Window görev yöneticisi

enversaglik
29-05-2011, 10:41   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 2
86 mesaj

Günaydın arkadaşlar.
Ctrl+Alt+Delete combination'nu açtığım zaman "Windows Görev Yöneticisi" ekrana geliyor. 
"performans" sekmasinde CPU kullanımı %100 ve bazende %50-100 arasında değişim gösteriyor.
Sizce bu normal midir?
Ayrıca Tarayıcı  olarak Google Chrome'yi kullanıyorum. Tıkladığım zaman çok geç açılıyor.
Bu konuda bilgi rica ediyorum. Şimdiden emeği geçen tüm arkadaşlara selam ve saygılar.

Sistem oldukca eski ama yinede işimi görüyor.
Xp pro, Sp 3, İntel pentiun4 CPU 3.00 Ghz, Ram 1 Gb

dasti
31-05-2011, 09:41   |  #2  
dasti avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,962 mesaj
Alıntı: enversaglik  
Günaydın arkadaşlar.
Ctrl+Alt+Delete combination'nu açtığım zaman "Windows Görev Yöneticisi" ekrana geliyor. 
"performans" sekmasinde CPU kullanımı %100 ve bazende %50-100 arasında değişim gösteriyor.
Sizce bu normal midir?
Ayrıca Tarayıcı  olarak Google Chrome'yi kullanıyorum. Tıkladığım zaman çok geç açılıyor.
Bu konuda bilgi rica ediyorum. Şimdiden emeği geçen tüm arkadaşlara selam ve saygılar.

Sistem oldukca eski ama yinede işimi görüyor.
Xp pro, Sp 3, İntel pentiun4 CPU 3.00 Ghz, Ram 1

CPU bir bilgisayarın merkezi işlem birimidir yani işlemcinizdir. Bu anlamda işlemcinin %50 - 100 arasında çalışıyor olması bilgisayarınızın yavaş olmasına ve ileride bu yavaşlıktan başka sorunlar da çıkarabileceğine işarettir.

Google Chrome yerine Firefox kullanabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla CPU'ya verdiği yük çok daha az Chrome'a göre. Onun dışında bilgisayarınız açıldığında çalışan ve windows çubuğunun sağ altında yer alan programları kapatmanızı öneririm. Bu şekilde geçiçi bir rahatlama sağlanabilir belki.