win32s.exe

HPQ-User
15-04-2008, 00:31   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

cem sormuş:
bilgisayarıma win32s.exe virüsü girdi...flash diski takınca ayrı bencerede açıor ayrıca içinde 2 dosya gözüküor ama görünmüo normalde...bazı programlar kurdum..başlarda windows/reflectorda win32s görebiliordum şimdi göremiorum ama hala flash diski takınca sorun aynı....hiç açmadan biçimlendirip normal kullanabiliorum ama çıkarıp tekrar takınca sorun aynı nasıl kurtulabilirim teşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
toshiba m40 x laptop

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.648; .NET CLR 3.5.21022)

Banned
15-04-2008, 01:01   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Alıntı:
yavuztekin  
s.a
kardeş aşağıya yazdıklarımı tek tek yapman gerek.
1- ilk olarak güvenli moda geç.
2- c:\windows\ içerisinde "security" isimli klasörü sil.
3- Nero'yu aç veri cd si yarat özelliğini kullanarak açılan pencereden veri ekle butonuna tıkla ve flash belleği göster ve aç flash bellekteki win32s.exe programını ve autorun.inf dosyasını sil.
4- çalıştıra msconfig yaz ve başlangıç menüsünden services isimli işareti kaldır. Uygula ve tamam butonlarına tıkla. Bilgisayarı yeniden başlat.
(Bu arada Neroyu kullanmamızın sebebi ise veri cd dediğimizde dosyanın özelliği ne olursa olsun neroyla gözükür. ister sistem dosyası ister gizli dosya hiç fark etmez. Tıpkı linux dan Windows yüklü bir sürücüye bakmak gibi birşey.)
(Geri Dönüşüm kutusunu boşaltmayı unutmayınız.)
Kolay gelsin inşallah işinize yarar.

Denedim işe yaradı çok teşekkürler.
Yanlız "Security" klasörünü değilde içindeki "services.exe" isimli dosyayı sildim.

Birileri böyle bir çözüm bulmuş, siz denediniz mi?