Win7 64 bit yazıcı sorunu

Nazun
23-08-2010, 01:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

samsung clx-2160n çok fonksiyonlu yazıcım var. win732 bitte sorunsuz çalıştı. 64 bit yükleyince, diğer ögeleri yüklüyor lakin yazıcı kısmında aşağıdaki uyarıyı veriyor ve yüklemiyor.

"Yazıcı sürücüsü yüklenmedi. Yazıcı sürücüsü, bilgisayarınızda etkin olan NT4.0
sürücülerini engelleyen bir ilkeyle uyumlu değil."

bildiğim her türlü yöntemi denedim. samsung sitesinden bir sürü şey indirdim lakin yükleyemedim.
başka versiyonuyla yükleyincede yazıcı çalışmadı.
yardımcı olursanız sevinirim.

uGuR.uK
23-08-2010, 03:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

samsung'un sitesine girip hem win7 hemde 64bit'le uyumlu sürücüleri indirdiğinden emin ol, eğer 64bit icin özel ayrı sürücü çıkmamışsa normal indirdigin win7 sürücülerinin bilgilerine bak bakalım 64bit destekliyor mu? destekliyorsa tüm yüklü yazıcı yazılımı ve sürücüleri tamamen kaldırıp kurulumu tekrar çalıştır, ama bu sefer "yönetici olarak" çalıştır(sağ tıklayınca çıkar o seçenek). yok orda desteklenmiyor diyorsa halin arap :)

osmanlidadas
09-02-2011, 11:43   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Benzer sorunu bende yaşadım win 7 64 bit bilgisayara lexmark e260dn kuramadım. lexmarkın sitesinden 64biti indirdim ama yine çalışmadı. Daha önce benzer sorunu hp yazıcıdada yaşadım. Acaba yazıcılar 64biti desteklemiyor olabilir mi diyecem 64 bit dirver çıkarmışlar neden böyle oluyor anlamadım.