Win7 RTM Dil Paketleri Yüklenebilir

Banned
26-08-2009, 00:21   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

Bu sabah aşağıdaki dil paketleri Windows Update sitesinden yüklenebilir.

Microsoft bu sabah Windows 7 Enterprise ve Ultimate RTM sürümleri için 35 dil paketini Windows Update sitesinde yayınladı. Bu dil paketleri sadece RTM sürümlerinde çalışıyor. Windows 7 RC kullananlar bu dil paketlerini yükleyemeyecekler.

Windows 7 RTM sürümü için yayınlanmış dil paketlerini yüklemek için "Başlat | Denetim Masası | Windows Update" (Start | Control Panel | Windows Update) çalıştırarak yükleyebilirler..

Arapça
Brazilian
Bulgarian
Chinese
Chinese
Croatian
Czech
Danish
Dutch
English
Estonian
Finnish
French
German
Greek
Hebrew
Hindi
Hungarian
Italian
Japanese
Korean
Lithuanian
Norwegian
Polish
Portuguese
Romanian
Russian
Serbian
Slovak
Slovenian
Spanish
Swedish
Thai
Turkish
Ukrainian

PcMaKeR
26-08-2009, 16:39   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

İlginç :D

MS yayınlanmadan önce bütün herşeyi hazır edecek....

srdrvrl
26-08-2009, 16:49   |  #3  
Yeni Üye
43 mesaj

Nasıl yani? Dil paketleri rtm için nasıl yayınlanıyorki. Biz mesela win7 yi aldık istediğimiz dilde kullanabilecekmiyiz.

Vede bu MS ne yapıyor böyle, win7 rtm torrent a geziyor, destek olyor heralde dil paketini aramasınlar diye.

emre305
26-08-2009, 17:05   |  #4  
Yıllanmış Üye
303 mesaj
Alıntı: srdrvrl  
Nasıl yani? Dil paketleri rtm için nasıl yayınlanıyorki. Biz mesela win7 yi aldık istediğimiz dilde kullanabilecekmiyiz.

Vede bu MS ne yapıyor böyle, win7 rtm torrent a geziyor, destek olyor heralde dil paketini aramasınlar diye.

tabi be microsoft her zaman bizim iyiliğimizi düşünüyor Ağzı kulaklarına varıyor

PcMaKeR
26-08-2009, 17:26   |  #5  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Alıntı: srdrvrl  

Ohooo
Windows Vista Ultimate ve Enterprise da windows update üzerinden dil değiştiriyordun :D
Windows 7 de ise Ultimate ve Enterprise sürümlerinde de aynı ;)

Her Windows Sürümüne olmuyor ama dikkat edelim.

alpagun
26-08-2009, 20:08   |  #6  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj

O zaman Orjinal Türkçe MSDN Windows 7 beklemenin de bir anlamı kalmadı. Elimizdeki  Orjinal İngilizce DVD ile formatlayıp, Microsoft  update'ten dil paketini yükleyince mesele kalmayacak.

Son Düzenleme: alpagun ~ 26 Ağustos 2009 20:14
PcMaKeR
26-08-2009, 20:11   |  #7  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Orjinal Türkçe Dil paketini MSDN den indirilmişini kullanıyorum ben :D. Dil paketi ha Türkçe DVD değil.

alpagun
28-08-2009, 00:07   |  #8  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj

Microsft Update üzerinden TR dil paketini yükledim. Açılış ve kapanış esnasında görünen yazılar ve Güvenli kip ekranı ingilizce çıkıyor.

İnternet üzerinden indirdiğim dil paketi hiç sorunsuz Türkçe yapmıştı.

Şahsen ben tavsiye etmem.

PESSIMIST
28-08-2009, 03:08   |  #9  
PESSIMIST avatarı
Yıllanmış Üye
258 mesaj
Alıntı: alpagun  
Microsft Update üzerinden TR dil paketini yükledim. Açılış ve kapanış esnasında görünen yazılar ve Güvenli kip ekranı ingilizce çıkıyor.

İnternet üzerinden indirdiğim dil paketi hiç sorunsuz Türkçe yapmıştı.

Şahsen ben tavsiye etmem.

Alakası yok. Windows update üzerinden kurunca sadece aşağıdaki resimdeki ayarlar otomatik yapılmıyor. Elle yaparsan bir sorun kalmaz.

"Denetim Masası\Saat, Dil ve Bölge"ye gel. Oradan Bölge ve Dil'i seçin. Açılan pencerede Yönetimsel sekmesine gel. Ayarları kopyala'yı tıkla. Sonra açılan penceredeki ayarları aşağıdaki resimdeki gibi yap. Yani hepsinde Türkçe seçili olsun:

[url=http://img43.imageshack.us/i/snap017.png/][/url]

Son Düzenleme: PESSIMIST ~ 28 Ağustos 2009 03:09
alpagun
28-08-2009, 13:28   |  #10  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj
Alıntı: PESSIMIST  
Alakası yok. Windows update üzerinden kurunca sadece aşağıdaki resimdeki ayarlar otomatik yapılmıyor. Elle yaparsan bir sorun kalmaz.
'Alâkası' şu...

Dil paketini hem Update'den indirip, hem de kurulum için uğraştığınızda, Türkçeleştirme için harcadığınız zaman download hızına bağlı olarak üçe-dörde katlanıyor. Elimde hazır dil paketi olduğunda tekrar indirmek için bekleme gereği duymuyorum. Yükleme sonrasında bu yazdıklarınızla uğraşmadan, Windows Türkçeleşiyor.

Diğer taraftan bu mesaj paylaşma/yardımlaşma amaçlı değil de sanki 'Ben bilirim' havasında yazılmış.

Halbuki 'Şu yöntemleri izlerseniz tamamen türkçeleşiyor' tarzında yazılsa idi, size teşekkür etmek üzerime borç olmuştu.

Son Düzenleme: alpagun ~ 28 Ağustos 2009 13:30
pcman34
28-08-2009, 19:08   |  #11  
pcman34 avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

win 7 im olsada türkçe olsun diye uğraşsam ahh ahh

emreka
01-09-2009, 21:10   |  #12  
Taze Üye
10 mesaj

İlginç olan dil paketinin boyutu. 50 MB civarı, Vista da 1GB a yakın oluyordu.