Win 7 İso Hatası?

soner-24
16-05-2011, 22:41   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
215 mesaj

Merhaba arkadaşlar win7 iso'sunu sanal diskte açmayı denedim hatta iso test programında denedim ama aşağıdaki hatayı veriyor yardımcı olursanız sevinirim Teşekkürler.

This installation disc isn't compatible with your version of Windows. To upgrade, you need the correct installation disc. For more information, check your computers system information. To install a new copy of Windows, restart (boot) your computer using the installation disc, and then select Custom (advanced).
google çevirisi:

Bu yükleme diskini Windows sürümü ile uyumlu değildir. Yükseltmek için, doğruyükleme diskini gerekir. Daha fazla bilgi için, bilgisayarınızın sistem bilgilerini kontrol edin. Windows'un yeni bir kopyasını yüklemek için, ve (boot) yükleme diskini kullanarakbilgisayarınızı yeniden başlatın ve sonra da Özel (gelişmiş) seçeneğini seçin.

Son Düzenleme: soner-24 ~ 16 Mayıs 2011 22:42
soner-24
20-05-2011, 22:42   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
215 mesaj

Farklı Win7 indirdim yine aynı sorun Yalnız daha evvelce indirmiş olduğum SP1 Betalı olan X64 te o hatayı vermiyor birde X86 da o hatayı vermiyor bu sorunu çözemedim yardımcı olursanız memnun olurum Teşekkürler.

melen
20-05-2011, 23:57   |  #3  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

XP'den yükseltme mi yapıyorsunuz ya da "Yükseltme" seçeneğini mi seçiyorsunuz?

soner-24
21-05-2011, 12:27   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
215 mesaj

Yükseltmeye çalışmıyorum sadece XP ortamında İSO nun çalışıp çalışmadığını  Mobalive Programıyla test etmek istiyorum.
Elimde başka bir Win7 x64 sp1 beta var onu çalıştırıyor.
iso'yu sanalsürücüde açınca bu uyarı geliyor yani yükleme veya yükseltme yapmadan, sadece isoya çift tıklıyorum sürücüye geçince uyarı geliyor.

SAİNT
21-05-2011, 13:02   |  #5  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

iso bir kalıptır yani otomatik olarak yükleme isteği olarak görüyor çift tıkladığınızda.
normal hdd üzerinde denedinizmi isoyu açmayı.
isoyu açın ve winrar gibi bir klasör gösterip onun içine çıkartma yapın.

soner-24
21-05-2011, 13:53   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
215 mesaj

winrarla çıkarttığım zamanlar boot etmiyordu bunun için söylemiyorum yinede bir deneyeceğim.

soner-24
21-05-2011, 14:09   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
215 mesaj

x64'ü çıkarttım dosyanın içindeki Setup dosyası çalışmıyor geçerli win32 uygulaması değil diyor çıkan uyarıda
denemk için birde x86'yı çıkarttım setup ikonu wicrosoft'un cd kutusu yanında cd resmi gözüküyor ama x64 te o ikon o şekilde görünmüyor demekki setup dosyası bozuk öylemi anlamam gerek.

SAİNT
21-05-2011, 15:29   |  #8  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

olabilir dosya bozukta olabilir yada direk cd yazdırmanız gerekebilir belki ozaman çalışma ihtimali olabilir.
zaten ise demek yazdırılmaya hazır arşivdir genellikle sistem ve filmlerde kullanılır ama ben bir çok iso dosyasından program çıkardım bir çoğu çalıştı.

mancukya
21-05-2011, 17:25   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Sanal diskte actiginda o uyariyi verecek elbette ne bekliyordun ? Sistemin x64 yada x86 durumuna görede birinde o hatayi verir birinde vermez.
O tarz dosyalari sanal diskte degil sanal makine programiyla deniyeceksin bu kadar mantiksiz isleri nasil beceriyorsunuz ilginc.
Dosyayi sanal disk ile acinca ayni kurulum yapiyor gibi algiliyacak sisteminde isletim sistemi uyusmazligi olursa (x86 x64 ) gibi hata verecek.

soner-24
21-05-2011, 23:08   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
215 mesaj
Alıntı: mancukya  
Sanal diskte actiginda o uyariyi verecek elbette ne bekliyordun ? Sistemin x64 yada x86 durumuna görede birinde o hatayi verir birinde vermez.
O tarz dosyalari sanal diskte degil sanal makine programiyla deniyeceksin bu kadar mantiksiz isleri nasil beceriyorsunuz ilginc.
Dosyayi sanal disk ile acinca ayni kurulum yapiyor gibi algiliyacak sisteminde isletim sistemi uyusmazligi olursa (x86 x64 ) gibi hata verecek.
Eğer dikkat ederseniz yukarıda başka bir Win7x64 yüklemesinin sorun çıkartmadığını yazmışım (hatta bundan öncekilerinin tümünün sorun çıkartmadı SP1 olmayanlarda) onlarda hangi yöntemi denedi isem bunlardada denedim.

Sonuç şu direk olarak DVD ye yazdım işim halloldu demekki bu iso'lar veya setup daha hassasmış, ama hoş ben yalan söylemiyorum sonuçta denediğim yöntemler.
Küçük bir serzeniş: Engin bilgilerinizle isanları şamarlayamazsınız!