Win7 64bit Ram kullanılabilir miktar nedir yardım!

kararock
06-07-2013, 13:55   |  #1  
kararock avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

Arkadaşlar bu kullanılabilir miktar nedir benim pc yi yavaşlatırmı hızlandırırmı hatamı sorunmu nedir bu??

bende ram 8gb iken kullanılabilir miktar 3.93 gb acaba bu ramimimi düşürüyor nedir bu??

Nasıl düzelticem yardım????

excel_mustafa
06-07-2013, 22:39   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 550
4,460 mesaj

başka bir cd den format atın.ekran kartınız ramdanda yiyor olabilir

excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
kararock
07-07-2013, 12:25   |  #3  
kararock avatarı
OP Yeni Üye
32 mesaj

Peki performans düşürürmü bu?

Yani kötü yanı varmı

dead man
08-07-2013, 04:38   |  #4  
dead man avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,341 mesaj

bios'tan ayarlıyabilirsin büyük ihtimalle ekran kartı ram çalıyordur

kararock
08-07-2013, 12:37   |  #5  
kararock avatarı
OP Yeni Üye
32 mesaj
Alıntı: dead man  
bios'tan ayarlıyabilirsin büyük ihtimalle ekran kartı ram çalı

Performans düürürmü? birde ben oyun indirdiğimde oyunun ram gereksimini 3.93 gb danmı hesaplıcam??

Bistan nasıl yaparım??

xDeXteRx
08-07-2013, 13:39   |  #6  
xDeXteRx avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 24
123 mesaj

64 bitlik sistemde 8 gb ram ile,4 GB'ın üzerinde kullanılabilir ram miktarının görünmemesi cihazınızın büyük ihtimal diğer slottaki ram'i algılamadığı anlamına gelebilir.ram slotlarında değişiklik yapmayı veya ramların slotlarında tam oturup oturmadığını kontrol etmelisiniz.tek tek kontrol edebilirsiniz

cihazınızın hakkında tam anlamıyla bir bilgi vermediğiniz için yorum yapması çok zor ancak,Anakart bellek işleme yeteneğide yetersiz kalıyor olabilir.son zamanlarda oem parçalarda değişiklik yaptı iseniz bunlarda bir uyumsuzluk soz konusu olabilir.bios updateleri yapmayı,kullanmış olduğunuz işletim sistemi sürümünü değiştirerek denemeli yada windows güncellemelerini yaparak cihazın kullanılabilir ram miktarını test etmelisiniz.

BIOS ayarlarında AGP video aralığı boyutunu değiştirme işlemi de kullanılabilir ram miktarında gözle görülür bir değişiklik sergileyebilir.BIOS'tan AGP video aralığı boyutunu ayarlayabilirsiniz.o şekilde tekrardan ayarlarınızı gözden geçirebilirsiniz.

windows sanal bellek ayarlarınada 8096mb'a getirerek tekrardan kullanılabilir ram miktarı kontrolünü yapmanızı da tavsiye edebilirim.

bu işlemlerden sonra sorun devam ediyor ise sorunu fiziksel bir sorun olarak dikkate almalısınız.

xDeXteRx bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
sait9696
08-07-2013, 13:46   |  #7  
Taze Üye
6 mesaj

paylaşımlı ekran kartı olduğundan olabilir ekran kartı yetersiz gelip ram den alıyodur..

Skor oyun,Gezegenoyunlari,Oyun oyna,Oyunkuzusu,En güzel oyunlar

kararock
08-07-2013, 17:07   |  #8  
kararock avatarı
OP Yeni Üye
32 mesaj

Ramlerin yerlerini değiştirince sorun ortadan kalktı beyler saolun :)

Herşey fena ldu güzelleşti canım bilgisayarım :D