win xp yükleme sorunu

HPQ-User
14-09-2009, 09:42   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

göktuğ sormuş:
sitemimde heors ve tanatos adlı virüs var. virüs kontrol yazılımları güvenli kipte msdos altında bile silemedi.windows cd sinden de yükleme yeiden kurulum yapacam ama bilgilerim silinmeden üstüne kurulum yapamıyorum çünkü sistem yüklemeye geçtiğinde reset attığında hard diskleri görmüyor.yeni yükleme yarım kalıyor. bu aşamadaraid kartı üzerindenhard diklerin windos a hangi komut satırıyla gösterebilirim. Yada raid kartının dirverle nasıl tanıtcam. neyse.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
sata raid kartı üzerinde kurlu samsung 320 gb lik çift hardiskli amd 3000 gigabyt L900 anakrtlı sistemim var.(ESKİ BİRAZ)

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.13) Gecko/2009073022 Firefox/3.0.13

kaankar
14-09-2009, 11:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
415 mesaj

kaspersky intrnet security 2010 temizliyodu o tanatos adlı virüsü diye görmüştüm internette...

OSMAN BAĞÇEVAN
14-09-2009, 12:37   |  #3  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

virüs temizlemek istiyorsanız :

üsteki linki inceleyin..sorununuz anladığım kadarıyla böle bir sorun..çözümüde linkte yazıyor..

xp ye format :

format atmadan önce , verilerinizi yedekleyin ama virüslü olup olmadığını kontrol edin..virüslü bir veriyi yedekliyorsanız , format atmanın bir anlamı kalmaz...en fazla 2 hafta sonra format atmamış gibi bilgisayarınız yavaşlar veya bazı hatalar ortaya çıkar..

verilerinizi yedeklemek için , usb ,ya da cd /dvd gibi çıkış birimlerini kullanabilirsiniz..

sisteminizde iki tane yerel disk C ve D varsa size önerim , D sürücüsünü biçimlendirin , ve sonra özel dosyalarınızı D sürücüsüne atın..format atarken ise , D sürücüsünü silmeyin !