücü harfi veya takma noktasını başarıyla atadı. DISKPART> active DiskPart geçerli birimi etkin olarak işaretledi. DISKPART> exit DiskPart'tan çıkılıyor...

Son Düzenleme: keshkesh ~ 11 Temmuz 2010 12:54
catli_91
11-07-2010, 17:07   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj

kardeş güzeş yazmışın eline saglıkta benim diski görüyo fakat adı kingston bilgisayar taşınabilir disk olarak görüyo ve özelliklere girdiğimde 0 bayt gösteriyo flash 16gblık buna bir çaren varmı ? takılı fakat o bayt olarak görüyo

s3rv3t
07-07-2012, 20:26   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

sırasıyla yapıyorum format fs=ntfs yazıyorum olmuyo  ACİLLL seçili birim yok bir birim seçip yeniden başlatın dio acilllll