win7 başlarken hata lütfen yardım

enginkilicoglu
01-12-2011, 12:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

casper nirvana laptopum var.Aşağıdada görüldüğü üzere bu hatayı veriyor.Bilgisayar acılırken böyle hatayı veriyor. ve bilgisayar zaten hiç açılmıyor hiç bir işlem yapamıyorum. bilgisayarımda win7 yüklü. kendi kendine böyle oldu sanırım. sistemi kurtarmak için win7 cd ile onarma işlemi yapmak istiyorum ancak laptopum dvd yi görmüyor.1 hafta öncesi aynı dvd ile win7 yüklemiştim. ve suanda bu sorundan kaynaklı herhalde görmüyor win7 dvd sini. Xp cd side var elimde onu takıyorum görüyor. bir tuşa basın ekranı geldiginde basıyorum mavi ekranda yüklemeye başlıyor o yükleme bittiginde yeniden başlıor bilgisayar ve mavi ekran veriyor. (hata kodu:
0x0000007B). Xp önemsizde win7 ile onarmam gerekiyor.Bu sorunu nasıl düzeltebilirim bir yardımcı olursanız sevinirim.

trakya85tm
01-12-2011, 15:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
157 mesaj

Başka bir win7 dvdsi bulun legal olup olmaması farketmez bilgisayarınızı onunla açıp başlangıç onarırımını deneyin.Xp cdsini gördüğüne göre elinizdeki dvd gitmiş olabilir.

Kapalı Hesap (221406)
01-12-2011, 15:24   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

bilgisayarı yeni aldıysan veya servis süresi bitmemiş ise yetkili servisine götür. eski ise bu denli arızalar genelde HDD den kaynaklı olduğudur büyük ihtimal  bu mavi ekran hataları. ama peşin konuşmamamak için donanım  parçalarını ( HDD,RAM,ANAKART kablo ve benzeri )  başka bi pc de  deneme yanılma yöntemiyle sağlamlığı kontrol edilmesi lazım.ancak böyle anlaşılır.anlamıyorsan bence güvenilir ve  iyi bi pc tamircisine götürmek daha iyi olacak.

NightFight
01-12-2011, 15:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
173 mesaj

Evet başka bir cd de deneyin aynısı benim çalıştığım yerdeki abinin laptopuna olmustu onunda casperdi onarma ile düzeldi

mahmutdemir
03-12-2011, 12:24   |  #5  
mahmutdemir avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
497 mesaj

Aynı sorun bendede var dı 1 hafta oldu format attım sonra bu hatayı verdi. Win7 DD sinden kaynaklanan bir sorun Başka bir Windows 7 Dvd sini tak onarma dene bende işe yaramamıştı.Diğer yöntemler ise Başka bir win 7 DVd si ile format atmayı dene eğer win 7 Dvd si ile hata verirse Xp cd si ile format at daha sağlam çünkü Xp.

mustafa2116
03-12-2011, 22:18   |  #6  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Arkadaşım İşletim sistemi Yanlış tanımlı bir aygıt hatsına uğramış Anakart üzerindeki bir seti uygulamalr yanlış tanıtmış bu nedenl bilgisayrınız aygıta erişemediğini bilidriyor.

Eğer donanımı ellediyseniz yada değişiklik yaptıysanız bu soprunu alma nedeniniz bunlardan biride olabilir.