Windows 2003 Server User Problemi

unmerciful
26-10-2007, 11:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Windows 2003 Server kullanıyoruz. User grubuna eklediğim üyeler bir süre sonra kendiliğinden User grubundan siliniyor. bunun sebebi nedir? Yardımcı olursanız sevinirim..

Son Düzenleme: unmerciful ~ 26 Ekim 2007 16:38
stern
27-10-2007, 12:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

Siliniyor derken domain ortamında mı çalışıyosun ayrıca hangi gruba üye oluyolar sonrasında.

unmerciful
30-10-2007, 10:59   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Active Directory User And Grouplarda. Built-in Sekmesi Altında User grubuna ekleniyor yeni acilan kullanıcılar..
Benim problemin uzaktan erişimde. Sistemde Administrator olarak tanımlı olan kullanıcılar rahatlıkla girebiliyorlar Remote Desktop Connection'dan. Ama user olarak tanımlanan kullanıcları User grubu altında degillerse Remotedan Baglanırken Net1.exe die bir hata veriyor ve baglantıyı kesiyor. Userlari User Grubu Altına tekrar ekledigimde baglantı sorunu duzeliyor. Ama Bi zaman sora 2-3 saat mesela O grub altından siliniyorlar ve baska bir gruba dahil olmuyorlar..

stern
30-10-2007, 12:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

Uzak masaütü bağlantısı yapılması gereken kullanıcıları remote desktop grubuna dahil edermsin. userların silinmesi gibi bi durum söz konusu değildir oluşturulan her kullanıcı users grubuna dahildir. birde karşına gelen uyarının tamamını yazabilirmisn

selcukergul
01-11-2007, 15:47   |  #5  
Üye
56 mesaj

yeni kullanıcıları ya direk olarak remote desktop grubuna al yada bu kullanıcılar için oluşturduğun grubu remote destop grubuna ekle,active directory de yaratılan kullanıcılar kendi kendine silinemez mutlaka admin tarafından bu işlemin yapılması gerekir.
ayrıca bu kullanıcılar vpn üzerinden bağlantı yapıyorlarsa;
1.)önce bu kullanıcılara vpn yapma izinleri vermen gerek
2.)bu vpn bağlantısı belli bi schedula atmışsa ondan da olabilir yani belli sürelerde bağlantı izinleri vardır eger o süre gecerse bağlantı yapamazlar.

tüm bunları kontrol etmeni öneririm...!

unmerciful
02-11-2007, 10:13   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

Sorunu su sekilde halettim. Windows Program Files ve Document's And Settings Klasorlerine User grubuna tam yetki verdim. Uzaktan erişimle baglanabiliyorlar. Simdiki Sorun uzaktan erisimde kullanılan muhasebe programı. O klasorede tam yetki verdim ama calismiyor. User grubu altına tum userleri ekledigimde oda calisiyor. Arkadas user grbundan uyelerin silinmesi mumkun degil dio ama siliniyor işte :) schdule da bulunmuyor... Yöneticilerden biri servera girip kurcaladıktan sonra bole oldu. Ne oldugunuda bilmiyor hala daha cozemedik... :)