Win8 Başlangıç Font Bozulması.

tetraw
21-11-2012, 13:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Hp bilgisayar aldım orjinal win8  le geldi memnundumda fakat 2 3 gün sonra başlangıç ekranındaki uygulamaların hepsinde font bozulması oldu yazılar okunamıyor hale geldi ama ana masa üstünde vs hiç bozulma yok sadece başlangıç ekranındaki uygulamalarda bu bozulma var nedenini anlamış değilim aynı sorunu yaşayan başkaları varmı?

murat5038
21-11-2012, 13:31   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Metro alaınındaki yazılarmı yada windows başlarkenki yermi.

Eğer Metro alanı yani mağazaya girebildiğin yeri diyorsan İlk önce bir dil ayarlarını ve seçeneklerinde kontrol etmen lazım.

Denetim Masası\Saat, Dil ve Bölge\Dil burdan Türkçe Seçenekler şıkkına tıkla ordan görüntüleme dili tr mi tr değilse düzelt.

Denetim Masası\Saat, Dil ve Bölge\Dil burdan sol köşede gelişmişiseçip İME ve önerilenler açık olsun.

Denetim Masası\Saat, Dil ve Bölge burdan bölgeye tıkla ve yönetimseli seçip ayarları kopyala şıkkına greğerorda tr olmayan varsa söyle veya çözmeye çalış.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
tetraw
21-11-2012, 14:03   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

win başlarken hiç sorun yok masaüstündede sorun yok ama win başlangıç ekranı varya animasyonlu olan kısım ordan diyelim müziğe girdim font bozulması var mesajlara girdim aynı hepsi aynı.. Ama senin dediğin şekildede yapacağım eve gidince şuan işteyimde -.- :D Teşekkürler yinede...

tetraw
21-11-2012, 23:14   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: murat5038  
Metro alaınındaki yazılarmı yada windows başlarkenki yermi.

Eğer Metro alanı yani mağazaya girebildiğin yeri diyorsan İlk önce bir dil ayarlarını ve seçeneklerinde kontrol etmen lazım.

Denetim Masası\Saat, Dil ve Bölge\Dil burdan Türkçe Seçenekler şıkkına tıkla ordan görüntüleme dili tr mi tr değilse düzelt.

Denetim Masası\Saat, Dil ve Bölge\Dil burdan sol köşede gelişmişiseçip İME ve önerilenler açık olsun.

Denetim Masası\Saat, Dil ve Bölge burdan bölgeye tıkla ve yönetimseli seçip ayarları kopyala şıkkına greğerorda tr olmayan varsa söyle veya çözmeye çalış.

Dediğini yaptım fakat onunla bir alakası yok sanırım yazıların görüntüsü böyle bütün uygulamalarda aynı başlangıç ekranındaki uygulamaların hepsinde var bu

murat5038
27-11-2012, 04:35   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Ayarlar/ Bilgisayar ayarlarını değiştir bölümünden Erişim Kolaylığından Yüksek Karşıtlık Kapalı ise açın Açık ise kapatın tekrar bakın eğer hala olmuyorsa HZ ayarlarına ve çözünürlükleri değiştirerek deneyin.

Bana Fontla alakası yok gibi geldi.Resimde zaten ışıkdan pek bişey gözükmüyor.