Win7 Ana Kart Yardım Ve Öneri Acil Yardım Lazım

alikan
26-10-2010, 03:12   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
64 mesaj

Şuan kullandığım ana kartın (Asus P5 VD2-VM) win7 ye uygun güncel driverını bulamadığım için skype veya msn kullanırken pc mikrofon görmüyor bu sebeple yeni bir anakart alıcam fakat şöyle bir olay dikkatimi çekti şuan benim kullandığım ramler 3GB DDR2 533 Mhz. Almayı istediğim anakartta mutlaka 533Mhz FSB olması gerekiyor mu? Almak istediğim ana kartın teknik özellikleri alttaki resimde bu anakartta 533Mhz lik ram çalıştırabilir miyim. Birde yeni ram almak zorunda kalmayalım. 533 Mhz Ram çalıştırmak için Kırmızı okun bulunduğu yerde 533 yazması gerekiyor mu? Birde bana önerebileceğiniz BU ÖZELLİKLERDE FAKAT DDR2 RAM SLOTU 2 DEĞİLDE 4 TANE OLAN ANAKART VAR MIDIR. Yadımcı olursanız ÇOOK sevnirim.

Son Düzenleme: alikan ~ 26 Ekim 2010 18:03
araindir
26-10-2010, 14:34   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
47 mesaj

Rahatlıkla çalıştırabilirsin

alikan
27-10-2010, 15:55   |  #3  
OP Üye
64 mesaj

yok mu öneride bulunacak kimse bu forumda??

Recep Baltaş
28-10-2010, 14:22   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Şimdi öncelikle Asus yerine Gigabyte  veya MSI derim ben. Alacağınız anakart ofsayt. ÖZellikle MSI'da askeri sınıf bilşenler var.

O freaknstaki ramler işlemciyi frenler....değişim şart gibi...değiştirmeseni iyi olmaz..verim alamazsınız...

mancukya
28-10-2010, 16:02   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

http://www.asus.com/product.aspx ... W1&content=download

Bununmu drivers yok ?
Asus yazip sitesine girmek sonrada modeli yazip aramak cok zor sanirim bence sen her durumda parca satin al drivers yok diye

Atilla Sarıtaş
28-10-2010, 16:20   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

USB Ses kartı ya da PCI ses kartı almayı dene ? 10-15 TL'ye Ses kartları mevcut.

Alıntı: mancukya  

Bununmu drivers yok ?
Asus yazip sitesine girmek sonrada modeli yazip aramak cok zor sanirim bence sen her durumda parca satin al drivers yok

Haklısın adam zaten s*lak onu akıl edememiş.
Bidahaki sefere konuyu oku öyle cevap yaz. Emin ol öyle daha yararlı oluyorsun.
Her mesajında ahkam kesiyorsun ama içi boş. 

Son Düzenleme: Atilla Sarıtaş ~ 28 Ekim 2010 16:24
alikan
28-10-2010, 19:31   |  #7  
OP Üye
64 mesaj
Alıntı: mancukya  

Bununmu drivers yok ?
Asus yazip sitesine girmek sonrada modeli yazip aramak cok zor sanirim bence sen her durumda parca satin al drivers yok

Dostum öncelikle yardım düşüncen için teşekkür ederim ama konunun içinde de yazdığım gibi anakartın win7 için güncel driverını bulamadığım için yeni anakart düşündüm bu bir ikincisi dediğin yolu yirmi defa denedim 10 tane driver indirdim kurdum yinede mikrofon tanımadı bir türlü hatta bu sorunla ilgili yine bu bölüme iki tane daha konu açtım sallayan yorum yapan ya da yol gösteren olmadı en son bilgisayarcı bir arkadaşa sordum oda p5vd2 lere uygun bulamazsın uyum sorunu çok fazla dediler harici ses kartı takayım dedim onda da aynı sorunu yaşarsın dediler bende mecburen bu yola başvurdum ve bilgili olan arkadaşların yorumlarını istedim. Bilmem bu sefer iyi anladın mı ??

Atilla Sarıtaş
28-10-2010, 19:58   |  #8  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

"harici ses kartı takayım dedim onda da aynı sorunu yaşarsın dediler"  hangi cahil demiş onu ?
Sonradan takılan ses kartı'nın anakart'ın driver'ları ile uzaktan yakından alakası yoktur.
PCI girişine takılan ses kartından kendi driverı sorumludur.
Yani 15-20 TL'ye en basitinden PCI ses kartı ya da USB Ses kartı alınadak sorunu kalıcı olarak çözülebilir.

Fiyatı uygun bişey olsun dersen bunu, biraz daha kaliteli bişey olsun dersen bunu alabilirsin. 

Anakart konusunda başka şikayetin varsa değiştirebilirsin. 

alikan
28-10-2010, 20:05   |  #9  
OP Üye
64 mesaj

Atilla kardeşim şöyle ki harici ses kartında da win7 uyum sorunu filan dediler ondan dolayı bulaşmayayım o zaman dedim ama en iyisi sanırım bi teknik servise götürüp harici ses kartını denetmek olacak gibi tek derdim pc nin mikrofonu görmemesi skype üzerinden konuşma yaptırmıyor sorun orada. Bir de yönlendirdiğin linkteki ses kartlarında Win7 driver sorunu yaşanır mı acaba bilgin var mıdır.? Ayrıca İlgin içinde teşekkür ederim dostum sağolasın. 

Son Düzenleme: alikan ~ 28 Ekim 2010 20:07
Atilla Sarıtaş
28-10-2010, 20:14   |  #10  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Uyumluluk konusunda denemeden bişey diyemem.
Alternatif olarakta USB çıkışlı bi kulaklık alınabilir :)
Alternatif çok... 

USB Ses Kartı dediğim bu oluyor. 
Sitesinden bakmak için tıkla

Son Düzenleme: Atilla Sarıtaş ~ 28 Ekim 2010 20:17