Win7 formatından sonra oluşan hata

anexate
24-01-2014, 21:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

merhaba
arkadaşlar ben laptop aldıktan sonra 2yıl boyunca format atmadım gerekte duymadım.
 bi format atayım bakalım dedim attıktan sonra pc açıkken herhangi bir hataya falan denk gelmiyorum zaten büyük oyunlar oynamıyorum. sadece cs son sürümünde bazen donuyor.
sorun şu: benim pc kapanırken tüm ayarlar falan herşey kaydediliyor tam kapanacak mavi ekran hatası veriyor yada beyaz bi ekran çıkıyor ve öyle kalıyor pc kapanmıyor. power tuşuna basınca anca kapatabiliyorum.
her kapattığımda öyle olmuyor ama her 3taneden birinde denk geliyor. bunun üzerine tekrar format attım ve işe yaramadı aynen devam. acaba format atarken bişey mi oldu PC'ye?
yardımlarınızı bekliyorum bunun nedeni ne olabilir.. ekran kartı olsa pc açıkken neden hiç mavi ekran hatası almıyorum :/

okankurubas
24-01-2014, 22:03   |  #2  
okankurubas avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 118
1,390 mesaj

Windows 8.1 kurun.

tknsyen
24-01-2014, 22:48   |  #3  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj

Donanım hatası varsa Windows 8 de kursan aynı hata olcaktır. uygun sürücüleri kurduğuna emin ol aygıt yönetiminde sarı işaretli aygıt var mı bak Windows Minidump klasörü içindeki dosyayı buraya koy yardımcı olabiliriz.

anexate
25-01-2014, 11:51   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: tknsyen  
Donanım hatası varsa Windows 8 de kursan aynı hata olcaktır. uygun sürücüleri kurduğuna emin ol aygıt yönetiminde sarı işaretli aygıt var mı bak Windows Minidump klasörü içindeki dosyayı buraya koy yardımcı olabiliriz.

aygıt yöneticisinde sarı işaretli aygıt bluetoth tek var. diğerlerinde sorun görünmüyor. bunla alakalı olabilieceğini düşünmüyorum. çünkü mavi ekranı geçtim bazen tamamiyle beyaz ekran kalıyor. bluetothu kaldırdım bakalım hata denk gelecek mi ama muhtemel denk gelecektir. sanki donanımsal parçalarında bir sıkıntı varmış gibi hissediyorum. ama önceden bişey yoktu herşey fortmattan sonra oldu.

tknsyen
25-01-2014, 19:17   |  #5  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
443 mesaj
Alıntı: anexate  

aygıt yöneticisinde sarı işaretli aygıt bluetoth tek var. diğerlerinde sorun görünmüyor. bunla alakalı olabilieceğini düşünmüyorum. çünkü mavi ekranı geçtim bazen tamamiyle beyaz ekran kalıyor. bluetothu kaldırdım bakalım hata denk gelecek mi ama muhtemel denk gelecektir. sanki donanımsal parçalarında bir sıkıntı varmış gibi hissediyorum. ama önceden bişey yoktu herşey fortmattan sonra oldu.

Mavi ekran hatalarında Windows klasörü içinde minidump diye bir klasör oluşur klasör içindeki dosyada hatanın neden kaynaklandığı anlaşılır minidump klasörünün içindeki dosyayı buraya koy da bakalım neymiş hatanın nedeni.

anexate
25-01-2014, 20:08   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj
Mavi ekran hatalarında Windows klasörü içinde minidump diye bir klasör oluşur klasör içindeki dosyada hatanın neden kaynaklandığı anlaşılır minidump klasörünün içindeki dosyayı buraya koy da bakalım neymiş hatanın nedeni.

anladım demek istediğinizi fakat tekrar tekrar baktım böyle bir klasör yok aramada yaptım kesin yok yani. tekrar olunca fotosunu çeksem yollasam size olur mu?

tknsyen
26-01-2014, 10:19   |  #7  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
443 mesaj

CCleaner tarzı program kullandı isen silmişdir yeniden mavi ekran hatası verdiği zaman birdaha kontrol et.

anexate
26-01-2014, 18:11   |  #8  
OP Taze Üye
4 mesaj
CCleaner tarzı program kullandı isen silmişdir yeniden mavi ekran hatası verdiği zaman birdaha kontrol et.

advanced systemcare kullanıyorum ama bilemiyorum 2defa üzerine formatladım yani. win 8.1 yüklesem düzelir mi senc?