Win 7: Merak edilen bir soru daha cevap buldu

CHIP Online
06-04-2009, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows 7'nin en çok merak edilen sorularından biri daha cevabını buldu. Ayrıntılar burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Win- ... ap-buldu_11961.html

Resimlerle: Windows 7: Uygulamaya geçememiş arabirim önerileri

Geçen haftalarda yaptığımız bir haberde Windows 7'nin güncel beta'larında WMP ve Windows Media Center ile harici codec kullanımının mümkün olmadığından bahsetmiştik. "ffdshow" çözücülerini geliştirenler Windows 7 Build 7057'de bu tip bir kullanıma izin verilmediğinden şikayetçi olmuştu. Microsoft, Windows 7'ye fabrika çıkışı birçok codec eklediği için durum hakkında sayısız dedikodu yapıldı.

Dedikodular genellikle şu yargı etrafından dönüyordu: Microsoft mükemmel bir fonksiyonellik sunmak için fabrika çıkışı sunduğu codec'lerin değiştirilmesine izin vermiyecekti. Fakat durumun aslında böyle olmadığını ve Windows 7'nin de diğer tüm Windows sürümleri gibi codec sınırlaması yapmayacağını WithinWindows blog'u ispatladı.

Blog'un sahibi Rafael Rivera'ya göre günce beta'larda ortaya çıkan bu durum daha çok bir hata veya geçici bir kilitleme gibi gözüküyor.  Geçen süre zarfında Microsoft bunu doğruladı ve üçüncü parti codec'leri kilitlemek gibi bir niyetlerinin olmadığını sadece Windows ile yerleşik codec'ler sunmak istediklerini açıkladı.

Kısacası üçüncü parti codec desteği şimdiye kadar nasıl geldiyse bundan sonra da o şekilde devam edecek. Bu tip codec'ler hem Microsoft programlarıyla hem de diğer uygulamalarla kullanılabilecek.


Tüm konu: Win 7: Merak edilen bir soru daha cevap buldu

İzleyin: Windows 7 yine şaşırtıyor

Resimlerle: Windows 7: Uygulamaya geçememiş arabirim önerileri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 7 hakkında sizin en çok merak ettiğiniz soru...

Süleyman.
06-04-2009, 01:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2009

Tabi ki üçüncü parti kodekleri sınırlandırmaz. Piyasada bir sürü format, bir sürü kodek var. Onları sınırlandırması insanların başka oynatıcılara yönelmesine sabep olur ve bunu kendi oynatıcısını Windows ile birlikte dağıtması bile önleyemez.

Mehmet-
06-04-2009, 08:42   |  #3  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2008

Tartışıyoruz: Windows 7 hakkında sizin en çok merak ettiğiniz soru...

Tabi ki ne zaman çıkacağı:)

Banned
06-04-2009, 17:29   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
232 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2009

o değil de millet artık netbooklara merak saldı ama microsoft şehvetli ve ihtiraslı bir kadın gibi hiç aldırmaksızın burnunu dikine gidiyor...ya kardeşim sizin yüzünüzden millet her sene bilgisayar yenilemekten yoruldu bir dinlenin artık ya...1-2 yıllık masaüstü bilgisayarlar zar zor çalıştırır bu win7 yi netbooklar, notebooklar ne yapsın biraz minimize edin ya...daha az işlemciyle daha çok iş yapın...sizin yüzünüzden mutfak bilgisayarları kullanmak zorunda kalacağız neredeyse yemeği falan işlemci üzerinde yapacağız ısısı bir işe yarasın diye kışta üşümez olduk sayenizde...