win7 izlenimlerim (şahsi fikirlerimdir)

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
mons
08-11-2009, 02:53   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
416 mesaj

Yaklaşık 8 saat önce win7 kullanmaya başladım ve daha önce çıktığı ilk haftadan beri vista kullanıyordum. Eve geldim dvd yi taktım formata başladım kurulum bitene kadar insan vista kurduğunu bile düşünebilirdi. Daha sonra bilgisayar açıldı sayfayı sürüklerken iz çıkmıyor kopyalama hızı normal gören birisi sürücüleri yüklediğimi düşünebilirdi. Fakat ben yüklemediğime göre nerede bu sürücüler prog files yok prog listesinde yok yani bir liste bulamadım güncelleme listesinde ufak tefek kamera çıktı ama kamerada çalışmıyor neyse bulup yükleyelim dedim msı sitesinden anakartı yükledim ati eax1600 ekran kartına sıra geldi amanıııın win7 yok sitede vistanınkini yükle diyor ati onuda hallettik. Güç ayarını yükseğe çektim taskbarı küçülttüm(beğendim) programlarımı yükledim birkaç ayar daha yaptım. Biraz chipte gezdim sonra bi an geldi ekran bana bakıyor ben ekrana eee bittimi yani diye düşündüm. Şu performansına bi bakalım dedim hazırda beklet yaptım açılış vistadan10  15  saniye daha yavaş oldu neyse alışacak heralde dedim yeniden başlat yaptım vista ile aynı açıldı fakat açılıştan sonra kullanıma çabuk geçti (hoşgeldiniz yazısı vistada 1 saniye bile durmazken 5saniye kadar durdu hep).NFS Shifti yükleyim dedim hızlı yükledi fakat graphicsconfig i değiştirmeyince vista nerede oyundan atıyorsa win7 de attı. benim card readerımı neden göstermez illa gizli öğeleri göster diyince gösterir anlamadım daha sonra bu özelliğin açılabildiğini farkettim. tema varmış adını duvarkağıdı koymak istedim olmadı. oyundan çıkınca gadgetler ortaya kaydı tutacak bir çubuk yok çünkü. emekta rkaspersky 7 mi de istemedi. messengeri açınca çift simge gösteriyor deli etti vista modu ile bunuda hallettim. büyük ihtimalle iyi bilgisayarlarda vistayla pek farkları yok ama 5  6  yıllık bir bilgisayarda fark hissediliyorsa kaliteli bir sistem denilebilir. acaba insanlar överken reklam politikasından tanıtım yoğunluğundan mı etkilendi diye düşünmeden de edemedim.(bunlar şahsi fikirlerimdi biraz uzun oldu henüz win7 aaaa dedirtmediği içindir belkide ya da benim bilgisizliğimdir)

Son Düzenleme: mons ~ 08 Kasım 2009 04:28
Kapalı Hesap (135391)
08-11-2009, 09:18   |  #2  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj

Daha yeni mi kullanma şansı buldun ?

pc_bugra
08-11-2009, 09:28   |  #3  
Taze Üye
15 mesaj

arkadaslar bende 2 gundur win 7 kullanıyorum.gorunuste pek visatatan farkı yok gıbı ama win 7  visataya gore cok ustun olmus ben bıraz arstırdım ıcerıgını fılan gayet guzel ozellıkler var.Ama sızınde dedıgınız gıbı bende program fıles bulamadım.neyse  bence guzel. ardan 1 2 ay gecerse 7 gore oyunlarda ıyıce artar ben win7 oyunları cok mera edıyorm.bır de ben bazı oyunlar yukledım eskı surum oyunlar bılgısayar kendı kendını rest latıyor kafayı yedı alet.Ben sıkı bır metın 2 oynıyıcısıyım onun yuzunde 90 lwl carım bag da kalıyordu ama yınede beyendım daha avantajlı bır sıstem olmus win 7.                                 

ARKADAŞLAR WİN 7 SAKIN ESKI SURUM OYUN YUKLEMEYIN

Son Düzenleme: pc_bugra ~ 08 Kasım 2009 09:31
mancukya
08-11-2009, 13:58   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Yazini okudugum anda zaten hersey belli oldu.
Ana kart sitesinden Atinin grafik karti yok diye Vistaninkini yükledim olayi zaten isi bitiriyor.
Atinin kartini amd yada ati diye yazsan sitesinden son sürüm cekerdin.
Ayrica tamam vista driversleri bazilari genelde sorunsuz uyum sagliyor ama Vistanin tersine cogu firma win 7 destegi sunmus oda hata.
Kart okuyucu kart takili degilse gizlenmesi gayet akilli neden icinde bir sey yoksa gözüksün mantigi ne  kart taktigin anda zaten cikiyor.
Gadgets olayina gelince gadgetsleri istedigin yere alabiliyorsun ama vistadaki gibi kesin ayar görmedim ama bir sorunda cikardiginida görmedim.
Oyun oynarsiniz Directx9 bazli directx9 update yapmazsiniz sonrada sikayet calismiyor diye.
Win kurup xp yada vista cdsiyle bulunmayan driverslari aramasizsiniz netten.
Vista sp2 ile seven arasinda hiz farki fazla oldugunu sanmiyorum ama genede her yönüyle win 7 gercekten güzel bir sistem sistemi siz yaptiginiz hatalarla zarar veriyorsunuz.
Webcam olayina gelince vista driverslari webcamlar icin calisiyor bu durumdada hala vistaya drivers cikartma kapesitesinde olmayan bir seyide kullanmayin 10 20 yerine 30 40 verin iyi bir sey olsun 1 kere olsun onuda markayi yazsan üretici sitesinden zaten 100 de 90 buluyorsun driverslari.
Tema vs vs olayina gelince köklü degisiklik yapma izinleri okadar basit olmayacak elbette hackerlara yol acmak istemezler adamlar ama genede istedigin ayarlari yapmana izin veriyor sistem.

Son Düzenleme: mancukya ~ 08 Kasım 2009 14:00
Recep Baltaş
08-11-2009, 14:31   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Yaklaşık 8 saat önce win7 kullanmaya başladım ve daha önce çıktığı ilk haftadan beri vista kullanıyordum. Eve geldim dvd yi taktım formata başladım kurulum bitene kadar insan vista kurduğunu bile düşünebilirdi. Daha sonra bilgisayar açıldı sayfayı sürüklerken iz çıkmıyor kopyalama hızı normal gören birisi sürücüleri yüklediğimi düşünebilirdi. Fakat ben yüklemediğime göre nerede bu sürücüler prog files yok prog listesinde yok yani bir liste bulamadım güncelleme listesinde ufak tefek kamera çıktı ama kamerada çalışmıyor neyse bulup yükleyelim dedim msı sitesinden anakartı yükledim ati eax1600 ekran kartına sıra geldi amanıııın win7 yok sitede vistanınkini yükle diyor ati onuda hallettik. Güç ayarını yükseğe çektim taskbarı küçülttüm(beğendim) programlarımı yükledim birkaç ayar daha yaptım. Biraz chipte gezdim sonra bi an geldi ekran bana bakıyor ben ekrana eee bittimi yani diye düşündüm. Şu performansına bi bakalım dedim hazırda beklet yaptım açılış vistadan10  15  saniye daha yavaş oldu neyse alışacak heralde dedim yeniden başlat yaptım vista ile aynı açıldı fakat açılıştan sonra kullanıma çabuk geçti (hoşgeldiniz yazısı vistada 1 saniye bile durmazken 5saniye kadar durdu hep).NFS Shifti yükleyim dedim hızlı yükledi fakat graphicsconfig i değiştirmeyince vista nerede oyundan atıyorsa win7 de attı. benim card readerımı neden göstermez illa gizli öğeleri göster diyince gösterir anlamadım daha sonra bu özelliğin açılabildiğini farkettim. tema varmış adını duvarkağıdı koymak istedim olmadı. oyundan çıkınca gadgetler ortaya kaydı tutacak bir çubuk yok çünkü. emekta rkaspersky 7 mi de istemedi. messengeri açınca çift simge gösteriyor deli etti vista modu ile bunuda hallettim. büyük ihtimalle iyi bilgisayarlarda vistayla pek farkları yok ama 5  6  yıllık bir bilgisayarda fark hissediliyorsa kaliteli bir sistem denilebilir. acaba insanlar överken reklam politikasından tanıtım yoğunluğundan mı etkilendi diye düşünmeden de edemedim.(bunlar şahsi fikirlerimdi biraz uzun oldu henüz win7 aaaa dedirtmediği içindir belkide ya da benim bilgisizliğimdir)

Bu kadar yazı içinde Windpows 7 ile ilgili yazdıklarınızı seçtim. Geriye kalanların Windows 7 ile pek alakası yok ;)....Her neyse, şu anda en yisi Windows ve kimse bize bunun için para vermedi ;)

OSMAN BAĞÇEVAN
08-11-2009, 22:53   |  #6  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

: )

bu windows 7 varya o kadar iyi bir işletim sistemi ki küçücük şeyler yüzünden çamur atanlar var..Böle birşey olamaz..Sanki baban yaptı windows 7 yi de , baba beğenmedim ben bunu diyorsunuz..

Ciddi anlamda çok şaşırıyor..

''Adamlar yapmış abi'' deyip kullanmak yerine , ''üff şu hani pencerede ki kenarda bi boşluk varya , ha işte orası neden öle ''gibi küçük şeylere takılıp , windows 7 suçluyorsunuz..Şimdi size soruyorum ''windows 7 dışında ki işletim sistemlerinde hiçbir sorun yok mu ?yani onlar fıstık gibi herşey yerinde süper işletim sistemi mi ?
eğer öleyse neden windows 7 kurdun ?

SAÇMALIK!!!!!

mons
09-11-2009, 17:19   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
416 mesaj

neyse sağolun arkadaşlar

Son Düzenleme: mons ~ 09 Kasım 2009 22:25
Kapalı Hesap (153334)
09-11-2009, 17:24   |  #8  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Windows 7 bende kullanıyorum ama begenmedigim yönleride var.Hepsini burda kalkıp yazarsam taşlarlar beni Beğenmedim...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (101928) ~ 09 Kasım 2009 17:26
mancukya
09-11-2009, 22:00   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

kimse kimseyi taslamaz.
Babamizin ogluda degil kazikci Micro.
Ama simdi arkadas yazmis kart okuyucularim gözükmüyor diye bu noktada icinde kart takili olmayinca gözükmüyor olmasi bence daha mantikli bir olay en azindan bana göre bunu hata degil güzel yapilmis bir sey görüyorum.
Diger celiskide arkadas ana kart sitesine girmis bildigi belli ama orada ince bir cizgi var anakart sitesinde bios yükseltme ve anakart ile ilgiliki genelde win buluyor onlari ufak tefek seyler bulunur ama ekran karti Ati amd yada nvidia ise resmi istesi mantikli geldi zaten arkadasda yazmis seveninki yoktu msi sitesinde anakart sitesinde bende vistaninkini kurdum bunuda sacma bulup elestirdim.
Beneim elestirim sadece haksiz buldum ama hakli elestiriler yada ileride kendimiz sistemde sorun yasadigimizda elestiri yapilicaksa yapariz.
Neticede 10 gün önce 3 sene aradan sonra Ubuntu efsanesini denedim makine nete baglanamadigini gördügüm anda 15 dakikada kaldirdim yani en iyisi herseye ragmen windows pahali olsada güvensiz olsada hatalari olsada dogru dürüst bir secenek yok.

mons
09-11-2009, 22:24   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
416 mesaj

çok uzadı konu ama ben vistanın hiçbir sürücüsünü yüklemedim arkadaşlar msı win7 sürücüsü veriyor ati de win7 yazmış onları yükledim birde benim yazdıklarım kötü anlamında değildi vista xp yada linux ta da böyle gördüklerimi yazacak olsam çok daha uzun olacağınada eminim birde xp sp2 vista sp1 de biraz adam oldu bunu düşünürsek bu sisteme kötü demek zaten yanlış olur ben yanlış anlaşıldım herkes hemen kötü yada iyi olarak değerlendiriyor ama ben böyle yazmamıştım. neyse herkese teşekkürler iyi akşamlar.

melen
09-11-2009, 22:28   |  #11  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

O zaman sizin için en iyisi, Xubuntu...