Win 7 Internet Erişimi Yok Sorunu !

Ahmetb38
07-05-2011, 08:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Bugün win 7 professional 32 bit kurdum şu an mükemmel ekran kartı olsun diğer donanımlar olsun hepsini tanıdı ethernet kartım dahil aygıt yöneticisinde düzgün çalışıyor fakat internet olduğu halde internet erişimi yok diyor yani internete bağlanamıyorum ltf bilgisi olan esirgemesin !yardım !

Ethernet kartı Realtek RTL8139/810x Ailesi Fast Ethernet NIC

http://www.hizliupload.com/viewe ... 451755312169647.jpg

Son Düzenleme: Ahmetb38 ~ 08 Mayıs 2011 12:39
xmen2924
07-05-2011, 14:38   |  #2  
xmen2924 avatarı
Taze Üye
13 mesaj

http://xmen2924.blogcu.com/tp-link-kurulum-sorunu/10340837
buna benzer yolla halledebilirsin

Ahmetb38
07-05-2011, 15:34   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

pek alakası yok ama yinede saol cvp için ee başka bilgisi olan arkadaşlar hadi bekliyorum bilen yok mu şu sorunu

electrance
08-05-2011, 13:19   |  #4  
Taze Üye
12 mesaj

modemdeki ışıklar sabitmi modemin markası nedir

gizemli77
02-02-2012, 01:18   |  #5  
Taze Üye
5 mesaj

Arkadaşlar apartman dairesinde 4 kişi ortak olarak aldığımız Airties 206 kablolu+antenli(wirelless) modemle farklı işletim sistemi kullanılan 4 kullanıcılı bilgisayar sınırsız 7,2mb'litlik sınırsız paketli TTnet paketi kullanıyoruz. Ben Wi-fi özellik win7 işletim sistemli laptoptan bağlanırken diğerleri Xp, vista, vb...işletim sistemli bilgisayarlardan kablo ile bağlanıyorlar. İnternetten sıklıkla program indirme adreslerinde 1 gb üzerinde indirmeler yapıyorum. Diğerleri oyun indiriyor. Online film izliyor vb... Son 1 haftadır. nedendir bilmiyorum, indirme veya film izleme esnasında sinyal yüksek olmasına rağmen, "internet erişimi yok" diyerekten hattan düşüyor. Farklı işletim sistemlerini kullanmamıza rağmen hepimizde bilgisayarlarımızdan internete bağlanamıyoruz. Gecenin bir vaktide komşunun zilini çalıp, modemi açıp/kapamasını istiyoruz. Sorun o an için çözülüyor. Ancak, özellikle film veya indirme yapılırken kısa süre sonrasında tekrar hattan düşüyor. Sinyalin üzerinde Sarı üçgenin içerisinde ünlem işareti çıkarak güçlü sinyal olmasına rağmen "internet erişimi yok" hatası veriyor. Bayağı sinirlerim bozuluyor. Zaten program indirme sitelerini ücretsiz yavaş indirmeyi seçerek indireceğim part1,2vb... dosyaların yarıda kalmasına sebep oluyor. Burada sorun işletim sistemine, veya modeme bağlanmamalıdır. Bence sınırsız paket diyerekten bize satan Türk Telekomun suçudur. Haaa!!!.. şurada çuvaldızınıda kendimize batırmamız gerekiyor. Batırıkende bu bu duruma iten devlet mi, kuruluşlar mı hatalı. İnterneti hala Avrupa ülkelerine göre pahalıya kullanıyoruz. Bu da vatandaşları illegal yollara itiyor. Buna bilindiği halde internet kullanıcılığının yaygınlaşması için göz yumuluyor. Bunuda hem vatandaş, hemde bu hizmeti sağlayan kuruluşlar biliyor. Bu kuruluşlar ileriyi görebiliyorlar ve her zaman zengin çıkacaklarını bilmekteler. Bu TTnet paketi 1 kişi alıyor. Şifrelere 2 veya daha fazla kişi kullanıyor. Hepsi birden 1 modem üzerinden farklı bilgisayarlar üzerinden aylık kota aşırı yüklemesi olunca bunlar farkediliyor. TTnet'den bu tip aylardır devam eden aşırı kota yüklemelerinden vazgeçirmek için erişimi hattan düşürme eylemine geçmiş olabilir. Hattan düşmemenin mutlaka bir çözümü vardır diye düşünüyorum.