Win32:Small-MAM [Trj] bu Virüse bir çözüm

H.Eser
28-10-2009, 16:17   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
159 mesaj

arkadaşlar benim pc de bu virüsü buldum (Win32:Small-MAM [Trj])virüs koryuyucum silemiyor ve başka virüs koruycu da bulamıyor
bu virüsü nasıl silebilirim dos üzerinden denendim ama pc o konumu görmüyor.ücretsiz bir silme aracı varmı  yardım edebilirseniz sevinirim

Son Düzenleme: H.Eser ~ 28 Ekim 2009 16:18
Kruis
28-10-2009, 16:25   |  #2  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj

http://www.ikarus-software.at/do ... tilities_1.0.97.exe ikarusun trial versiyonunu indirip deneyebilirmisiniz. Belirttiğiniz virüsü tanıyıp yok etmekte.Avasttada virüsü tanıma özelliği mevcut.Silme kısmını bilemem.

Ikarus olmazsa Microsoft Security Essantiel kurup sileiblirsiniz.Oda tanımakta.

Burak Torun
28-10-2009, 16:35   |  #3  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,679 mesaj

Combofix ile taratın.

H.Eser
29-10-2009, 14:52   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
159 mesaj

teşekkürler bahsettiğiniz yazılımlardan her biri yaklaşık 4 virüs buldu microsoftunki bahsettiğim trj dosyasında başka isimli trj bulup sildi avastla tarama yaptırdım ve virüs uyarısı vermedi yanlız ıkarus avast üstünde birkaç tane virüs buldu(bu tam tarama sonuçlarını gösterme esnasında oldu). smallmam silinmişmidir(smallmam yazmıyordu microsoftun bulduğunda)
-önce ikarusla taratırdım sonra avastla sonra micosoftunkile ama hepsi çeşitli virüsleri bulup sildiler hiçbiri tam olarak başarılı olamadı(biri hepsini bulamadı) nedeni ne ve çözümü nedir?
yardımlarınız için teşşekürler

Son Düzenleme: H.Eser ~ 29 Ekim 2009 14:54
black_flood
29-10-2009, 18:37   |  #5  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: H.Eser  
teşekkürler bahsettiğiniz yazılımlardan her biri yaklaşık 4 virüs buldu microsoftunki bahsettiğim trj dosyasında başka isimli trj bulup sildi avastla tarama yaptırdım ve virüs uyarısı vermedi yanlız ıkarus avast üstünde birkaç tane virüs buldu(bu tam tarama sonuçlarını gösterme esnasında oldu). smallmam silinmişmidir(smallmam yazmıyordu microsoftun bulduğunda)
-önce ikarusla taratırdım sonra avastla sonra micosoftunkile ama hepsi çeşitli virüsleri bulup sildiler hiçbiri tam olarak başarılı olamadı(biri hepsini bulamadı) nedeni ne ve çözümü nedir?
yardımlarınız için teşşekü

hmm çözümü basit olmaya basit ama böyle dandik ne olduğu belirsiz kalite seviyesi 0 olan yazılımları nereden bulursunuz yada neden yüklersiniz hiç ama hiç anlamıyorum.

http://www.pandasecurity.com/act ... ang=en-US&IdPais=63

buradan online check edip bakabilirsin. avast ve ikarus yazılımmı yaw resmen çöp hatta çöp demek bile onları övüp çöplere hakaret etmek olur. avg free edition 9.0 yada antivir yada %99.8 tanıma başarısına sahip ücretsiz panda cloud dışında free hiçbir antivirüs bir halta yaramaz ben daha ikarusun adını bile duymadım 30 çeşit antivirüs lisansı gördüm satılanda ikarus assla çakma bir yazlımdır muhakkak.

Son Düzenleme: black_flood ~ 30 Ekim 2009 08:27
H.Eser
29-10-2009, 19:47   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
159 mesaj
Alıntı: black_flood  
cevap basit pc de berbat derinlemesine yerleşmiş bir virüs var (artık anlamışsınızdır heralde)
hmm çözümü basit olmaya basit ama böyle dandik ne olduğu belirsiz kalite seviyesi 0 olan yazılımları nereden bulursunuz yada neden yüklersiniz hiç ama hiç anlamıyorum.

buradan online check edip bakabilirsin. avast ve ikarus yazılımmı yaw resmen çöp hatta çöp demek bile onları övüp çöplere hakaret etmek olur. avg free edition 9.0 yada antivir yada %9.8 tanıma başarısına sahip ücretsiz panda cloud dışında free hiçbir antivirüs bir halta yaramaz ben daha ikarusun adını bile duymadım 30 çeşit antivirüs lisansı gördüm satılanda ikarus assla çakma bir yazlımdır muhakkak.
Kruis
30-10-2009, 16:10   |  #7  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj

Hala sorun devam ediyor mu ?

H.Eser
05-11-2009, 15:41   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
159 mesaj

hayır her hangi bir uyarı almıyorum artık. yardımınız için teşekkürler

Kruis
05-11-2009, 17:54   |  #9  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj
Alıntı: black_flood  

buradan online check edip bakabilirsin. avast ve ikarus yazılımmı yaw resmen çöp hatta çöp demek bile onları övüp çöplere hakaret etmek olur. avg free edition 9.0 yada antivir yada %99.8 tanıma başarısına sahip ücretsiz panda cloud dışında free hiçbir antivirüs bir halta yaramaz ben daha ikarusun adını bile duymadım 30 çeşit antivirüs lisansı gördüm satılanda ikarus assla çakma bir yazlımdır muhakkak.
Senin ikarusun adını duymaman onun çakma olmasını göstermez. En kaliteli antivirüs yazılımlarından birisidir. Deneyip görebilirsin.Bilmediğin konulardada atıp tutmazsan sevinirim.