Win7 Realtek HD Audio Ses Yönetim Paneli

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
JhonDanieL`s
06-11-2009, 14:08   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

Kısaca sorum şu : Windows XP` de Realtek HD Audio Driver` ıtanıttığımızda çıkan Ses Yönetim paneli Windows 7` de driverlarotomatik olarak tanındığından dolayı çıkmıyor.  Realtek Ses Yönetimpanelinde Audio I/O sekmesinden bilgisayarıma takılı donanımlarıyönetilme ve ön panel jaglarını kullanabilme lüksüne sahipken, windows7` de bu yönetim paneli olmadığından dolayı ön panel jaglarınıkullanamıyorum. Kulaklıklarımı bilgisayarımın ön paneline taktığımdawin7 donanımı algılamıyor. Kulaklığı arka panel ses ve mikrofonjaglarını kullanarak çalıştırabiliyorum ama her seferinde, hoparlörgirişini çıkar kulaklık girişlerini arka panele tak zahmetine katlanmakzorunda kalıyorum. Ön panel donanımının ana kart bağlantıları normalçünkü XP` de böyle bi sorun yaşamıyorum. HD Audio Driver` ın yenisürümlerini de kurup yükledim Ses Yöneticisi yine çıkmadı. Sonuç olarakWin7 kullanan arkadaşlara soruyorum Realtek HD Audio Driver Ses Yönetimpaneli sisteminizde mevcut mu yada win7` de ön panel jaglarınıkullanabilen kimse var mı ?

Şimdiden teşekkür ediyorum...

AyPrensii
06-11-2009, 14:23   |  #2  
AyPrensii avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

Bunu YükLe Sorunun Düzelecektir

ftp://202.65.194.211/pc/audio/Vista_Win7_R236.zip

HugOBoss___
06-11-2009, 14:23   |  #3  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

Denetim masası\Sağ üst köşede görüntüleme ölçütü var buradan büyük veya küçük simgeleri seç.... Realtek Audio hd seçeneğini göreceksin... Sağ tıklayıp kısayol da yapabilirsin...

Eğer yoksa anakartının kendi sitesinden ses driver nı güncelle ve tekrar dene

Son Düzenleme: HugOBoss___ ~ 06 Kasım 2009 14:25
JhonDanieL`s
06-11-2009, 16:35   |  #4  
OP Yeni Üye
29 mesaj

HugOBoss___ tşk ederim arkadaşım Realtek` in sitesinden indirdiğim win7 driver` ı işe yaramamıştı,
Anakart` ın sitesindeki driver` ı indirip kurdum sorun kalmadı...