Win7 SP1 vs. Internet Download Manager

Kemal Dogan
13-03-2011, 23:49   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
200 mesaj

Merhaba

Ben bir süre önce Win7 işletim sistemime SP1 yükledim ancak o günden beri IDM ile sorun yaşıyorum. Sorun, normalde oldukça statik olan indirme hızındaki çok büyük dalgalanmalar, sıksık indirmenin yarıda kalması ve IDM'nin ben istemesemde kendini indirilecek dosya ile ilişkilendirmesi. SP1'den önce bunların hiçbiri yoktu. Mesela ben bazen oldukça hızlı indirme yapılabilen bir siteden normalde IDM ile 800-900 kb/s hızında dosya indirirdim. SP1'den sonra aynı siteden indirme yaptıgımda hız 0-900 kb/s arasında durmaksızın gidip geliyor. Netload, Fileserve vb.sitelerde de daha önce hiç sorun olmazken şimdi bahsettigim sorun ve indirmenin yarısında (genelde 0 kb/s'de çok beklemekten) kesilme oluyor. Bir de IDM istemesem de bütün indirmelerle kendini ilişkilendiriyor. Ayarlardan intenet explorer ile otomatik ilişkilendirmeyi kaldırdıgımda bu sefer de indirmek istedigim videolarla kendini ilişkilendirmiyor ve ben devamlı bu otomatik ilişkilendirme seçenegini açıp kapatmak zorunda kalıyorum. Daha önce ugraşmadıgım bu ayarla devamlı ugraşmak zorunda olma canımı sıkıyor. Bilgisayarımdan IDM’yi silip en son versiyonunu indirip kurdum bir degişiklik olmadı. Win7’yi daha yeni kurdum, ondan kaynaklanan bir sorun olmaması lazım. SP1'i kurmak için de çok ugraştım, kaldırmak istemiyorum. Sizce sorun nedir ve düzeltmek için ne yapmam gerekir…

Teşekkürler