Win 7 hazır ama ya uyumlu programlar?

CHIP Online
01-11-2009, 11:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

İngiliz araştırma firmasından Win 7 için kötü haber: Piyasadaki programlar Win 7'ye hazır değil mi?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/win- ... ogramlar_16051.html

Resimlerle: Windows 7 için 77 püf nokta

Windows 7 piyasada ve büyük ilgi görüyor. Ama bu ilginin büyük kısmı son kullanıcı olarak tanımlanan kesimden kaynaklanıyor. İngiliz bir araştırma firması olan ChangeBase, kurumların ve ileri seviye kullanıcıların Windows 7'ye geçmek için önlerinde büyük bir engel olduğunu iddia etti.

ChangeBase yöneticisi John Tate; "Durum Vista gibi değil ama yine Microsoft kullanıcıların büyük kısmını XP'den Windows 7'ye geçmeye ikna etmek için program uyumluluğu konusunda bir şeyler yapmalı" diye konuştu. ChangeBase'e göre bu engel, piyasada bulunan programların sadece bir bölümünün Windows 7 ile tam uyumlu olması.

ChangeBase'in yaptığı araştırmaya göre özellikle kurumsal müşterilerin veya bilgisayarlarını iş için kullanan ileri seviye kullanıcıların, gündelik olarak kullandığı programların sadece %20 ile %40'lık bir oranı Windows 7 ile tam uyumlu. Araştırma aynı sorunun Vista ve Windows 7 arasında bile görüldüğünü ortaya koyuyor. Aynı araştırma firmansına göre şu anda Vista uyumlu programların yaklaşık %8 ile %12'lik bir oranı Windows 7'de uyum sorunları gösteriyor.

Tüm konu: Win 7 hazır ama ya uyumlu programlar?

İzleyin: Microsoft'tan dokunmatik fareler!

Resimlerle: Windows 7 için 77 püf nokta

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce uyum sorunları Windows 7 satışlarını ne oranda etkiler?

melen
01-11-2009, 14:26   |  #2  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Len ne uyumsuzluğu ya!...
Hepsini ben nasıl çatır çatır çalıştırıyorum o zaman?

Mustafa@PC
01-11-2009, 17:02   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Ben RC sürümünde olsun şuan kullandığım son sürümde olsun sadece birkere uyumsuzluk sorunu yaşadım(O da Tune-Up 2009. Onunda çözümü gayet basitti ; Vista uyumluluk modunda çalıştırmak, 2010 sürümünde zaten böyle bir problem yok) Ayrıca sistemde 7-8 senelik belki daha eski oyunların bazılarını da denedim hiç bir uyumsuzluk sorunu çekmeden çalıştı :) 

Microsoft Windows 7 oluşum sürecinde kullanıcılar, üreticilerle çok işbirliği içinde çalıştı. Şuan binlerce ürün "Windows 7 ile uyumlu" logosunu aldı (En son 6.000 idi, daha sonra ne kadar oldu bu sayı bilmiyorum.) üstelik o logoyu henüz almamış ve gayet sorunsuzca çalışan ürünler unutulmamalı...