Win 7 ve Win 8: Bu sızıntı çok konuşulacak!

CHIP Online
22-01-2011, 11:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows 8'in gerçek adı ne olacak; ne zaman çıkacak? Win 7 cephesinde neler yaşanacak? İşte cevaplar

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/win- ... usulacak_24837.html

Resimlerle: Windows 8 ile ilgili tüm bildiklerimiz

Eğer CHIP Online'ın haberlerini yakından takip ediyorsanız, Rus sitesi Wzor.net'i de biliyor olmalısınız. Bu site, her yeni çıkacak Windows sürümünden ve servis paketinden aylar, hatta yıllar önce haklarında yaptığı haberlerle tanınıyor. Her haber "ismini vermek istemeyen sağlam kaynaklar"dan gelen sızıntılar sonrasında yapılıyor. İşin ilginç kısmı ise, yayınlanan haberlerin neredeyse tümünün gerçek çıkması.

İşte bu site, bir kez daha çok ciddi haberlerle karşımızda. Bu kez konu Windows 7 için yayınlanacak ikinci servis paketi ve Windows 8.

Siteye göre Microsoft, Windows 7 SP2 için çalışmaya 2010 sonbaharında başladı. Eğer her şey planlandığı gibi yürürse, SP2 2012 yılının ortasında yayınlanacak. Görünüşe göre biz ilk servis paketi için günleri sayarken, Microsoft, SP2 çalışmalarına çoktan başlamış durumda. SP2'nin içeriği hakkında henüz bir detaydan bahsedilmiyor ama bu paketin, ilk SP1'in aksine, bir takım yenilikler de içereceği tahmin ediliyor.

Tüm konu: Win 7 ve Win 8: Bu sızıntı çok konuşulacak!

İzleyin: Auri TA10

Resimlerle: Windows 8 ile ilgili tüm bildiklerimiz

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce verilen tarihler ne kadar gerçekçi?

Mustafa@PC
22-01-2011, 19:35   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Windows 8 Beta 1'in Mayıs yada Haziran ayı gibi sızacağını veya yayınlanacağını tahmin ediyorum...

Windows 7 için de evet, SP1 tüm üreticilere gönderildi. Yani RTM çoktan imzalandı ve hatta ben şuan torrent'ten çekip kurdum, denedim, çalışıyor :)

Fuat.Kamis
27-06-2011, 11:31   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

SP'nin mantığını hala kavrayamamış bir userim :) Uyumsuzluğu,sorunları ve kullanım zorluklarıyla bazen servis edilmese diyebiliyorum.Fakat windows 8 için pek bir umutluyum. Beta'sını deneyeceğim ama windows 7'den ayrılmak pek bir zor olacak.