win7 ye buyuk bi rakip

kod3003
13-07-2009, 18:36   |  #26  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
43 mesaj

olabilir  ama arkadaşşın dediğine cevap veriyorum genel olarak vermiyorum

Kapalı Hesap (53751)
13-07-2009, 19:05   |  #27  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj
Alıntı: seven_7343  
ama enazındam mac ten kat kat iyi olcagı

Kesin mi? Neye dayanarak böyle bir şeyi söyleyebiliyorsun? Mac donanımdır, Mac OS ise işletim sistemi, yani bir firma hem donanımını hem yazılımını kendi yapmadığı sürece Mac OS'u geçemez diye düşünüyorum. Bu tabii stabilite açısından bakınca böyle, güvenliğe gelince Chrome OS Linux tabanlı dersen Mac OS'un UNIX tabanlı olduğunu hatırlatırım.

ali140
13-07-2009, 19:21   |  #28  
ali140 avatarı
OP Yıllanmış Üye
724 mesaj
Alıntı: Coşkun OLCA  

Kesin mi? Neye dayanarak böyle bir şeyi söyleyebiliyorsun? Mac donanımdır, Mac OS ise işletim sistemi, yani bir firma hem donanımını hem yazılımını kendi yapmadığı sürece Mac OS'u geçemez diye düşünüyorum. Bu tabii stabilite açısından bakınca böyle, güvenliğe gelince Chrome OS Linux tabanlı dersen Mac OS'un UNIX tabanlı olduğunu hatırlatırım.
 donanımı geç bikre bi mac fiyatıyla cok saglam donanımlı bi  pc toplaya bilirisin ve mac donanımlarına bin basar. evet macten ve mac os tan kat kat iyi olcağına eminim çünki linüx şu anda macten daha fazla kullanılıyo ve daha fazla yazılım desdeği var bide arkasında böyle dev varsa eminim daha iyi olcaktır.
hem bu benim düşncem oda senın dusuncen ama halan daha düşüncemin arkasındayım linüx su an bile macten da iyi(bence)

Son Düzenleme: ali140 ~ 13 Temmuz 2009 19:24
Kapalı Hesap (53751)
13-07-2009, 19:36   |  #29  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj
Alıntı: seven_7343  
 donanımı geç bikre bi mac fiyatıyla cok saglam donanımlı bi  pc toplaya bilirisin ve mac donanımlarına bin basar. evet macten ve mac os tan kat kat iyi olcağına eminim çünki linüx şu anda macten daha fazla kullanılıyo ve daha fazla yazılım desdeği var bide arkasında böyle dev varsa eminim daha iyi olcaktır.
hem bu benim düşncem oda senın dusuncen ama halan daha düşüncemin arkasındayım linüx su an bile macten da iyi(bence)

Şimdi arkadaşım bana kat kat daha iyi olacak dedikten sonra yok efendim Mac pahalı, yok yaygın değil demeyeceksin zaten burada fiyat karşılaştırması yapmıyoruz sadece işletim sistemlerini karşılaştırıyoruz bana ne açıdan kat kat daha iyi olacak onu açıklayacaksın. Diyebilirsin ki kat kat daha güvenli olacak, kat kat daha hızlı olacak, kat kat daha stabil olacak ben de diyorum ki bunların hiçbirinde Mac OS'u geçemeyecek ne daha güvenli olur, ne daha hızlı, olursa yazılım desteği fazla olur, o da Mac OS ile çalışan kişilerin zaten o kadar yazılıma ihtiyaç duyan kişiler olduğunu sanmıyorum.

ali140
13-07-2009, 20:18   |  #30  
ali140 avatarı
OP Yıllanmış Üye
724 mesaj

her açınadan kerdeşim zaten su andada her açıdan linux önde.hem nedren çıkardınki linux kullanan kişileri.biz sadece belli bi ksımdan bahsetmiyoruz bu konu herkes için gecerli . herkes  ihtiyaçlarına göre davranır o ayrı. ama ben ve benim gibilerin ihtiyaçlarını linux ün daha iyi karşılayacağına inanımyorum ve bu böylede.linüx ve unıx kardeş bunuda unutma.yani ilerde linüxsun gelişmesi mac os da faydası olcaktır çünki linux altında çalısan bi program cok rahat mac os altınca calısabılcek bi halede getırılebılıyor.örnek:(wine).gelelim konuya:güvenlik konusuna gelince hiç bişey güvenli değil arkadsım bunu unutma her işletim sistemin zayıf yanları olcaktır bunu geç bikere. hıza gelnce sadece belli donanımlara göre cıkarılmış bi işletim sistemi elbettki kendi ortamında hızlı olacaktır. zaten unix ve linux kardeş oldukrına göre buda hemen hemen aynı olbiir ilk. etapta hatta google sadeliği seven bi firma olğu için içine boş yere gereksiz servisler koymayacağı için daha hızlı olcak diorum.bunları halletiğimize göre pc kulanan kesimin %90 nı yazılalıma önem verdiği için chrome os mac ostan daha cok tutulacaktır ve bu onu daha iyi bi işletim sistemi yapacaktır.

melen
13-07-2009, 20:32   |  #31  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Microsoft gibi bir yazılım devini geçemez. Yeni bir kernek tapmak okadar basit değil ki...