Windows 10 Bitlocker Sorunu

YeniceriResul
07-03-2016, 13:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Selamlar,

Windows 10 Pro kullanıyorum. D Sürücüsünün windows 10 için olan bitlocker ile şifrelemiştim. Ardından Görüntü sürücüsü ile ilgili donanım arızası oldu. Dosyaları almak için win7 kurdum. Fakat win10 a göre şifrelediğim için sürücüyü açamadım. Ardından Tekrar windows 10 kurdum. D sürücüsünü açmak için parolamı giriyorum parola yanlış diyor. Kurtarma anahtarı girmeye denedim kurtarma anahtarı da yanlış dedi. Konu ile ilgili Microsoft topluluk sitesine soru sordum saçma sapan cevaplar geldi. Google'dan yaptığım araştırma sonucu; bilgisayarıma taşınabilir harddisk bağladım komut istemcisini yönetici olarak açıp repair-bde D:F: -RecoveryPassword (Kurtarma Anahtarı) yönetimini denediğimde  "ERROR: "D:F:" is not a valid volüme name" şeklinde mesaj alıyorum. Sürücü ismini değiştiremiyorum. Sürücü özeliklerine girdiğimdede Boyut hakkında bilgi yok 0 bayt diyor. Veri kurtarma firmasıyla görüştüm bana 300 dolar fiyat çıkardılar. İçinde önemli olan tahmini 15 gb  veri var. Bu harddiski kurtarmanın bi yolu yok mudur ?

Sistem Bilgilerim
  • Grundig NB-1545A1MT
  • Windows 10 Pro 32-bit
  • Intel
  • Intel
  • Google Chrome
  • Diğer
  • 4096 MB
  • iPhone iOS
  • - Bilmiyorum -
  • Turkcell