Win. Mobile neden iPhone gibi güncellenmiyor?

CHIP Online
19-04-2009, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

iPhone ücretsiz ve kolayca güncellenirken Windows Mobile bunu neden beceremiyor? İşte cevap...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Win. ... lenmiyor_12029.html

Resimlerle: Windows Mobile 6.5

Yazılım devi Microsoft, uzun bir süredir merakla beklenen ve mobil platformlar için kullanıcılarına sunacağı Windows Mobile 6.5 işletim sistemini satışa sunmadan önce kullanıcıların fikirlerini almak üzere bir Facebook sayfası açtı. Windows Mobile ile ilgili kullanıcıların sorularının yanıtlandığı bu sayfada kullanıcıların Microsoft'a yönelttiği sorular ise şirketi bir hayli terletti.

Soru ve isteklerin büyük bir bölümünü Windows Mobile işletim sistemini bir an önce güncellemek isteyen ve Windows Mobile 6.5'i mobil cihazlarına kurmak isteyen kullanıcı kesimi oluşturdu. Diğer yandan Microsoft'un Windows Mobile 6.5'e geçişi ücretli kılması da kullanıcıların Microsoft'a karşı dile getirdikleri ortak şikayetleri oldu; zira kullanıcılar Apple iPhone kullanıcılarının ücretsiz bir şekilde güncelleştirmelerden faydalandığını dile getirerek aynı durumun neden Windows Mobile için de geçerli olmadığını sorguladılar.

Ancak Microsoft ile Apple'ı bu şekilde karşılaştırmanın pek de doğru olmadığını söylemek gerekiyor; çünkü iki şirketi birebir karşılaştırdığımızda Apple'ın işletim sisteminin sadece tek bir cihazda çalıştığı bilinirken, Microsoft ise hemen hemen tüm donanım üreticileriyle birlikte çalışıyor. Microsoft yetkililerinden Aaron Woodman, Windows Mobile için çıkarılan güncelleştirmelerin donanım uyumluluğuna bağlı olduğunun altını çiziyor...

Tüm konu: Win. Mobile neden iPhone gibi güncellenmiyor?

Resimlerle: Windows Mobile 6.5

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz kullanıcıların Microsoft'a yönelttiği şikayetleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Banned
19-04-2009, 17:36   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
232 mesaj

donanım sorunu varsa her firma kendi başına uçmasın standartlara uysunlar özellikle de hp olacak adamlar almış başını gidiyorlar...