Win Xp. Professionel yardımı.

makan
23-12-2006, 13:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Merhana,ben windows XP. Professionel kullanıyorum. Daha önce 2 defa need for speed most wanted oyununu kurmayı denedim. Ama iki denememdede sistem çöktü ve windowsu tekrar kurmak zorunda kaldım.  Bu nasıl bir oyunmuş böyle sistemi çökertiyor! 2.kurulumdan sonra bilgisayarıma avast 4 home yükledim ve açılışta sistem taraması yaptırdım. Avast sistem dosyalarını sildiği için windowsum yine bozuldu ve 3.defa format atmak zorunda kadım.yani anlayacağınız 15 gün içinde 3 defa windowsu çökerttim. WİNDOWSU ÇÖKERTMEKTEN ÇOK HOŞLANIRIM DAGöz kırpma!
Benim sorularım ise avast 4 bütün klasörler içinde(kendi içindede dahil) win 32 jeefo diye bir virus-Solucan buluyor. Virüslü dosyayı karantinaya tasıttığım zaman sadece o dosyanın içindeki virüsü değil tüm dosyayı siliyor veya karantinaya taşıyor. Bütün antivirüs programları böylemi yoksa bu avastın kendine has özellğimi. 2.sorum ise Bilgisayaraımda sürekli olarak "Generic host processor" diye bir uyarı penceresi çıkıyor. Kapata tıklayınca gidiyor. Belli bir süre sonra tekrar çıkıyor. Bu pencerenin çıkmasını nasıl önleyebilirim.

Son Düzenleme: makan ~ 23 Aralık 2006 13:22
İtacHi_
23-12-2006, 13:48   |  #2  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

ewt arkadaşım benimde bazı tavsiyelerim olcak sana.bende nfs mosw wantedi 3 kere bitirmiş birisiyim.ve her yüklememde bir sorun olmadı.bide cd ni herhangi bir anti virüs programından geçir.eğer böle de olmas sa bi pc özelliklerini yaz ona göre daha başka çözümler bulabiliriz

BOOMFUNKMCS
23-12-2006, 13:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

senide belirttiğin gibi arkadaşım Avast veeee Norton,sistem dosyalarını silmekte,buda senin yaşadığın sıkıntıları getirmekte.benim kullandığım ve memnun olduğum antivirüs programını sanada tavsiye ederim "Kaspersky".bu programın çeşitli versiyonları var ve hepside kullanıcısı memnun etmekte.umarım sende beğenirsin

Başarılar...

TuncaBozkurt
23-12-2006, 18:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

arkadaş anti-virüs tavsiyesi istemiş mi acaba?sadece arkadaş sorununun kaynağının ne olabileceğini öğrenmek istemiş.avast bu tip sorunlara yol açabiliyor dersin geçer gidersin./BOOMFUNKMCS/
bu sistem çökmelerinin nedeni sistem özelliklerinin need for speed most wanted ı kaldırmaması olabilir.burakesan_1993 arkadaşın da dediği gibi bilgisayarının özelliklerini yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 23 Aralık 2006 18:32
delikanli53
23-12-2006, 18:40   |  #5  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

sanırım sorun mavi ekran ve ramlerini kontrol edersen ii olur.

lazrailefsanesi
24-12-2006, 00:42   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Format attıgın halde avast bilgisayar da virüs buluyorsa ya sana rootkit gibi birsey bulasmıs.
Yada yeniden kurdugun (most wanted gibi) birsey virüslü.Öncelikle bilgisayar a kurdugun seyleri bir kontrol et.Setupları bi tarattır.Oyunun cd sini tarat.Daha sonra sorun devam ediyorsa hijackthis vs programlar ile bi daha ayrıntılı tarat.

makan
24-12-2006, 06:47   |  #7  
OP Taze Üye
10 mesaj

Ramlerim 512 Mb. DDR. Kingston.
Pentium 4 2.4 GHZ. Prescoot İşlemci,
Nvidia Geforce 4 MX. &64 Mb. Ekran Kartı,
Samsung 160 GB. + Samsung 40 GB. toplam 200 GB. harddsik,
Bu mavi Ekran ilk defa ve sadece bu oyunu kurarken çıktı. Daha başka türlü asla çıkmıyor.

Son Düzenleme: makan ~ 24 Aralık 2006 06:50
makan
24-12-2006, 06:55   |  #8  
OP Taze Üye
10 mesaj

Sayın tuncap. Bilgisayarımın özelliklerini foruma yazdım. Sistemin hiçde fena sayılmaz.

makan
24-12-2006, 07:05   |  #9  
OP Taze Üye
10 mesaj

Sayın lazrail efsanesi, format atıp windowsu yeniden kurunca virüs çıkmıyor. Ama yıllardır kullandığım Windows'un,Office 2003'ün,Avast'ın kendi içinde ve hemen hemen tüm programlarda Win 32 jEEFO diye bir virüs buluyor. Karantinaya tasıyı tıklayıncada dosyayı komple siliyor. Windowsun sistem dosyalarını silince, windows artık F8 menülerinden ne normal, ne güvenli kipte nede en son iyi yapılandırma modlarının hiçbirinde açılmıyor. Bende yeniden format atmak zorunda kalıyorum.