Windows 7 32-bit 4 Gb Ram Çözümü

Fubiku
16-11-2009, 04:23   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
226 mesaj

Bu adreste çözümü bulmuşlar sanırım. Ben inceledim ve bir kaç sitede de denenmiş sonuç olumlu. Yorumlarda zaten olumlu yönde yapılmış. Chip Online yanlış anlaşılmasın sakın... Ben burada paylaşım amaçlı konuyu açmadım sadece Chip Online forum üyeleri tarafından bir bakılıp incelenmesi açısından düşündüm. Aslında burdanda olumlu yorumlar olursa kendim (sorumluluğum benimdir) deneyeceğim. Deneyeceğim çünkü merak ettim... Zaten konuyuda bu yüzden açtım. Acaba koskoca Microsoft düşünememişte bu işi Ruslar mı çözdü... Yoksa sadece görüntüde mi (kullanılabilir ram miktarı yazısını mı siliyor) ya da gerçekten işe yarıyor mu ? Yorumlarınızı bekliyorum...

Not: Sırf bu ilginç durum için konuyu açtım. Ortada link yoktur, yama programı olduğunu düşünmekteyim.

Son Düzenleme: Fubiku ~ 16 Kasım 2009 04:24
Fubiku
16-11-2009, 05:26   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
226 mesaj

[/URL]
[URL=http://img687.imageshack.us/i/ekranalnts2c.png/]

[URL=http://img301.imageshack.us/i/ekranalnts3.png/][/URL]
Resimlere baktınız, operasyon başarılı geçmiştir ama şahsen içime sinmedi. Ben göstermelik olduğunu düşünüyorum çünkü 2. resimde saatin orda Sınama Modu olarak göründü... Oysa kullandığım sürüm RTM sürümü. Belki 30 gün deneme olduğu için olabilir mi ? Durun birde Windows 7'min lisansını gireyim :)bakalım değişecek mi durum...

Fubiku
16-11-2009, 05:36   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
226 mesaj

Hımm ben Windows'u etkinleştirdim ama o yazı yine gitmedi. Ben sevmedim bu işi... Herşeyin orjinal hali güzel...  Etkinleştirme hariç :)

black_flood
16-11-2009, 09:21   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

kernel çekirdeğinin kodları ile oynayabilecek kadar cesareli bir programcıysan eğer resimdeki gibi 4 gb limitini kaldırabilirsin 8 gb' a kadar destek verdirebilirsin ama şunuda unutma orda istersen 24 gb ram tak göstermeyi başar yinede hiç bir kazancın olmayacak çünkü tüm kullandığın yazılımlar 32 bit hepsi 3 gb sınırından yukarısına erişip kullanamayacak.

Halil Mollaoğlu
16-11-2009, 13:13   |  #5  
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 0
373 mesaj

Görev Yöneticisinde kırmızıyla işaretlediğim yerde "Toplam" kısmında 4 GB bellek gözükmüyorsa istediğiniz aracı kullanın değişen bir şey olmaz. Sadece Bilgisayar Özelliklerinde 4 GB kullanılabilir bellek görürsünüz o kadar. Bu aracın yaptığı şey de sadece bu, sizi kandırmak yani.

Keza cidden 32-bit'te 4 GB RAM'i kullandıracak bir araç yapılsa dahi asla güvenip indirmem, size de indirip denemenizi tavsiye etmem. Çok daha kolay ve güvenilir bir alternatif var: 64-bit Windows kurmak. Bu kadar! Niye olmayanı elde etmek için boşa çaba sarf edelim ki? 32-bit Windows 3.25 GB bellekten yukarısını kullanamaz, görünüşte istediğiniz kadar kendinizi tatmin etmeye çalışın; durum budur.

Halil Şahin
16-11-2009, 19:58   |  #6  
Halil Şahin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
715 mesaj

Eft aynen katılıyorum Hail Abiye...

OSMAN BAĞÇEVAN
16-11-2009, 22:55   |  #7  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

X64 programlarını yükleyemedik den sonra :)

Mustafa@PC
16-11-2009, 23:34   |  #8  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

DX 10'u XP'de çalıştırmak gibi bir şehir efsanesi buda. :) 

Linkteki konuyu incelemedim, çünkü bu imkansız... 

32-bit sistem 3.25 GB'tan sonrasını adresleyemez.

Son Düzenleme: Mustafa@PC ~ 16 Kasım 2009 23:35
Fubiku
16-11-2009, 23:45   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
226 mesaj
Alıntı: Mustafa@PC  

İnceleyip yorum yapmanız daha sağlıklı olurdu. Neyse artık bu konunun içeriği beni ilgilendirmiyorAğzı kulaklarına varıyor Çünkü şimdi Ubuntu deniyorum. Pm' inden sana mesaj attım, cevap alamadımSoru

Son Düzenleme: Fubiku ~ 16 Kasım 2009 23:47
Mustafa@PC
17-11-2009, 01:23   |  #10  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Linke şimdi baktım(yüzeysel olarak) ve tahmin ettiğim gibi, yani olmayacak bir durum. :) 

Esasında incelemek yada incelememek değil bu konuda gerçeğin ne olduğu daha önemli, sanırım sizde onu biliyorsunuz artık ;) (32-bit sistemde 3.25 GB'tan sonrası adreslenemez, kullanılamaz)

Özel mesaj bana gelmedi, burdan(forumda) lütfen sorun sorunuzu yada öğrenmek istediğinizi, konu açabilirsiniz...

hamann7725
17-11-2009, 02:37   |  #11  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

donanımhaberde aynı konuda vatandaşın biri şunu yazmış:    64 bit kasıyor her zmnda kasıcak. 32bit herzmn daha hızlı 64 bit kaçtane program var kullandığımız. hd de 2 gb fazla yer kaplamaktan ve kastırmaktan başka bişeye yaramıyor. xp 64 bit hariç.

bunu neye dayanarak yazmış.bu kadar insan win7 64 biti överken bunu niye çamur atıyor.O zaman bu kadar insan haybeye konuşuyor bu vatandaşmı herşeyi biliyor ??

Barış
17-11-2009, 10:25   |  #12  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
1,971 mesaj
Alıntı: hamann7725  
donanımhaberde aynı konuda vatandaşın biri şunu yazmış:    64 bit kasıyor her zmnda kasıcak. 32bit herzmn daha hızlı 64 bit kaçtane program var kullandığımız. hd de 2 gb fazla yer kaplamaktan ve kastırmaktan başka bişeye yaramıyor. xp 64 bit hariç.

bunu neye dayanarak yazmış.bu kadar insan win7 64 biti överken bunu niye çamur atıyor.O zaman bu kadar insan haybeye konuşuyor bu vatandaşmı herşeyi biliyor ??

64 bit her zaman nasıl kasıyormuş ya ? biz belki yeni kullanıyoruz ama eski server larda bile 64bit temel olarak kullanılıyordu ? o kişinin kendi sistemine göre kasıyordur. 64bit kullandığım Adobe Photoshop CS4 64Bit var ondada 32ye göre çok çok büyük farklar gördüm . Bunu birşeye dayanarak yazmamış tamamen kulaktan dolma bilgiler ile sallama usulu yazmıs.

Kapalı Hesap (153334)
17-11-2009, 18:33   |  #13  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Program fark ettiriyor.Kullanmanızda sakınca yok artık 32bitte 4gb ram yalanıda ortadan kalktı.Hayırlı olsun.(yine ruslar)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (98159) ~ 17 Kasım 2009 18:34
Kapalı Hesap (153334)
17-11-2009, 18:38   |  #14  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: Mustafa@PC  

Mustafa yanlışın var windows vistada dx10 var microsoft nasıl dx11 entegre ediyor vistaya.Sonuçta yazılımın en iyi yapılgı yer rusyadır zaten bekliyordum yakında xp için dx 11 çıkarsa saşırma :)

XP 32 bit için 4gb ve üzeri ram.XP de denendi çalışıyor.
http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc758228(WS.10).aspx
( boot.ini dosyasındaki bu satırın sonuna /PAE eklemeri yeter.

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS=”Micros oft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect /PAE  )
İndirme linki
http://hotfile.com/dl/10440715/8 ... 04.08.2009.exe.html
http://www.kiloupload.com/file/0 ... .x86.04.08.2009.exe
Benim kendi bilgisayarımda bile saçma  gelebilir apaçık fark ettirdi.Ram ve işlemci desteginin eksikligini hissediyordum windows 7 de bunun ram kısmı halloldu.Programı kullananlar birkez kurduktan sonra MS-DOS ekranında "Y" desinler restart çekecek sonra açılınca programı kurun tekrar ms-dos ekranını gelince bukez "R" ye basıp tekrar restart yapacak.Sonra 2 adet olan windows 7 bootun saniyesini kapatınca düzelicek.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (98159) ~ 17 Kasım 2009 19:52
OSMAN BAĞÇEVAN
17-11-2009, 19:10   |  #15  
Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
Program fark ettiriyor.Kullanmanızda sakınca yok artık 32bitte 4gb ram yalanıda ortadan kalktı.Hayırlı olsun.(yine ruslar)
fark ettiriyor derken ? :)

Burada anlatılanlar önceden de vardı..Kendini bilgisayarcı sanan bir kitle bu yönteme benzer bi yöntemle , kullanıcıyı kandırıyor...

orada ki 32bit i , 64bit yapabilirsiniz..hatta 128bit bile yapabilirsiniz..Ama 64bit programlarını çalıştıramaz , 64bit i kullanamazsınız!!!

Kapalı Hesap (153334)
17-11-2009, 19:23   |  #16  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
fark ettiriyor derken ? :)

Burada anlatılanlar önceden de vardı..Kendini bilgisayarcı sanan bir kitle bu yönteme benzer bi yöntemle , kullanıcıyı kandırıyor...

orada ki 32bit i , 64bit yapabilirsiniz..hatta 128bit bile yapabilirsiniz..Ama 64bit programlarını çalıştıramaz , 64bit i kullanamazsınız!!!

64bit olunca program farklı bir boyuttamı çalışıyor.Sen hiç duydunmu nfs shift 64bitin görüntüsü 32bitinkinden daha iyi.Yada nod32 64bit te 10 özellik açılıyor.Sonuçta 64bit çekirdek sağlamlaştırma için yapılmış professional kullanım için ön bellegi değil rami fazla kullanıp kaynakların yararlı kullanılmasıdır.Buda normal kullanıcaya ne kar sağlıyor tartışma konusu.

black_flood
17-11-2009, 19:47   |  #17  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

nod32 64bit te 10 özellik açılıyor

esed firması önce şekeri elinden alınmış çocuk gibi yaygara kopartığ vistada bile patchguardı kaldırtmasaydı cavlağı çekerdi. esed firması asla birşey başaramadı vede başaramayacak çünkü nod32 hakkında bilinmeyen çok şey var ve bunu bu forumda belirtmiştim recep beyde olsun diğer adminlerde vardığım sonucun doğruluğundan ve vardığım sonuçta sapma olmadığını bilirler. önce patchguardı incele sonrada nod32 yazılımını incele ve hangi çekirdek olmassa ne olur onu ince hem win hem nod32'de sonrada yorum yap.

bunların dışında win7 hariç diğer bu güne kadarki tüm çıkan 64 bit serisi tamamen stabiliteden çok uzaktı. win7^yi bile 1 gb ramli bir sistemde oyun açmamak ve active directory' e dahil etmeden sorunsuz şekilde  çalıştırmayı başardıysam

Sonuçta 64bit çekirdek sağlamlaştırma için yapılmış professional kullanım için ön bellegi değil rami fazla kullanıp kaynakların yararlı kullanılmasıdır

tezinde tam bir fiyasko.ramin fazla kullanılması için çok ram ihtiyacı olan yazılım kullanmalısın. winrar64 bit ram kullanımı ile 32 bit arasında hiçbir fark yok. sql server 64 bit diyecek olursan zaten 32 bit olanı bile eşşek gibi ram ihtiyacı doğuruyor sistemde artık xp ortamında bile 1 gb ram ile sql ağırlıklı çalışma yapmak imkansız 12 saat boyunca sürekli açık vaziyette. ean az 2 gb ram olacakki adam akıllı çalışsın. 64 bit sistemdeki 64 sql bile çok fazla kullanıcıaynıanda bağlanıp aynı veri tabanı üzerinde çalışma yapmaz ise 32 bit ile aynı ram değerlerine ihtiyaç duyar.
dediğiniz 64 bit mimari, günümüz yapısında 32 bit işletim sistemlerinin en büyük sorunu olan sınırlı sayıdaki işlemci kullanım darboğazı bu nedele 64 bit şart. umarım 32 bit sistemlerin ram değeri gibi belli bir sayıdaki cpu' dan sonrasını deteklemediğini sadece opsiyonel olarak görüntülediğinide biliyorsunuzdur.

Kapalı Hesap (153334)
17-11-2009, 20:02   |  #18  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: black_flood  
 nod32 64bit te 10 özellik açılıyor

esed firması önce şekeri elinden alınmış çocuk gibi yaygara kopartığ vistada bile patchguardı kaldırtmasaydı cavlağı çekerdi. esed firması asla birşey başaramadı vede başaramayacak çünkü nod32 hakkında bilinmeyen çok şey var ve bunu bu forumda belirtmiştim recep beyde olsun diğer adminlerde vardığım sonucun doğruluğundan ve vardığım sonuçta sapma olmadığını bilirler. önce patchguardı incele sonrada nod32 yazılımını incele ve hangi çekirdek olmassa ne olur onu ince hem win hem nod32'de sonrada yorum yap.

bunların dışında win7 hariç diğer bu güne kadarki tüm çıkan 64 bit serisi tamamen stabiliteden çok uzaktı. win7^yi bile 1 gb ramli bir sistemde oyun açmamak ve active directory' e dahil etmeden sorunsuz şekilde  çalıştırmayı başardıysam

Sonuçta 64bit çekirdek sağlamlaştırma için yapılmış professional kullanım için ön bellegi değil rami fazla kullanıp kaynakların yararlı kullanılmasıdır

tezinde tam bir fiyasko.ramin fazla kullanılması için çok ram ihtiyacı olan yazılım kullanmalısın. winrar64 bit ram kullanımı ile 32 bit arasında hiçbir fark yok. sql server 64 bit diyecek olursan zaten 32 bit olanı bile eşşek gibi ram ihtiyacı doğuruyor sistemde artık xp ortamında bile 1 gb ram ile sql ağırlıklı çalışma yapmak imkansız 12 saat boyunca sürekli açık vaziyette. ean az 2 gb ram olacakki adam akıllı çalışsın. 64 bit sistemdeki 64 sql bile çok fazla kullanıcıaynıanda bağlanıp aynı veri tabanı üzerinde çalışma yapmaz ise 32 bit ile aynı ram değerlerine ihtiyaç duyar.
dediğiniz 64 bit mimari, günümüz yapısında 32 bit işletim sistemlerinin en büyük sorunu olan sınırlı sayıdaki işlemci kullanım darboğazı bu nedele 64 bit şart. umarım 32 bit sistemlerin ram değeri gibi belli bir sayıdaki cpu' dan sonrasını deteklemediğini sadece opsiyonel olarak görüntülediğinide biliyorsunuzdur.

Söylediklerin teoriden ve araştırmadan başka bişey değil.Ati vürüs nod32 değil kasper de olurdu avirada.Test yapmadan sonuca varıyorsun.Ben sana mı inanayım microsoftamı yoksa yaptıgım denemelere mi.Ben senin gibi bişeyden anlamayan ve yapılan bişeyi kabullenmiyen insanları çok gördüm.Hepiniz aynı tezi savunursunuz microsoft yaparsa olur microsoft yapmazsa olmaz.Peki okadar yazılımı yazan microsoft yine Rusları kullanmıyormu Türkleri kullanmıyormu bu yazılımı yazmak için bunlardan biri sızdırmış olamazmı.? 

melen
17-11-2009, 20:07   |  #19  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

İş, görev yöneticisinde biter...Gülümseme

Mustafa@PC
17-11-2009, 20:39   |  #20  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj
Mustafa yanlışın var windows vistada dx10 var microsoft nasıl dx11 entegre ediyor vistaya.Sonuçta yazılımın en iyi yapılgı yer rusyadır zaten bekliyordum yakında xp için dx 11 çıkarsa saşırma :)

XP 32 bit için 4gb ve üzeri ram.XP de denendi çalışıyor.
http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc758228(WS.10).aspx
( boot.ini dosyasındaki bu satırın sonuna /PAE eklemeri yeter.

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS=”Micros oft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect /PAE  )
İndirme linki
http://hotfile.com/dl/10440715/8 ... 04.08.2009.exe.html
http://www.kiloupload.com/file/0 ... .x86.04.08.2009.exe
Benim kendi bilgisayarımda bile saçma  gelebilir apaçık fark ettirdi.Ram ve işlemci desteginin eksikligini hissediyordum windows 7 de bunun ram kısmı halloldu.Programı kullananlar birkez kurduktan sonra MS-DOS ekranında "Y" desinler restart çekecek sonra açılınca programı kurun tekrar ms-dos ekranını gelince bukez "R" ye basıp tekrar restart yapacak.Sonra 2 adet olan windows 7 bootun saniyesini kapatınca düzelicek. 

Vistada DX 10 yada 11 olamaz demedim ki XP'de olamaz dedim. :) 

Zaten Vista ile Windows 7 altyapıları aynı, XP farklı ;)

Ram konusunda da 32 bit sistem 3.25 fazlasını adresleyemez...

Son Düzenleme: Mustafa@PC ~ 17 Kasım 2009 20:40
OSMAN BAĞÇEVAN
17-11-2009, 20:47   |  #21  
Denetmen
6,606 mesaj
64bit olunca program farklı bir boyuttamı çalışıyor.Sen hiç duydunmu nfs shift 64bitin görüntüsü 32bitinkinden daha iyi.Yada nod32 64bit te 10 özellik açılıyor.Sonuçta 64bit çekirdek sağlamlaştırma için yapılmış professional kullanım için ön bellegi değil rami fazla kullanıp kaynakların yararlı kullanılmasıdır.Buda normal kullanıcaya ne kar sağlıyor tartışma konusu.
https://www.chip.com.tr/blog/pcma ... ki-hersey_3849.html

incele bu üsteki sayfayı...orada ne diyor biliyor musun ?
1 tane programımız var. Mesela Winrar.
Hem 32 bit sürümü var Hem 64 bit sürümü. İşlemcilere uygun derlenmiş olduğunu farz ediyoruz.
1 GB Lık bir dosyamız var. Mesela Bir Divx Film.
32bit winrar ile 64 bit winrar ı aynı özelliklerde iki makinada biri 32bit windows 7 biri 64 bit windows 7 de çalıştırdığımızı var sayıyoruz.Çift çekirdekli 4 GB ram olan birer makina.

Winrar mimarisine göre işlem yapacak işlemci aynı ama çalıştığı windows sürümü farklı.
64 bit winrar veriyi darboğaz yaşamadan daha fazla hızla sıkıştıracaktır. %40 - 50 daha hızlı sıkıştırma uygulamaktadır.

Ben buradan anlıyorum ki 64 bit daha iyi programlarımı çalıştırıyor , performans alıyorum...

Bu sizin yaptığınız uygulamada bunu yapamıyorsunuz , önemli bir kayıp değil mi ?

bu benim bilgisayarımda ki vista işletim sistemim , senin yaptığın yöntemden biraz farklı olarak
bu uygulama kurulu, bu resim bana  diyor ki :
Osman sen 64bit yüklemedin.32bit yükledin..64bit ile alakan yok

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 17 Kasım 2009 20:48
Kapalı Hesap (153334)
18-11-2009, 13:19   |  #22  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Osman senin anlamadıgın nokta su.64 bit yazılımlar az bulunuyor.Ama herşey 32bit.Öncelikle vistada çalışan 32bit programlarının çogunu win 7 32 bitte çalıştırman mümkün.Ama 32bit veya 64bit vista sürücüleri ve yazılımları yarısı 64bit windows 7 de çalışmıyor.Sen istedigin kadar winrar winzip norton dan bahset ben 32bitten şaşmam.Çünkü 64bit performmanslı olabilir ama beni memnun etmedigi gibi sürekli sorun çıkartıyor.Birde şunu anlamıyorum Sisteminde sadece işlemci 64bit gerisi 32bit donanıma sahip iken ne diye 64 bit yükleyeyim onu anlamadım.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (98159) ~ 18 Kasım 2009 13:20
OSMAN BAĞÇEVAN
18-11-2009, 23:26   |  #23  
Denetmen
6,606 mesaj
Osman senin anlamadıgın nokta su.64 bit yazılımlar az bulunuyor.Ama herşey 32bit.Öncelikle
vistada çalışan 32bit programlarının çogunu win 7 32 bitte çalıştırman mümkün.Ama 32bit veya
64bit vista sürücüleri ve yazılımları yarısı 64bit windows 7 de çalışmıyor.Sen istedigin kadar
winrar winzip norton dan bahset ben 32bitten şaşmam.Çünkü 64bit performmanslı olabilir ama
beni memnun etmedigi gibi sürekli sorun çıkartıyor.Birde şunu anlamıyorum Sisteminde sadece
işlemci 64bit gerisi 32bit donanıma sahip iken ne diye 64 bit yükleyeyim onu anlamadım.
64 bit yazılımları az mı bulunuyor :S
saçma sapan programlar yüzünden benim diğer iyi programlarımın zararı ne ?
Herşey 32bit değil..Senin sisteminde herşey 32bit..Benim harici hard diskimde 32bit programları fazla ama sistemimde kullandığım programlar 64bit , sürücülerde..
64bit vista sürücüleri ve yazılımları bulunan sürücülerimi yüklemiyoruz zaten windows 7 ye..aynı şekilde
32bit için de geçerli..Windows 7 artık gerçek bir işletim sistemi ,deneme sürümü yada başka birşey değil..
32bitten saçmam dediğin yanlış bence, yanlış yapıyorsun..
Sorun çıkartıyorsa , konu aç  çözüm bulabiliriz belkim..

EE o zaman neden 64bit i destekleyen işlemci aldın..p4 bir işlemci de gayet yeterli olurdu sistemine..
Donanımların nedir , bi sölersen bide ben bakayım ?

şunu da sölemekte yarar var..64bit ya senin işlemcin , sen buna işletim sistemi olarak 64bit yükledin ve kullanıyorsun farzet, benim kullandığım gibi yani..İşte o zaman senin sistemin 32bit yazılımları da çalıştıracak , çalıştırmaz diye bir kaide yok..Atıyorum jdownloader 32bit..o da çalışıcak sisteminde..

Virüs programı , winrar , autocad, photosop , microsoft office ve internet explorer i en çok kullandıklarım programlar içerisinde ve 64bit..

Bugüne kadar 64bitte aşağı yukarı 2 sorun oldu..Birisinin yeni sürümü 64bit i destekleyecek diğeri ise saçma bir oyun..

şunuda internetten buldum , ne kadar doğru tartışılır + oyunlarda iyi olacak diye hiçbir araştırma yada başka birşey yapmadan direk resimleri koyuyorum :
64-Bit İşlemcim var ve 64-Bit İşletm Sistemikurdum.Peki, 32 Bit Bir Sistemle Arasında Gözle Görelebileceğim BirFark Olacak mı ?
Evet,özellikle rendering işlemlerinde 32 Bit bir sisteme göre belirgin bir performans farkı olacaktır.

32-Bit ve 64-Bit Oyunlar Arasında Görsel Olarak Fark Var mı ?
Evet,detay seviyesi ve görüntü kalitesi 32-Bit'e nazaran yüksektir.AşağıdaCrytek 'in hem 32 Bit hem de 64 Bit için ürettiği FarCry oyununun 2platform arasındaki farkı nı görebilirsiniz.Daha fazla resim içinüretici siteye uğrayın.
FarCry (32-BIT)

FarCry (64-BIT)

FarCry (32-BIT)

FarCry (64-BIT)

Alıntı olan yerler belli oluyor , bilmiyorum gerek var mı alıntı diye yazmama :)

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 18 Kasım 2009 23:33
Kapalı Hesap (153334)
26-11-2009, 11:06   |  #24  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
64 bit yazılımları az mı bulunuyor :S
saçma sapan programlar yüzünden benim diğer iyi programlarımın zararı ne ?
Herşey 32bit değil..Senin sisteminde herşey 32bit..Benim harici hard diskimde 32bit programları fazla ama sistemimde kullandığım programlar 64bit , sürücülerde..
64bit vista sürücüleri ve yazılımları bulunan sürücülerimi yüklemiyoruz zaten windows 7 ye..aynı şekilde
32bit için de geçerli..Windows 7 artık gerçek bir işletim sistemi ,deneme sürümü yada başka birşey değil..
32bitten saçmam dediğin yanlış bence, yanlış yapıyorsun..
Sorun çıkartıyorsa , konu aç  çözüm bulabiliriz belkim..

EE o zaman neden 64bit i destekleyen işlemci aldın..p4 bir işlemci de gayet yeterli olurdu sistemine..
Donanımların nedir , bi sölersen bide ben bakayım ?

şunu da sölemekte yarar var..64bit ya senin işlemcin , sen buna işletim sistemi olarak 64bit yükledin ve kullanıyorsun farzet, benim kullandığım gibi yani..İşte o zaman senin sistemin 32bit yazılımları da çalıştıracak , çalıştırmaz diye bir kaide yok..Atıyorum jdownloader 32bit..o da çalışıcak sisteminde..

Virüs programı , winrar , autocad, photosop , microsoft office ve internet explorer i en çok kullandıklarım programlar içerisinde ve 64bit..

Bugüne kadar 64bitte aşağı yukarı 2 sorun oldu..Birisinin yeni sürümü 64bit i destekleyecek diğeri ise saçma bir oyun..

şunuda internetten buldum , ne kadar doğru tartışılır + oyunlarda iyi olacak diye hiçbir araştırma yada başka birşey yapmadan direk resimleri koyuyorum :
64-Bit İşlemcim var ve 64-Bit İşletm Sistemikurdum.Peki, 32 Bit Bir Sistemle Arasında Gözle Görelebileceğim BirFark Olacak mı ?
Evet,özellikle rendering işlemlerinde 32 Bit bir sisteme göre belirgin bir performans farkı olacaktır.

32-Bit ve 64-Bit Oyunlar Arasında Görsel Olarak Fark Var mı ?
Evet,detay seviyesi ve görüntü kalitesi 32-Bit'e nazaran yüksektir.AşağıdaCrytek 'in hem 32 Bit hem de 64 Bit için ürettiği FarCry oyununun 2platform arasındaki farkı nı görebilirsiniz.Daha fazla resim içinüretici siteye uğrayın.
FarCry (32-BIT)

FarCry (64-BIT)

FarCry (32-BIT)

FarCry (64-BIT)

Alıntı olan yerler belli oluyor , bilmiyorum gerek var mı alıntı diye yazmama :)

Yani osman ozaman senin dediğine göre işlemci ekran kartı yerine geçip render yapıyor.Bırakın bu saçmalıkları.Peki osman benim ekran kartı dx9c desteklerken nasıl olurda crysis i dx 10 desteklermiş gibi oynuyorum.Ha ozaman benim ekran kartım ve 32bit işletim sistemim daha iyi.Firmalar iki fotograf fazla koyuyorlar amd basıyor parayı Woow AMD.. intel basıyor parayı İNTEL İNSİDE run falan filan hikayelerle insanları uyutuyorlar bunlar yine bana hikaye geliyor.Yapımcı  firmalar dx10 yada dx11 klasörü koymasalardı ekran kartları istedigi kadar iyi olsun yada dx12 olsun fark etmezdi.Fark yapan firmaların oyuna ekledikleri efektler ve resimler bunları koymasan hangi 64bit hangi ekran kartı kendi kendine görüntü yü değiştiricek yetenegi var.(Farklılaştırmak)Amd denedi bi ara ama hikaye oldu.(yalan oldu.)
Ha şöyle bişey olsa örnek age of empires yada gta3 çok eski oyunların görüntüsünü değiştiren bir sistem geliştiseler yani oyundaki resimlerle değil çizim çubukları(iskeleti) değiştirselerdi özellikle 3b oyunlarda patlama olurdu.Ama buda şimdilik zor.(age of empires 2 2b)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (98159) ~ 26 Kasım 2009 11:49
OSMAN BAĞÇEVAN
26-11-2009, 12:09   |  #25  
Denetmen
6,606 mesaj
Yani osman ozaman senin dediğine göre işlemci ekran kartı yerine geçip render yapıyor.Bırakın bu saçmalıkları.Peki osman benim ekran kartı dx9c desteklerken nasıl olurda crysis i dx 10 desteklermiş gibi oynuyorum.Ha ozaman benim ekran kartım ve 32bit işletim sistemim daha iyi.Firmalar iki fotograf fazla koyuyorlar amd basıyor parayı Woow AMD.. intel basıyor parayı İNTEL İNSİDE run falan filan hikayelerle insanları uyutuyorlar bunlar yine bana hikaye geliyor.Yapımcı  firmalar dx10 yada dx11 klasörü koymasalardı ekran kartları istedigi kadar iyi olsun yada dx12 olsun fark etmezdi.Fark yapan firmaların oyuna ekledikleri efektler ve resimler bunları koymasan hangi 64bit hangi ekran kartı kendi kendine görüntü yü değiştiricek yetenegi var.(Farklılaştırmak)Amd denedi bi ara ama hikaye oldu.(yalan oldu.)
Ha şöyle bişey olsa örnek age of empires yada gta3 çok eski oyunların görüntüsünü değiştiren bir sistem geliştiseler yani oyundaki resimlerle değil çizim çubukları(iskeleti) değiştirselerdi özellikle 3b oyunlarda patlama olurdu.Ama buda şimdilik zor.(age of empires 2 2b)
saçmalık değil gerçekler :)
Senin ekran kartın dx9 ise , dx10 un yanından geçmez..Bunu iddaa ediyorsun ya , asıl olan o saçmalık bence..Sen benim yanımda olsan dx9 ve dx10 ekran kartımı takıp , çok net gösterirdim de sana ,yok işte...gösteremem..
inanmayabilirsin dx ve 64bit işletim sistemi hakkında sölenenleri , o beni bağlamaz açıkcası..Ben fıstık gibi kurarum 64bit imi , gerisini bilgisayarıma bırakırım..32bitten daha güvenli 64bit bu düşünceyle 64bit i kullanmama..Ben yine virüs programımı kurar , sonra gerisini 64bit e bırakılım..Aynı şekilde de oyunlar v.s içinde geçerli..Biraz önce pes 2010 oynadım hatta şuanda da açık ,görsen oyunun görselliğini şaşırırsın..
Ona bakarsan , amd , intel , microsoft hepsi yalancı..Adamlar hep bizim paramızı sömürüyor..E şimdi paramızı sömürüyor olarak algılarsan sen bu işi , kullanma..At bilgisayarı çöpe , Paşa Paşa televizyon izle..
:)