Win 7 kopyalama sırasında çökme

ceberus
23-11-2010, 21:48   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

Merhaba
Win 7 işletim sistemi kurulu bilgisayarımda daha önce olmamış bir problemle karşı karşıyayım.Şöyleki bir dosya kopyalamaya kalkıştığımda özellikle yüksek boyutlu dosyalar olduğunda kopyalama daha yarısına gelmeden bilgisayar çökerek mavi bios ekranında hata alıyorum . Hata çok çabuk şekilde kapandığından biostaki bilgiler ne yazıkki elimde yok.Bilgisayarda vürüs olabilir şüphesiyle güvenli modda güncel anti vürüsümle tarattım bir sonuç alamadım.Sonra Win7 diskiyle onarmayı denedim hata bulamadı.Bunları denedim hiç bir sonuç alamadım.Birde şunu söyleyeyim Pcde Sistem Geri Yüklemeyi kapatmıştım daha önceden pc'imde yer kalmadığı için o şekilde kalmış o yüzden geri alma gibi bir durumumda yok.Donanımsal hata olabilir şüphesiylede win7 diskindeki Donanım hatası testine soktum gene sonuç çıkmadı.
Hata Raporu pc yeniden başlayınca veriyor şu şekilde;

Sorun imzası:
  Sorunlu Olay Adı:    BlueScreen
  OS Sürümü:    6.1.7600.2.0.0.256.1
  Yerel Kimlik:    1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
  BCCode:    1000008e
  BCP1:    C000001D
  BCP2:    920380BF
  BCP3:    82D23B4C
  BCP4:    00000000
  OS Version:    6_1_7600
  Service Pack:    0_0
  Product:    256_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:
  C:\Windows\Minidump\112310-16255-01.dmp
  C:\Users\C£BERUS\AppData\Local\Temp\WER-34008-0.sysdata.xml

Çevrimiçi gizlilik bildirimimizi okuyun:
  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&;clcid=0x041f

Çevrimiçi gizlilik bildirimi yoksa, lütfen çevrimdışı gizlilik bildirimimizi okuyun:
  C:\Windows\system32\tr-TR\erofflps.

mht94ult
23-11-2010, 22:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
382 mesaj

Format şart...

Osgn
23-11-2010, 22:13   |  #3  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

Sabit diskinde donanımsal ya da mantıksal bir problem olabilir. Bilgisayarım'a gir, C sürücüsüne sağ tıklayarak Özellikler'i seç. Gelen penceredeki sekmelerden 2. sırada olan Araçlar'a geç. Burada Hata Denetimi bölümü var. Şimdi Denetle'yi seç. Bilgisayarını yeniden başlatmanı isteyebilir ya da ilk açılışta taranacak diyebilir. Yeniden başlat. Uzun bi tarama yapacak. Burada Diskinde bir hata varsa bulup düzeltecektir. Bunu denedikten sonra lütfen sonucu buraya yaz. (Aynı işlemi D diskin varsa öncelikli olarak bu diske uygula, sistem kurulu olmayan disklerde yeniden başlatmaya gerek yoktur.)

ceberus
23-11-2010, 22:14   |  #4  
OP Yeni Üye
25 mesaj

Formatsız bir çözüm arıyorum :/ onun yüzünden konu açtım belki farklı bir çözümü olabilir diye.

ceberus
23-11-2010, 23:37   |  #5  
OP Yeni Üye
25 mesaj
Alıntı: Osgn  
Sabit diskinde donanımsal ya da mantıksal bir problem olabilir. Bilgisayarım'a gir, C sürücüsüne sağ tıklayarak Özellikler'i seç. Gelen penceredeki sekmelerden 2. sırada olan Araçlar'a geç. Burada Hata Denetimi bölümü var. Şimdi Denetle'yi seç. Bilgisayarını yeniden başlatmanı isteyebilir ya da ilk açılışta taranacak diyebilir. Yeniden başlat. Uzun bi tarama yapacak. Burada Diskinde bir hata varsa bulup düzeltecektir. Bunu denedikten sonra lütfen sonucu buraya yaz. (Aynı işlemi D diskin varsa öncelikli olarak bu diske uygula, sistem kurulu olmayan disklerde yeniden başlatmaya gerek yoktur.)
Sorunu sayende çözdüm bir tek bunu yapmayı unutmuşum sağolasın.