Win Xp ultimate Kullanıcı Sorunu

HPQ-User
06-02-2009, 22:57   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

METİNKAYSERİ sormuş:
Bende xp ultimate yüklü.admin haricinde metin adında bir kullanıcı açtım fakat windows başlangıçta otomatik olarak adminde noturum açıyor.ama ben metin kullanıcısını açmsını istiyorum.bu sorunu nasıl düzeltirim? şimdiden teşekürler!

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
2 GB RAM.512 EKRAN KARTI(ATİ).2.40 GHZ İŞLEMCİ(PENTİUM 4).60 GB HARD DİSK

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0)

Batıkan Doğan
06-02-2009, 23:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj

Başlat > Çalıştır'a 'control userpasswords2' komutunu yazıp, karşına gelen pencerede 'Kullanıcılar bu bilgisayarı kullanabilmek için bir ad ve parola girmelidir' seçeneğinin yanındaki onayı kaldır.

Banned
06-02-2009, 23:03   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Kullanıcı hesaplarında açacağınız her hesabın login ekranında gözükmesi gerekir. Gözükmüyorsa hesap pasif olabilir. İsterseniz admin hesabındayken kullanıcı değiştir seçeneği ile admin hesabından çıkarak diğer hesabın aktif olarak gözüküp gözükmediğini kontrol edin. Eğer gözükmüyorsa pasiftir, yeniden kullanıcı hesaplarına girerek yeni bir admin hesabı oluşturmayı deneyin. Hala olmuyorsa muhtemelen sişstemdendir. Sonuçta bunlar içerisinde ne gibi değişikliklerin yapıldığı belli olmayan, her türlü sorunun ortaya çıkabileceği windows türevleri.