Window XP Tüm Sorun çözümler

Kapalı Hesap (34907)
14-05-2007, 17:58   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2006


Bilgisayarınızı hızlandırın Nasılmı işte çözümleri.Windows XP 'de Performans Artırmak için,
1: Reğedit'e ince ayar yaparak,Performans artırmak
ayrıntılı açıklama sayfanın devamında.,
2: Windows XP Desteği MicrosoftWindows XP desteği. Müşteri hizmetleri, teknik çözümler, indirmeler ve hizmet paketlerine giden bağlantılar.                    

3: Windows XP proğramlarını kullanarak.,
A:
Kullanmadığınız programları kaldırın
Başlat/Denetim Masası'ndan Program Ekle/Kaldır'a gidiniz gereksiz kaldırmasını istediğiniz gereksiz proğramları kaldırınız
B:
Disk temizleme ile temizlik yapın diskinizin yükünü hafifletin.
Başlat/Tüm Programlar/Donatılar/Sistem Araçları/Disk Temizleme'yi seçin.
veya Ccleaner vb. programlar İlede mümkün .
C:
Virüs PC nizi önemli ölçüde yavaşlatır,Virüs Taraması yapınız.,
Onlıne ÜCRETSİZ Virüs taraması yapabileceğiniz alternatf Web Sayfaları,demo sürümleride var.,
ESET Online  Virus Scanner
http://www.eset.com/onlinescan/
Kaspersky Online Virus Scanner
http://www.kaspersky.com/virusscanner
Bitdefender Online Virus Scanner
http://www.bitdefender.com/scan8/ie.html
Panda Online Virus Scanner
http://www.pandasecurity.com/homeusers/solutions/activescan/?
McAfee Online Virus Scanner
http://us.mcafee.com/root/mfs/scan.asp?affid=102
Norton Online Virus Scanner
http://security.symantec.com/ssc ... QIZQVMUYTACD&bhcp=1
F-Secure  Online Virus Scanner
http://support.f-secure.com/enu/home/ols.shtml
Trend Micro online virus scanner
http://housecall.trendmicro.com/us/index.html

D:
Başlangıçtaki programlarından sayısını azaltarak.,başlangıç hızını artırın.
Ccleaner proğram la mümkün
E:
Windows XP'nizi güncel tutun hızınızı artırın,
http://www.update.microsoft.com/microsoftupdate
F:
Donanım sürücülerini güncelleyin hızınızı artırın,
(Tüm yazılım ve sürücülerinizi güncel tutun)
Sürücüleri tanıma,İşte son Çözüm
Intel® Driver Update Utility
http://www.intel.com/support/tr/detect.htm
Sürücüleri otomatik olarak tanımlayın ve bulun
Intel® Driver Update Utility sisteminizin güncel durumda kalmasını sağlar. Bilgisayarınızla ilgili güncelleştirmeleri algılayarak hızla ve kolayca yüklemenize yardımcı olur.

TÜM AYRINTILAR: 
Tüm Donanım Sürücüleri Sorun çözümleri
H:
Dizin taramasını kapatmak, hızını bir nebze arttırır.
Bilgisayarım'a girdikten sonra C'ye sağ tıklayıp Özellikler'e girin. 'Daha hızlı arama için bu sürücüyü dizine ekle' seçimini seçin kutucuğun seçimini kaldırın.

İ:
HDD ,Diskinizi Birleştiriniz dosya düzenlemesi yapınız.
Başlat/Tüm Programlar/Donatılar/Sistem Araçları/Disk
Birleştirme'yi kullanın
bütün bunları sık,sık tekrarlayın onlıneda yapabilirsiniz.
http://onecare.live.com/site/tr-tr/default.htm


1:Reğedit'e ince ayar yaparak performans artırma püf noktaları
Uyarı!. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. bu sorunların çözülebileceğini garanti etmiyorum. Kayıt defterini değiştirmek kendi sorumluluğunuzdadır..nokta.virgül,gibi küçük hataları yapmamalısınız.

Ben yinede hızımı artırmak istiyorum  diyor'iseniz.,
  
1) =işlemci gücüne doping=
Başlat/Çalıştır/Aç satırına:"Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks" yaz Enter.
2) =XP'nin hızlı kapatılması=
Başlat/Çalıştır/Aç satırına regedit yaz.
HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Control anahtarına ulaş.Pencerini sağındaki alanda "WaitToKillServiceTimeout" sağ tıkla ve değiştir
değeri 20000'den 200 yap.
3) =Sonkullanılan belgeler listesinin silinmesi=
HKEY_CURRENT_USER Software Microsoft Windows CurrentVersion Policies Explorer anahtarına ulaşın ve ekranda sağ tıkla yeni DWORD değeri yap değerin adı "NoRecentDocsHistory" olarak yap.Ardından üzerine tıklayarak kısıtlamayı açmak için 1 değerini gir yok ben belgeler geçmişini istiyom diyosan 0 değerini gir.Yeniden başlat..
4)=Bellek perfonmansının arttırılması
HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control Session Manager Memory Management anahtarına ulaş;
a)DisablePagingExecutive üzerine çift tıkla ondalık tabanında 1 değerini gir.
b)LargeSystemCache üzerine çift tıkla ondalık tabanda 1 gir.
c)Orada yeni bir DWORD değeri oluştur "IOPageLockLimit" olarak adlandır ve değeri ondalık sistemde hangi rami kullanıyosan 128MB için 4000,256 MB için 10000,512MB ve daha yukarısı için 40000 değerini girin.
Yeniden başlat...
5)=Menü hızlandırılması=
"HKEY_CURRENT_USERControlPanelDestop" altıdaki "MenuShowDelay" dizesine çift tıklayıp 400 olan değeri "1"olarak atayın...
6)=Bağlantınızın%20 internet hızı artışı=
Windows xp professional %80 internet hızını kullanmanıza izin veriyor İnternetinizin hızını % 20 arttırabilmek için
Başlat >çalıştır >gpedit.msc >bilgisayar yapılandırıcısı >yönetim şablonları >ağ >Qus paket zamanlayıcısı >ayarlanabilen bant genişliğini sınırla >etkin >bant genişlik sınırı = 0 >uygula >TAMAM
(önceki bant genişlik ise=20)
7)=Tamamen silmekmi? istiyorsunuz=
Kaldırdığınız programin ismi hala görünüyorsa.
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentV ersionUninstall... yanindaki + isaretli yere tiklayip actigimizda hepsini görebilirsiniz.Sağ tıkla ve sil...
8)= Gezgin Penceresinin Sabitlenmesi =
Windows, oturumu her kapattığınızda görev çubuğunun ve tabii ki gezgin penceresinin büyüklüğünü ve konumunu kaydeder. Söz konusu değerlerin değişmemesini, pencerenin konumunun ve büyüklüğünün sabit kalmasını istiyorsanız, Kayıt Defterine bir ek yapabilirsiniz.
Bunun için ilk olarak söz konusu pencere ve görev çubuğunu istediğiniz gibi yerleştirin.Daha sonra HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurr entVersionPoliciesExplorer adresine ulaşın ve burada yeni bir DWORD değeri oluşturup bu değere NoSaveSetting ismini verin. Ve Değer Verisini 1 yapın.
9)= Konuşma Balonlarından Kurtulun =
Simgelerin üzerinde bilgi kutucuklarının açılması ve konuşma balonlarının Windows turu hakkında açıklama yapması, haklı olarak birçok kullanıcıyı rahatsız eder.
Bu yardım metinlerini devre dışı bırakmak için HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVe rsionExplorerAdvance anahtarına ulaşın ve bu anahtar altındaki ShowInfoTip kaydını bulun ve değerini 0 yapın. Ardından EnableBallonTips adında yeni bir DWORD değeri oluşturun ve değer verisini 0 yapın.
10)= Yetersiz Disk Alanı Uyarısının Kapatılması =
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurr entVersionPoliciesExplorer anahtarı altında yeni bir DWORD değeri oluşturup NoLowDiskSpaceCheck adını veri ve değer olarak 1 girin.
11)= Kısayol Menüsü Üzerinden Şifreleme =
NTFS bölümleri, bilgilerin şifrelenmelerine imkan tanırlar. Ancak bunun için menüler arasında uzun bir gezinti yapmanız gerekebilir. Ancak bunun yerine dosya ve klasörlere ait nesne menüsüne yeni bir komut eklemek çok daha kolay olacaktır.
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCur rentVersionExplorerAdvanced anahtarını bulun. Burada yeni bir DWORD değeri oluşturup EncryptionContextMenu adını verin ardından değerini 1 yapın.
12)= CD lerin Otomatik Açılmasını engellemek =
Sürücüye yerleştirdiğiniz her CD-ROM, üzerinde kurulum programını otomatik olarak çalışır. Eğer CD üzerinde sadece bir kısım veriye ulaşmak istiyorsanız otomatik başlat fonksiyonu oldukça rahatsız edici bir hal alabilir.
Bu özelliği geçici olarak kapatmak için . CD-ROM u sürücüye yerleştirdikten sonra [SHIFT] tuşuna basılı tutun. Bu sayede otomatik başlat fonksiyonu bir defaya mahsus olmak üzere çalışmayacaktır. Eğer bu işlevi tamamen kapatmak istiyorsanız aşağıdaki işlemleri yerine getirmeliniz.
XP Home : HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServic esCdrom anahtarına ulaşın Autorun kaydının değerini 0 yapın.
XP Pro : Başlat/Çalıştır/gpedit.msc konsolunu çalıştırın. Bilgisayar Yapılandırması başlığı altındaki Yönetim Şablonları / Sistem dizinine geçin. Ardından sağ taraftaki Otomatik çalıştır özelliğini devre dışı bırak öğesine çift tıklayın ve takip eden penceredeki Etkin seçeneğini işaretleyin.
13)= XP Pro da Gelişmiş Dosya Paylaşımı=
Dosyalar ve yazıcıların ağ paylaşımına açılmasının olumsuz bir tarafı mevcut: bu kaynaklara herkes ulaşabilir. Windows XP Professional sürümünü kullanıyorsanız okuma ve yazma hakları atayarak kaynakların kullanımını denetim altında tutabilirsiniz. Ancak bunun için bir ağ etki alanına bağlı olunması gerekiyor. Buna rağmen küçük bir hile yardımıyla herhangi bir firma ağına bağlı olmadan da erişim haklarını kontrol altında tutabilirsiniz.
Başlat menüsündeki Bilgisayarım komutunu kullanarak aynı isimli pencereyi açın. Ardından Araçlar menüsündeki Klasör Seçenekleri komutunu çalıştırın. Görünüm kartındaki Basit dosya paylaşımı kullan (Önerilen) seçeneğindeki işareti kaldırın.
14)= Internet Explorer in Yeniden Kurulumu =
Web sayfaları artık doğru görüntülenmiyor ve yüklemeler aniden kesiliyorsa, artık IE yi yeniden kurmanın zamanı gelmiştir. Bunun için XP CD sini sürücüye yerleştirin ve Başlat/Çalıştır a şunu yazın. rundll32.exe.setupapi,InstallHinfSection.DefaultIn stall.132.%windir%infie.inf
15)= istenmeyen XP Bileşenlerinİ Devre dışı bırakmakmı? istiyorsunuz=
C:WindowsInf klasörünü açın. Araçlar/Klasör Seçenekleri nden gizli klasörleri açın. Klasör içinde bulunan SYSOC.INF dosyasını metin editörü ile açın her satırdaki hide sözcüğünü kaldırın ve dosyayı tekrar kaydedin. Daha sonra Başlat/Denetim Masası/Ekle-Kaldır/Windows bileşenlerini ekle-kaldır düğmesine tıklayarak istemediğiniz bileşenleri kaldırın.
16)=Güncel Kullanıcının Masaüstünde Görüntülenmesi =
XP sistemindeki kullanıcı sayısı ne kadar artarsa o anda hangi kullanıcının sisteme kayıtlı olduğunu tespit etmek o kadar zorlaşır. Ancak bir Kayıt Defteri öğesi yardımıyla o an kullanılan hesabın ismini bilgisayarım simgesi altında görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVe rsionExplorerCLSID{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D} anahtarı altında yeni bir dize değeri oluşturun ve Bilgisayarım %USERNAME% olarak isim verin. Ancak bu kayıt sadece etkin kullanıcı içindir aynı işlemi diğer kullanıcılar altında da tekrarlamak gerekir.
17)= Rezerve Bant Genişliğinin Serbest Bırakılması=
Windows XP, ağ aktarım hızının standart olarak yüzde onunu özel işlemler için rezerve eder. Söz konusu sınırlandırmayı kaldırmak için Başlat/Çalıştır 'a gpedit.msc yazın. Karşınıza gelen ekranda Bilgisayar Yapılandırması altında bulunan Yönetim Şablonları / Ağ / QoS Paket Zamanlayıcı dizinini etkinleştirin. Buradaki Ayrılabilir bant genişliğini sınırla kaydına çift tıklayın ve ayarını Devre Dışı olarak değiştirin.
18)= Otomatik Kullanıcı Kaydı =
Eğer bilgisayarınızda birden fazla kullanıcı hesabına sahipseniz, ancak çoğunlukla sadece bir tanesini kullanıyorsanız otomatik kayıt fonksiyonundan faydalanmanız tavsiye edilir. Bu fonksiyonu aşağıdaki gibi etkinleştirebilirsiniz.
Bunun için HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogon kaydına ulaşın ve buradaki AltDefaultUserName kaydına etkin olmasını istediğiniz hesabın adını girin. Daha sona AutoAdminLogon adında bir dize değeri oluşturun ve değerini 1 yapın. Daha sonra DefaultPassword adında bir dize değeri oluşturun ve buna da kullandığınız hesabın şifresini girin. Windows bir sonraki açılışında otomatik olarak yazılan kullanıcıyı açacaktır. Şayet açılış sırasında farklı kullanıcı ile açılış yapmak isterseniz Space tuşuna basmanız yeterli.
19)= Dialer Programlarına Karşı Kalkan =
Çevirmeli Ağ Bağlantısında, bilginiz haricinde bir değişiklik yapılmasını, çevirmeli ağ telefon defterini yazmaya karşı koruyarak rahatlıkla engelleyebilirsiniz. Bunun için Windows gezgini penceresini açın ve Cocuments and SettingsAll UsersApplication DataMicrosoftNetworkConnectionsPbk klasörüne gidin. buradaki RASPHONE.PBK özelliklerine girin ve bunu Salt Okunur hale getirin.
20)= Masaüstünü Göster Simgesinin Oluşturulması =
Öncelikle Not Defterinden yeni bir metin belgesi açın ve içine şunları ekleyin.
[Shell]
Command=2
IconFile=Explorer.exe,3
[Taskbar]
Command=ToggleDesktop
Daha sonra bunu Masaüstünü Göster.SCF adıyla kaydedin. Daha sonra bunu hızlı başlat üzerine sürükleyin.
21)= Saat Dilimi Penceresine Şehrinizi Ekleyin=
Regedit Düzen-Bul deyip Istanbul kelimesini aratın. (GMT +02:00) Atina, Istanbul, Minsk yazan değeri buluğunuzda Display yazan değere çift tıklayarak içinde yazılanları değiştirin.
22)= XP nin Konuşma Balonlarını Kapatmak =
Eğer çalışmanız sırasında sürekli ekranın sağ alt tarafında çıkan d: sürücüsünde az yer türevi konuşma balonları sizi rahatız ediyorsa HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurre ntVersionExplorerAdvanced altında EnableBallonTips DWORD değerini 1 den 0 a çevirmeniz onu kapatacatır.
23)=Dosyaların Takas dosyasına Atılmasını Engellemek =
Windows XP bilgisayarınızdaki anabellek miktarı yüksek olsa bile bir çok dosyayı sabit diskinizin üzerindeki takas dosyasına yazacaktır. Sabit diskler bellek modüllerinden daha yavaş oldukları için bilgisayarınızın performansı düşecektir. Eğer bilgisayarınızda 256Mb dan fazla bellek varsa takas dosyanızı kapatmanız olumlu olabilir. HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetContr olSession ManagerMemory Management klasörü altındaki DisablePagingExecutive değerini 1 yapmanız yeterli olacaktır.
24)= Sistemle Ilgili Olan Dosya Yollarını Değiştirmek =
Windows XP ile çalışırken, tüm ayarların ilk kurulduğu zaman belirlenmiş olan klasörlere göre yapılması hoşunuza gitmiyorsa, bu dosya yollarını değiştirebilirsiniz. HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurre ntVersionExplorerShell Folders altında sistem klasörleriyle ilgili yollar tanımlıdır. Burada istediğiniz değişikliği uygulayabilirsiniz.
25)= Büyük Arabellek Ayarıyla Performansı Arttırmak =
Windows XP bir performans canavarıdır. Windows unuzu hızlandırmanın yollarından biri sistem arabelleğiyle ilgili değerleri değiştirmektir. Windows sistem ve dosya arabelleğini dinamik olarak değiştirir. Bu şu anlama geliyor: dosya işlemleri ile ilgili çok bellek gerektiğinde, Windows tüm sistem arabelleğini bu işlem için kullanır, bu da sistem takas dosyasının şişmesine yol açar. 256 MB üzeri ana belleğe sahip bilgisayarlar için yapacağınız bir değişiklik sisteminizin performansını arttıracaktır. HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetContr olSession ManagerMemory Management altında LargeSystemCache değerini 1 yapmanız yeterli olacaktır.
26)= Takılan CD lerin Otomatik Çalışmasını Engellemek =
Bilgisayarınıza yeni bir CD taktığınızda onun otomatik çalışması sizi rahatsız ediyorsa HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServi cesCdrom altındaki AutoRun değerini 0 yaparak bunu kaldırabilirsiniz.
27)= Windows XP nin CD Yazma Programını Kaldırmak =
Regedit HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurr entVersionPoliciesExplorer anahtarı altında yeni/DWORD Değeri deyin ve adını NoCDBurning verin. Ve değerini 1 yapın.
28)= Kişisel Sistem Öğesini Başlat Menüsüne Eklemek =
Başlat menüsün de en önemli bağlantılar bulunur. Ancak çalıştır komutu altında boş bir alan mevcuttur ve isterseniz buraya kendi öğelerinizi de ekleyebilirsiniz. Bunun için olarak Regedit 'e gidiyoruz. HKEY_CLASSES_ROOTCLSID{2559a1f6-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0} anahtarını bulun, sağdaki Varsayılan değerini açın ve Başlat menüsün de Görünmesini istediğiniz ismi girin. Daha sonra boş bir alana tıklayın ve Yeni/Anahtar diyerek bu anahtara DefaultIcon adını verin. Bu anahtara ait Varsayılan değerine koymak istediğiniz iconun adresini yazın. Sol taraf da ki listede bulunan Instance/InitPropertyBag al anahtarına geçin. Sağdaki method öğesine değer olarak ShellExecute girin. Şimdi aynı yerde Command adında yeni bir dize değeri oluşturun ve buraya öğenin sahip olacağı açıklama bilgisini girin. Daha sonra bu anahtar altında Param1 adında yeni bir dize değeri oluşturun ve değer olarak buna girmek istediğiniz program, link veya klasör yolunu yazın. Bu yaptığınız işlem Windows reboot olduktan sonra aktif hale gelecektir.

29)= Kullanıcıları Kayıt Penceresinden Çıkarmak=
Bilgisayarınızda çalışabilecek tüm kişiler Login penceresinde isimleri ile listelenir. Şayet bu durumdan rahatsız oluyorsanız, isimlerin ekrana gelmesini engelleyebilirsiniz. Bunun için ilk olarak Regedit i açın ve HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogonSpecialAccountsUserLis t anahtarını bulun. Daha sonra burada yeni bir DWORD değeri oluşturun ve isim olarak kaldırmak istediğiniz kullanıcının adını girin.

30)=Kapanmayan Uygulamayı Daha Hızlı Kapatmak =
bunu için Regedit de HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop anahtarına ulaşıyoruz. Bu anahtar altındaki HungAppTimeout değerini 500 yapın.

31)= Açılış Ekranında ClearType =
Regedit den HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop anahtarına ulaşın. Burada FontSmoothing ve FontSmoothing değerlerini 2 yapın.

32)= Internet Explorer Hızlı Açılsın=
bunun için Explorer kısayolunun sonuna –nohome satırını ekleyin.

33)=Schedule Task Kapansın=
I.E 6 sunucuya her bağlandığında Schedule Task çalıştırmak ister. Bu da kullanıcıya yavaş surf olarak geri dönmektedir. Bunu kapatmak için Regedit den HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCur rentVersionExplorerRemoteComputerNameSpace{D62 77990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF} bu anahtarı bulun ve silin.

34)= BSDOS Çıktığında Yeniden Başlasın=  
BSDOS yani bildiğimiz ismiyle ünlü MaviEkran Çıktığında bilgisayarınızın otomatik yeninden başlaması için Regedit de HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetContr olCrashControl anahtarında AutoReboot değerini bulun ve 1 yapın.

35)= Başlangıç Menüsünün Değişmesini istemiyorsanız=
Sistemdeki diğer kullanıcıların Start Menu de değişiklik yapmalarını istemiyorsanız. Regedit den HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurr entVersionPoliciesExplorer anahtarına ulaşın. Burada yeni bir DWORD anahtarı oluşturun ve isim olarak NoChangeStartMenu yazın ve değerini 1 yapın.

36)= Sistem Bip leri sıktımı=
Arada çık bip seslerinden sıkıldıysanız Regedit den HKEY_CURRENT_USERControl PanelSound anahtarına ulaşın. Beep değerini no olarak değiştirin.

37)=Ekran Koruyuculardan Kurtulmak mı istiyorsun=
Eğer ekran koruyucularını kullanmıyor ve bunlardan kurtulmak istiyorsanız başlatÇalıştıra C:WINDOWSsystem32dllcache (eğer sistem D ye kurulu ise D yapın) yazın ve klasörü açın.. buradaki bütün Ekran koruyucuları silin.daha sonra C:windowssystem32 içindeki ekran koruyucuları silin ve kurtulun.

38)= XP nin Firewall Özelliğini Kapatmak istiyorsanız=
Bu özellik o kadar büyük bir koruma sağlamamakla internet bağlantısının hızınıda büyük oranda düşürür. Bunu kapatmak için: Start-Connect to-Show All Connection (Başlat-Bağlan- Bütün Bağlantıları Göster) bölümüne girin. Firewall koruması olan bağlantılar üzerinde bir kilit işareti görürsünüz. Bu bağlantıya sağ tıklayın ve Properties (özellikler) sekmesine girin. Daha sonra Advanced (Gelişmiş) sekmesine girin. Daha sonra Internet Connection Firewall aktif halden çıkarın.

39)= Windows XP yi Hızlı Kapatmak istiyorsanız =
Regedit HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop anahtarına gidin ve AutoEndTask DWORD değerini 1 yapın.

40)= XP Daha da Hızlansın istiyorsanız =
Windows XP de NTFS dosya sistemi her dosya ve klasör için son erişim ve son güncelleme bilgilerini tutar. Bu özellik kullanışlı olsa da normal bir kullanıcı için pek bir anlma ifade etmez. Bunu kapatmak için Regedit den HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetCo ntrolFileSystem anahtarına ulaşın ve NtfsDisableLastAccessUpdate değerini bulun ve 1 yapın.

41)=Açıklama Yapmasın' ı istemiyorsanız=
Windows XP Mouse okuyla bir dosyanın yada klasörün üzerine gittiğinizi zaman o dosya/klasör bilgilerini verir. Bu özelliği kapatmak için HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurr entVersionExplorerAdvanced anahtarını bulun ve ShowInfoTip DWORD değerini bulup değerini 0 yapın.

42)=Bilgisayarın Otomatik Kapanmasını istiyorsanız=
Windows XP den çıkarken bazen bilgisayarın otomatik kapanmadığı olur. Bu sorunu halletmek için Regedit den HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop anahtarına ulaşın ve PowerOffActive DWORD değerini bulup değerini 1 olarak değiştirin.

43)=Açılış Süresini Kısaltmakmı istiyorsunuz =
NTFS dosya sistemli işletim sisteminizde NTFS Check e yapacağınız ufak ayarla bilgisayarınızın açılış süresini kısaltabilirisiniz. CHKNTFS komutu AUTOCHK başlangıç sayım zamanının kullanım komutudur. Normalde 9 saniye olan bu zamanı daha aşağıya çekmeniz mümkün. Bunun için komut satırına CHKNTFS/T (4 yerine herhangi bir sayıda olabilir) yazmanız yeterli olacak.Ve Bunun için regeditden HKLMSYSTEMCurrentControlSetControlSessionManag erMemoryManagementPrefetchParameters anahtarına ulaşın ve buradaki EnablePrefetcher değerini 5 yapın.

44)= Boot Dosyaları Ile Açılışı Hızlandırın =
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftDfrgBootOp timizeFunction anahtarına gidin, burada Enable adındaki string anahtarını bulun ve değerini Y yapın.

45)=Windows XP yi dahada Uçurun= HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetContr olPriorityControl anahtarına ulaşın. Boş bi yere sağ tıklayıp yeniden DOWRD değeri deyin ve isim olarak IRQ8Priority verin.. oluşturduğunuz bu DOWRD değerinin değerini 1 yapın.

46) =Sistemin Klavye Yardımıyla Yeniden Başlatılması =
Genellikle yeni sistem kurulduğunda veya bazı boot gerektiren programlar kurulduğunda bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir. Buna bi klavye kısayolu atamak için Regedit den HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCur rentVersionWinlogon anahtarına ulaşın.Yeni bir Dize Değeri oluşturun ve isim olarak EnableQuickReboot yazın ve dize değerini açın değer olarak 1 verin. Bundan sonra bilgisayarınızı Ctrl+Shift+Alt+Del tuş kombinasyonu ile kapatabilirsiniz.

47)= Bir Explorer Hatasında Tüm Explorer ları Kaybetmeyin =
Bunu yapmak için herhangi bir Windows penceresinde üsteki menüden Araçlar-Klasör Seçenekleri-Görünüm sekmesi içinde Gelişmiş Ayarlar 'da Klasör Pencerelerini Ayrı Bir Işlemde Başlat seçeneğini aktif hale getirin.

48) =Explorer Masaüstünüzde Ayrı Çalıştırın =
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurr entVersionExplorer anahtarına ulaşın ve bu anahtar altında yeni bir DWORD değeri oluşturun. Isim olarak DesktopProcess yazın ve değerini 1 yapın.

49)= Gereksiz Servislerden Kurtularak Performansı Arttırın=
(Kullanım alanınıza göre bu ayarlar değişebilir. Bazı servisleri durdurmanız sisteminizi olumsuz etkileyebilir (DNS ayarları DHCP server üzerinden ip alma vs. lütfen dikkatle uygulayın)
Bunu yapmak için Başlat-Çalıştır 'a services.msc yazın. Daha sonra Burada işinize yarmayan servisleri kapatarak hızınızı arttırın. Servisleri yukarıdaki Durum çubuğu ile çalışma durumuna göre sıralayabiliriz. Servisleri kapatmak için ise çift tıklayıp Başlangıç Türünüde Devre Dışı Veya Elle olarak Seçebilirsiniz.

50)= Sisteminizi Sunucuya Çevirin=
Bunu yaparak sisteminizin bir sunucu performansında ve bir sunucu olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz. Fakat bunun için 512 MB ve üstü bellek tavsiye ediliyor. Bunu yapmak için Regedit den HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetContr olSession ManagerMemory Management anahtarına ulaşın ve LargeSystemCache DWORD değerinin değerini 1 yapın.

51)=NumLock Açılsın =
Her açılışta NumLockun açılması için HKEY_CURRENT_USERControl PanelKeyboard anahtarına ulaşın ve buradaki InitialKeyboardIndicators değerini 2 yapın. Eğer değer yoksa Yeni/Dize Değeri diyerek yeni bir dize değeri oluşturun.

52)=Sağ tuşa ilave Klasöre Kopyala , Klasöre Taşı Öğelerini Eklemek =
Bunun için öncelikle HKEY_CLASSES_ROOTAll File system Object sshell exCon text Menu Handlers anahtarına ulaşın ve burada iki tane yeni anahtar oluşturup bunlara Copy To ve Move To adlarını verin. Ardından soldaki menülerde Varsayılan değerlere şunları girin. Move To için : {C2FBB631-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13} Copy To için : {C2FBB630-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13}

53)= Pencereler Bıraktığınız Gibi Kalsın =
Herhalde birçok kullanıcı bundan rahatsızlık duyuyor hatta sinir bozucu bir hale geliyordur. Bundan kurtulmak için Regedit den HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsShell NoRoam anahtarı altındaki BagMRU anahtarını silin.

54)=Windows kurulumunda isim ve firma ismi gibi kişisel bilgiler sorulur ve kaydeder.Bu bilgileri değiştirmek istiyorsunuz.
"Başlat>Çalıştır>regedit" ile kayıt defterini açın. "HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersion" anahtarı altındaki "RegisteredOrganization" firma adı için, "RegisteredOıvner" kullanıcı ismi için geçerlidir. Bunları çift tıklayarak değiştirebilirsiniz.

55) =Sistemdeki Gizli Programlar=
Sesli okuyucu system32 nin içinde : narrator.exe Windows kısa kapan aç : logon.exe
Yazı karakteri oluşturucusu : eudcedit.exe
Gerçek bağlantı kurduğunuz yerin IP adresini bulun : nslookup.exe
Paylaşılan klasör oluşturmak için : shrpubw.exe
Windows şifreleme : syskey.exe (not şifreyi bir kez girerseniz bir daha devre dışı bırakamazsınız)
Sistemi 60 saniyede kapatır : C:WINDOWSsystem32tsshutdn.exe
Sistemdeki diyalogları siler kurar : C:WINDOWSsystem32webfldrs
Sistemdeki .dll .exe .inf vs.. uzantılı dosyaları listeler : C:WINDOWSsystem32attrib.exe
Windows Tanıtım Animasyonu : C:WINDOWSHelpToursmmTourtour.exe .

56) =servisleri ve görevlerini. Öğrenelim=
DHPC Istemcisi :
Eğer Bilgisayarınız otomatik olarak IP almıyorsa, bunu kapatabilirsiniz.
DNS Istemcisi :
Yerel ağınızda DNS sunucusu yoksa bu servisi kapatabilirsiniz.
Nvidia Driver Help Service : Nvidia 'nın yardım Servisi eğer gerek duymuyorsanız ki pek gerekli bir şey değil hemen kapatın.
Internet Bağlantı Güvenlik Duvarı (ICS) :
Eğer firewall kullanmıyorsanız ve Internet paylaşımı yapmıyorsanız bunu iptal edebilirsiniz.
Görev Zamanlayıcı :
Görev zamanlayıcı kullanmıyorsanız kapatabilirsiniz.
Kablosuz Sıfır Yapılandırma:
Kablosuz ağlarla herhangi bir ilginiz yoksa kapatın gitsin.
Taşınabilir Ortam Seri No :
Bu servis portatif müzik çalarınızın seri numarasını alıyor. Sık kullanmıyorsanız durdurun. (Ne olduğunu bilmiyorsanız hemen durdurun)
Terminal Hizmetleri :
Bilgisayarınıza uzaktan erişim yapan kimse yoksa ve sizde bunu kullanmıyorsanız kapatın.
Hata Bildirim Hizmeti :
İstemiyorsanız durdurun.
Otomatik Güncelleştirme :
Windows un otomatik güncelleştirilmesini istemiyorsanız durdurun.
Messenger: Eğer İstemiyor iseniz durdurun.

Windows XP'ye format., yeniden kurmak  Windows XP'ye Nasıl Format Atabilirim? Windows XP CD-ROM'u Kullanarak format Yöntemi
Adımları sırası ile izlemeniz gerekiyor.

  Önce Bilgisayarınızdaki önemli dosyaların yedeklerini almanızı öneririm. Eğer tüm sürücülere format  düşünüyorsanız, bilgisayarınızdaki verileri cd,dvd lere kaydetmelisiniz.

1. Windows XP'yi yeni bir sabit diske yüklemek için, bilgisayarınızı Windows XP cdsi  kullanarak başlatmalısınız: İlk olarak yapılması gereken çalışır durumda bir Windows XP cd nizin  olmasıdır.

2.Elinizdeki windows XP cd sini CD sürücünüze takınız ve bilgisayarı yeniden başlatınız.,Bilgisayar işletim sistemi yüklenmeye başlamadan önce BIOS ayarlarına girmek için kullanılacak tuşa basmanız için sizi bir iki saniye kadar bekliyor. BIOS'a girmek için genellikle kullanılan yöntem bilgisayar açıldığı anda gerekli tuşa basmak, çünkü iletinin görüntülendiği anbir iki saniye kaçırılırsa bilgisayarı yeniden başlatmak gerekiyor. Genelde bilgisayarda bu tuş DEL, F1 veya F2 f12 oluyor. Eğer açılış sırasında BIOS ayarlarına giremiyorsanız, Anakartınızın kullanım kılavuzuna bakmanızı ve hatta gerekirse anakart üreticinizle temasa geçmenizi öneririm.

not:
BIOS'ta yanlış değişiklikler yapmanın bilgisayarınızı çalışmaz duruma getirebileceğini unutmayalım.Bu gibi durumlarda BIOS sıfırlama (reset)"Load setup defults" tüm ayarları varsayılan "fabrika ayarlarına" getirebiliyorsunuz, ancak bu ayarlar yalnızca "varsayılan" oluyor, "iyileştirilmiş" değil.,Yönergeleri izleyin.

3. Bios menüsünden Boot menüsüne girmelisiniz. Anakartların birçoğunda bu menü farklı bölümlerde bulunduğu için biraz aramanız gerekebilir. Anakartlarda bu menünün bulunduğu alt menü isimleri.,
" Advanced Bios Features"
" Bios Features Setup"
" Boot"
Bu üst menülerden biri anakart biosunuzda bulunmaktadır. Menülerden sizin biosunuzda bulunan menüye girerek "first boot device" (ilk yükleme aygıtını) 1.sıraya cd rom/Dvd olarak  2.sıraya ise HDD (Hardisk)inizi alarak değiştirmelisiniz. Gerekli değişimi yaptıktan sonra Save settings and Exit . (kaydedip çıkış yapın). Aksi taktirde taktığınız XP cdsi hiçbir zaman açılışta aktif olmayacaktır.

4.Bilgisayarınız açılırken "cd den önyükleme için lütfen bir tuşa basınız" şeklinde bir uyarı yazısı çıktığı an, herhangi bir tuşa veya enter'a basınız.

5.Bilgisayarınız cd üzerinden bazı gerekli dosyaları kopyalamaya başlayacak ve bir süre bekledikten sonra (yaklaşık 3 -10 dakika) karşınıza mavi bir ekran gelecek. Bu ekran geldiği zaman Windows XP'yi şimdi kurmak için ENTER Tuşuna basınız Onarım yaparak devam etmek için kurtarma konsolunu kullanarak Windows XP yüklemesini onarmak için(R) Tuşuna basın.

6.Karşımıza Lisans Sözleşmesi gelecek kabul etmek için F8 e basıyoruz.

7. Lisans anlaşmasını kabul ettikten sonra YENİ BİR XP mi kurmak yada ONARIM(REPAIR) mı yapmak istediğimizi soran bir ekran çıkacak. Yeni bir XP kurmak isteyenler(formatlayıp sıfırdan) ESC tuşuna basarak bu ekranı geçecekler. REPAIR onarım yapmak isteyenler bu ekranda R ye basacaklar ve bilgisayar yeniden başlayacak.
(REPAIR) Onarım İÇİN NOT:
  birden fazla işletim sistemi kurulu olanlar hangi işletim sistemini onarmak istiyorlarsa o işletim sistemi seçili olmalı. bir işletim sistemi yüklü ise Yeni bir Xp kurmak için ESC tuşuna basarak devam ediyoruz.

8.Şimdi ise ekranda bilgisyarınızda bulunan harddiskleri ve bölümlerini gösteriyor. XP kuracağımız bilgisayarda harddisk iki bölüm olduğunu düşünürsek  bölüm 1.C bölümünde de Windows kurulu olmalı 2.D Bölümünde ise isteğe göre ikinci işletim sistemi veya yedekleriniz olabilir.C nin tamamını silmek istiyoruz(FORMAT atmış oluyoruz) Bunun için C seçili iken klavyeden D tuşuna basıyoruz.Bizden bölümü silmemezi onaylamayı isteyecek ve C nin içinde bütün bilgilerimiz silinmiş olacak. ENTER a basarak devam ediyoruz.

9. biçimlendirilmemiş olduğu için Windows bizden biçilendirmemizi isteyecek. NTFS seçerek ENTER a basıyoruz devam ediyoruz. Normal biçimlendirme kesinlikle tavsiye ediyoruz  Size tekrar soracaktır "bu sürücüyü biçimlendirmek istediğinize eminmisiniz" ve tüm bilgiler kaybolacaktır yazılı bir uyarı gelecektir. Biçimlendirmeye devam etmek için "E" harfine basıp ardından Enter'a basarak format işlemini başlatınız.
bilgisyarınız 10 saniye sonra yeniden başlayacaktır uyarısından sonra bilgisayarınız yeniden başladı
"CD den önyükleme yapmak için bir tuşa basın" yazısı geldiğinde hiçbir tuşa basmayın çünkü önyükleme yapıldı xp kuruluma devam edecektir.

10. Bu işlemde bittikten sonra sizden hangi windows oturumu ile işlem yapmak istediğinizi soran bir uyarı gelecek. Alt tarafta numara ve yanında işletim sistemi kurulu olan bölge yazılı bir kısım olacak. bilgisayarınızda tek işletim sistemi kurulu olduğu sürece (1) Tuşuna basarak ve ardından Enter tuşu ile seçiminizi onaylayın.

11. Bu işlemler bitikten sonra size yönetici parolası sorulacaktır. Bir önceki işletim sistemi kurulumu sırasında yönetici parolası girdiyseniz onu yazarak devam edin eğer hiçbir parola girmediyseniz boş bırakıp Enter'a basarak devam edin.

12. 3 nolu sıralamada yaptığımız işlemi tekrar geri alıyoruz, Bios menüsünden Boot menüsüne giriyoruz. "first boot device" (ilk yükleme aygıtını) 1.sıraya HDD (Hardisk)inizi alarak  2.sıraya cd rom/Dvd olarak değiştirmelisiniz. Gerekli değişimi yaptıktan sonra Save settings and Exit . (kaydedip çıkış yapın). Aksi taktirde taktığınız XP cdsi açılışta aktif olacaktır kurulum tekrar başlayacaktır.

Onarım yapmak için,İpucu
Sorunla karşılaştınız önemli hatalar oluştu uyarısı alıyorsunuz veya sisteminizde ciddi sorunlar oluştu.,işte ipucu,XP cd'ni sürücüye yerleştir,

Başlat/çalıştır/sfc scannow/yaz enter.

Tüm XP sistemini Orjinal(onarım) yapsın.  yalnız unutmayınızki tüm değişmiş görselleride orjinal hale getirir,yada Windows u Eski Ayarlarıyla Yeniden Kurun.
Bunun için XP Cd' sürücüye yerleştirin ve Başlat/Çalıştır 'a şunu yazın. : i386winnt32.exe /unattend . enter'dan sonra kurulum işlemi başlayacaktır.


Bilgiler paylaştıkca çoğalır...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (34907) ~ 23 Ağustos 2012 09:03
BOOMFUNKMCS
14-05-2007, 18:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2006

50. madde tam bana göre :D sağol Suat

müge
14-05-2007, 23:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
193 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2007

arkadaşım çok sağol ya bunlar çok yararlı bilgiler
dediğin gibi bilgi paylaşıldıkça güzeldirGülüş

öcüü
15-05-2007, 03:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
259 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2007

bunlar yararlı bilgiler falan değil...
çünkü windows görünüşte hızlanmış donanımsal olarak hızlanmamış neye yarar:)
açılan pencereler hızlı açılmış menüler efektsiz gelmiş vs vs.
hem windowsu yapanlar daha iyisini bilmiyormuydu regeditle uğraşıp windowsun dnalarını kurcalıyorsunuzzz
bikere windowsun normal hızda kapanmasının bir sürü yararı var. bütün ayarları kaydetsin harddiski parketsin vs vs vs.
neyse hızla ilgili olan ayarlara karşıyım ben yoksa numlock açık kalsın falan gibi ayarlar da yukarda verilmiş onlar bi bakıma iyidir tabii ama onun da biostan normal ayarı var :)

hee bu arada hddnin takas dosyasını kapamak programcılıkla uğraşanlarda büyük sorunlara yol açar. örneğin cache bellekli hddlerin ilk çıktığında bazı kullanıcılarda yaşattığı sorunlar gibi.. neyse araştırın öğrenin :)

Son Düzenleme: öcüü ~ 15 Mayıs 2007 03:13
jazyy
15-05-2007, 13:18   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
207 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2005

öcüüü kardeş neden bu kadar agresifsin anlamadımda,bu ayarlar çok gerekli değil ama emek edilmiş yinede ,bazıarkadaşların işinede yarayabilir üstelik.

djnakres
15-05-2007, 13:39   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
221 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2007

helal kopya yapıştır :=)) ben hepsinşi uyguladım faydası çok zararı hiç yok tavisye

hamza123
15-05-2007, 14:12   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
991 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2007

BUNUN PROGRAMI VAR FORUMDA HEPSİNİ YAPAN

djnakres
15-05-2007, 14:36   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
221 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2007

Bu konunun asıl özelligi bunların hepsini programsız kendin yapman

doing
15-05-2007, 15:50   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
124 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2006

Bu Xp ayarlarını yapsak bilgisayarımıza bir zararı olur mu?

öcüü
15-05-2007, 18:16   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
259 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2007
doing
Bu Xp ayarlarını yapsak bilgisayarımıza bir zararı olur mu?
olur..
burdaki bütün ayarların olmaz demiyorum, asıl hız artırma ve açılış kapanış süreleri kısaltma gibi değişikliklerin zararını uzun vadede görürsün.. hem bunların bazıları da yalan bilgi 6. madede olduğu gibi. boş işler bunlar..
hepsine bakmadım ama, 22. 28. ve 50. maddeler işe yarar Beğendim
hem arkadaş emek etmiş yazmış ona da saygı duymak lazım. tek tek uğraşmış başlıkları kırmızıyla yazmış .ilkokul çocuğunun defteri gibi Gülümseme

Borga-x
15-05-2007, 18:20   |  #11  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2006

Arkadaşın emegiyle dalga geçecegine paylaşım için teşekkür etmen gerekir.

sanal bellek
15-05-2007, 18:52   |  #12  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2005

Bilgisayarı hızlandırmak windows servislerinden geçer.


öcüü
15-05-2007, 19:09   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
259 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2007

ne dalga geçmesi ya..
o bikere alıntı yaptığı yeri yazmamış. her forumda bu konu mutlaka geçer.
nerden aldıysa kaynak belirtmesi gerekirdi. eğer kaynak belirtmezse bunları kendi bulmuş oluyor asıl emeğe saygısızlık bu. ok ilk önce söylememiştim ama söyliyim..!
hem ne yapacağımı senden öğrenecek değilim..!
iyi oku. yukarda saygı duymak lazım yazmışım sence bu teşekkür değilmi

djnakres
15-05-2007, 19:35   |  #14  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
221 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2007

:==)

ettu
24-06-2007, 18:37   |  #15  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
134 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2007

merhaba suat666
8. madde benim istediğim bir şey ama dediğini uygulayınca HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurr entVersion kısmına kadar geliyorum. PoliciesExplorer adresi diye birşey yok.  
windows gezginini açtığımda Soldaki klasör kısmında hep belgelerim geliyor. Ben ise bu alana bilgisayarım yani disk c disk d gelsin istiyorum. Windows gezginini her açtığımda solda klasör kısmında belgelerim geliyor, sinir oluyorum.
Sana bir şey daha soracağım. Bu forumda sordum ama bir türlü net yanıt alamadım.

Xp Professional Türkçe kurulu bilgisayarımda, windows gezgini ile içinde örneğin 10 klasörün olduğu bir dosyada CTRL tuşuna basarak bazı dosyaları seçmek ve başka bir dosyaya kopyalamak istiyorum. İlk bir iki dosyayı işaretliyorum. Üçüncü dosyaya gelince işaretlediğim dosyalarda (elim hala CTRL tuşuna basılı) işaret kalkıyor. Tekrar silbaştan yapıyorum ama sonuç olumsuz. Bu seferde 10 klasörün hepsini işaretleyip yine CTRL tuşu ile sileceğim klasörleri işaretleyeyim diyorum derken işaretlenen klasörlerin hepsinin işareti gidiyor. Geriye tek bir çare kalıyor. Tek tek kopyalama yapmak ama bu da acaip sinir bozuyor. Örneğin winamp'ı açtığımda seçtiğim mp3'leri listeye alayım diyorum ama seçerken pat diye seçtiklerimin hepsi gidiyor hadi sil baştan yapmam gerekiyor.  
Yok mu bu sorunu çözmenin kesin bir yolu?
Microsoft kablosuz klavye ve mouse kullanıyorum. Acaba sorun nerede?
Saygılar

asimileci
25-06-2007, 10:19   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,996 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2006

teşekkürler

bunlar bende zaten vardı

daha fazlası da var 150 tane

ama kişisel kullanıcı bunları yaparken hatalı işlem yaparsa xp havaya uçar

Son Düzenleme: asimileci ~ 25 Haziran 2007 10:20
hamza123
25-06-2007, 10:34   |  #17  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
991 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2007

bommm yani :)

elveda318
25-06-2007, 13:45   |  #18  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
78 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2007

ben menü hızlandırmasını yaptım sadece iyi beğeniyorum beni bekletmiyor sağoool kardeşşşBeğendimAlkış

OnnuuR
25-06-2007, 14:50   |  #19  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,675 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2007
Borga-x
Arkadaşın emegiyle dalga geçecegine paylaşım için teşekkür etmen gerekir.
aynen (lütfen emeğe saygı!!!)

OnnuuR
25-06-2007, 14:52   |  #20  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,675 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2007
sanal bellek
Bilgisayarı hızlandırmak windows servislerinden geçer.


sanal bellek bu link çalışmıyor.

pisko
25-06-2007, 15:09   |  #21  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
74 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2007

sagol kardeşim bu bilgiler çok iyi oldu çoooook tşk ederim
bu bilgiler çok yalarlı çok sahol kardeş ...yazılarının devamını dört gözle bekliyorum

pisko
25-06-2007, 16:30   |  #22  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
74 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2007

arkadaşlar emeğe saygı lütfen

OnnuuR
25-06-2007, 18:30   |  #23  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,675 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2007
öcüü
bunlar yararlı bilgiler falan değil...
çünkü windows görünüşte hızlanmış donanımsal olarak hızlanmamış neye yarar:)
açılan pencereler hızlı açılmış menüler efektsiz gelmiş vs vs.
hem windowsu yapanlar daha iyisini bilmiyormuydu regeditle uğraşıp windowsun dnalarını kurcalıyorsunuzzz
bikere windowsun normal hızda kapanmasının bir sürü yararı var. bütün ayarları kaydetsin harddiski parketsin vs vs vs.
neyse hızla ilgili olan ayarlara karşıyım ben yoksa numlock açık kalsın falan gibi ayarlar da yukarda verilmiş onlar bi bakıma iyidir tabii ama onun da biostan normal ayarı var :)

hee bu arada hddnin takas dosyasını kapamak programcılıkla uğraşanlarda büyük sorunlara yol açar. örneğin cache bellekli hddlerin ilk çıktığında bazı kullanıcılarda yaşattığı sorunlar gibi.. neyse araştırın öğrenin :)

sen böyle diyorsun ama herşeyin en iyisini üreticisi yapar falan,filan ona bakarsan 0 araba alıyorsun ama modifiyesi filan yok araba çok yavaş gidiyor ama sen bunun bütün modifiyelerini yaparsan araba çok hızlı gitmeye başlar yarışlara filan katılırsın sen hiç yarışlara arabasına hiç modifiye yapmadan katılan insan gördünmü bilmem anlaya bildinmiBeğenmedimBeğenmedim

Son Düzenleme: OnnuuR ~ 25 Haziran 2007 18:31
sercan007
25-06-2007, 22:55   |  #24  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
251 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2007

ya arkadaşlar bence hiç uğraşmayın 2-3 sn için bilgisayarınızın ayarlarını değiştirmeyin bende yaptım ama çooooook ğişmanım şimdi nasıl eski haline getirebilirim diye uğraşıyorum

asimileci
26-06-2007, 09:20   |  #25  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,996 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2006

bazı ayarlar sorun veriyor.