win7 format sorunu lütfen yardım!.

nihat3465
18-03-2012, 02:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

selam arkadaşlar.hp dv6 1236et laptopta vista yazılımı vardı win 7 yüklemek istedim format atmadan önce hdd diski başka bilgisayara takıp komple biçimlendirdim sonra win7 yüklemesi yaptım.kurulum işlemi bittikten sonra ''windows başlatılıyor''donup kalıyordu hdd diskin link işiği sönük yanıp sönmeye başladı.birkaç kez daha denedim win7 yüklemeyi hep aynı sorun ile karşılaştım.
hdd diski söküp başka bilgisayara taktığımda normal başlatılıyor.vistayı tekrar yükledim sorunsuz calıştı.tabi dayanamadım tekrar win7 yükledim aynı sorun ile karşılatım.sonra pç yi yeniden çalıştırdım f9 tuşuna bastım hdd diski secip çalıştırdım pç normal çalıştı.tekrar normal olarak yeniden başlattım
sorun halen devam ediyor.ama f9 ile normal çalışıyor. fabrikasyon yazılımı vista olduğu için mi bu problemi yapıyor yükleme esnasında vista drıverlerinimi arıyor acaba.. veya  
format atarken acaba atladığım bir noktamı var lütfen yardımcı olun arkadaşlar:(

Son Düzenleme: nihat3465 ~ 18 Mart 2012 02:37
mustafa2116
18-03-2012, 11:58   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Anlaşılan Hata nedeniniz Tanımlı Aygıt hatası. Vista o leptoba göre yapılandırılmış  bu nedenle sorunsuz çalışıyor ancak win7 ona göre değil.. Ona göre olan bir win7 bulmayı deneyin. Bunun için vistadayken gerekli driversleri  öğrenin ve bu şekilde araştırma yapıp indirin...

nihat3465
18-03-2012, 12:53   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaşım ilgin için teşekkür ederim.hp kendi sitesinde drıverlri var onları nasıl kullanabilirim f9 ile calıştırıp kendi sitesine girip uyumlu drıverleri idirip kursam işe yararmı acaba.