Windows 7 7057 Derlemesi Son Geçerlilik Süresi

PcMaKeR
12-03-2009, 20:55   |  #1  
PcMaKeR avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Arkadaşlar rc bir sürüm olarak tabir edilen 7057 Nolu Derleme 2 Mart 2010 kadar activasyon geçerlilik süresi veriyor.

Bu süre aslında tam çıkış süresi olarak düşünülüyor.

Yanlız Lütfen İnternetten bulunan seri noları kullanmayın.

Microsoftun aktivasyon destekli seri nolarını kullanın ve paylaşmayın...

Kaynak Deneyenler :D

İngilizce Msj:

One of the major differences between build 7057 and all other previous leaked or officially released builds of Windows 7 is that the evaluation copy expiry date has been extended to March, 2010, specifically on March 2, 2010.
Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 12 Mart 2009 20:57
Hiper£l£v£nKids
12-03-2009, 21:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Olabilir niye olmasın.

PcMaKeR
12-03-2009, 21:15   |  #3  
PcMaKeR avatarı
OP Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Arkadaşlar direk lnik buldum

işte resmi şuan çekiyor torrenti iptal ettim.

zaman kaybı :D

2048 ile 3 saatte inecek.

ftp den çekiyor.
linki paylaşmıyorum çünkü gerçekmi bilmiyorum inmedikçe size vermiyeyim kasmayalım ;)

Hiper£l£v£nKids
12-03-2009, 21:38   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj
PcMaKeR
Arkadaşlar direk lnik buldum

işte resmi şuan çekiyor torrenti iptal ettim.

zaman kaybı :D

2048 ile 3 saatte inecek.

ftp den çekiyor.
linki paylaşmıyorum çünkü gerçekmi bilmiyorum inmedikçe size vermiyeyim kasmayalım ;)

Yalnız vermeden uyarayım site içerisinde yasal olmayan link ve korsan dosya paylaşımı yapmak yasaktır.

PcMaKeR
12-03-2009, 23:22   |  #5  
PcMaKeR avatarı
OP Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
enes39
Yalnız vermeden uyarayım site içerisinde yasal olmayan link ve korsan dosya paylaşımı yapmak yasaktır.
ne zeki bir üyesin sen sen gelmeden öncede bu forumdaydım sen geldikten sonrada... kuralları gayet iyi biliyorum ve yasal bir sunucudan çekiyorum.

Ahmet_79
12-03-2009, 23:34   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

yanlız gördünüzmü bilmiyorum ama yönetim bütün linkleri kilitlemiş, Tonrrentler  dahil, şimdiye kadar Torrenlere karışmıyorlardı ama şimdi Torrentede kilit vurulmuş sebebini bilen varmı? yönetim en azından bir açıklama yapmalı bence.

PcMaKeR
12-03-2009, 23:45   |  #7  
PcMaKeR avatarı
OP Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
ahmet79
yanlız gördünüzmü bilmiyorum ama yönetim bütün linkleri kilitlemiş, Tonrrentler  dahil, şimdiye kadar Torrenlere karışmıyorlardı ama şimdi Torrentede kilit vurulmuş sebebini bilen varmı? yönetim en azından bir açıklama yapmalı bence.
ahmet ben bildirdim.

sebebi bu. kurallara uygun değil...

ms de sadece ilk beta var ve ms nin elinden bu sürümler kaçak olarak çıkıyor ms yukardaki ing mesajda belirtmiş. kaçak yolla elde edilen ve orjinal kopyalar diye.

Bildirmemin sebebi şu: serialleri dolduruyorlar sonra etkinleşme vb olmuyr falan diyorlar.

Özel mesaj yağıyor sen bilgilisin falan gibisinden.

ben bu linki direk atmadım bak.

Forum kurallarına ayrıkı. Cem beyle takıntı yaşamayalım demi.

yarım saat sonra test edeceğim...

Yanlış anlama açıklamayı ben yaptım. dengesizin biri acayip bir mesaj yazmış ona kızdım birde toplu serial kymuşlar linklerle birlikte millet coşmuş ellemesen forum kirleniyor.

Diğer forumlardan farkı olsun şuranın.

Ahmet_79
12-03-2009, 23:45   |  #8  
Yıllanmış Üye
11,538 mesaj

iyide Torrent kanunen yasak değil ki, rapid yada benzerlerinin kilitlenmesi doğal ama Torrente bir anlam veremedim.

Ahmet_79
12-03-2009, 23:48   |  #9  
Yıllanmış Üye
11,538 mesaj
PcMaKeR
ahmet ben bildirdim.

sebebi bu. kurallara uygun değil...

ms de sadece ilk beta var ve ms nin elinden bu sürümler kaçak olarak çıkıyor ms yukardaki ing mesajda belirtmiş. kaçak yolla elde edilen ve orjinal kopyalar diye.

Bildirmemin sebebi şu: serialleri dolduruyorlar sonra etkinleşme vb olmuyr falan diyorlar.

Özel mesaj yağıyor sen bilgilisin falan gibisinden.

ben bu linki direk atmadım bak.

Forum kurallarına ayrıkı. Cem beyle takıntı yaşamayalım demi.

yarım saat sonra test edeceğim...

Yanlış anlama açıklamayı ben yaptım. dengesizin biri acayip bir mesaj yazmış ona kızdım birde toplu serial kymuşlar linklerle birlikte millet coşmuş ellemesen forum kirleniyor.

Diğer forumlardan farkı olsun şuranın.

evet bu konuda haklısın o dediğin olaylardan bende rahatsız olmadım desem yalan olur.

PcMaKeR
12-03-2009, 23:52   |  #10  
PcMaKeR avatarı
OP Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

yok torrentleri uyarmadım.

rapidlerde neyse ama şu acayip reklamlar çıkan download siteleri warya. tek linkli... onlar birde serial işi.

ya git sitesinden al microsoftun ve güzelce kullan.

gidiyor kaçak key alıyor. sonra ban...

birde topluca alıyorlar etkinleşmiyor millete key kalmıyor.

PcMaKeR
13-03-2009, 00:06   |  #11  
PcMaKeR avatarı
OP Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

khraman sorun şurda...

dağıtılan keylerle aktivite edersen uzun süre kullanıyorsun

sen ben formatı çakıp geçiyoruz yenisini indiriyoruz ya indiremeyen...

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 13 Mart 2009 00:11
PcMaKeR
13-03-2009, 00:13   |  #12  
PcMaKeR avatarı
OP Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
khramn
Amaaaaaaaan sende! Üç yıldır vista kullanıyorum, öncesinde xp,98,95. Sorarmısın hangisinde etkinleştirme, key derdin oldu ? Hiçbirinde. Şöyle veya böyle windows kullanımında key, etkinleştirme derdi yaşayan varmıdır acaba? Yok zannetmem. Varsa windows kullanıyorum demesin, windows kurulu bilgisayarın başına hiiiiiç oturmasın.
senin düşüncen bu anlayan adam böyle konuşur ama anlamayan yeni başlayan zorlanır. senle ben onları düşünmezsek ohooo noldu paylaşıma desteğe.

bu arada üç yıldır vista yoktu.. 2007 ocak ayında tam sürüm çıktı öncekiler dandirik betalardı. elinde patlıyorlardı.

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 13 Mart 2009 00:14
PcMaKeR
13-03-2009, 00:57   |  #13  
PcMaKeR avatarı
OP Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Evet Arkadaşlar indi ve build numaralaraları tutuyor.

şimdi dvd ye yazıp kuruyorum eğer uyumazsam buradan yazarım.

Ahmet_79
13-03-2009, 01:11   |  #14  
Yıllanmış Üye
11,538 mesaj

tamam bekliyoruz, gerçi 7048 oyunlarda mavi ekran verince ben vista 64 bit'e geri dönüş yaptım ama yinede izlenimlerini anlatırsan iyi olurGülüş

PcMaKeR
13-03-2009, 08:07   |  #15  
PcMaKeR avatarı
OP Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

notebooka 20 dk da kurdu.

ayarlamalarını sabah yaptım testi akşam yaparım.

bu arada bir ilke şahit oldum driverları özellikle modem ile tv kartını oto kurdu :S:S:S:S:S

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 13 Mart 2009 08:13
Hiper£l£v£nKids
13-03-2009, 08:41   |  #16  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj

Dengesiz demeye hakkın yok tamam mı?Niye o zaman diğer Windows 7 dosyalarının bulunduğu konuları kilitliyorlar.Uyarmak istedik dengesiz olduk.

PcMaKeR
13-03-2009, 09:41   |  #17  
PcMaKeR avatarı
OP Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
enes39
Dengesiz demeye hakkın yok tamam mı?Niye o zaman diğer Windows 7 dosyalarının bulunduğu konuları kilitliyorlar.Uyarmak istedik dengesiz olduk.
dengesizin biri acayip bir mesaj yazmış ona kızdım birde toplu serial kymuşlar linklerle birlikte millet coşmuş ellemesen forum kirleniyor.

sen buna mı alındın bu sana değil.
mesaj şuydu:

robinex
evet
internette arattır vip file dan dosya indirme diye
bulursun kardeş
buna deli oldum. enes Senin alınman doğru onu düşünemedim kusura bakma özür dilerim. biraz kaba kaçtı ama bu adamlar oldumu forumun tadı çıkmıyor. Sen uyarmışsın ne güzel.

Neyse konu uzamasın boşver ;) Akşam Test Edeceğim. Uzak masaüstünü açık bıraktım notebookun ama windows a şifre vermeyi unutunca yönetemiyorum uzaktan yoksa akşam direk yazacaktım bura.

MaDMaxiBo
13-03-2009, 11:04   |  #18  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

7057 nin 64 bit olanı var mı arkadaşlar..
Yoksa sadece 32bitmi ?

64bit en son sürüm halen 700 mi ? (7048 fake ise eğer :D )

Tama 32biti var...Sadece 32bit mi, onu soruyorum.Alkış

Son Düzenleme: MaDMaxiBo ~ 13 Mart 2009 13:44
PcMaKeR
13-03-2009, 11:44   |  #19  
PcMaKeR avatarı
OP Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

32 biti war.

DeJaVu_
13-03-2009, 15:44   |  #20  
Yeni Üye
37 mesaj

Windows 7 Bomba Gibi Geliyor Kesinlikle, Orjinalini Almak İçin İlk Gün Sıraya Girmeyi Planlıyorum. Windows 7'nin En Beğendiğim Özelliği Hiç Driver Kurma Gereksinimi Olmaması Kendi Update Üzerinden Son Sürümlerini Bulup Kuruyor Hemde, Birde Performas'ı Çok Çok Güzel... Microsoft Bu İşi Biliyor Ya...

Son Düzenleme: DeJaVu_ ~ 13 Mart 2009 15:46
kirpikral123
13-03-2009, 15:46   |  #21  
Yıllanmış Üye
772 mesaj

NAsıl bu kadar hızlı indirebildin pc maker bende indiriyorum daha yazde 43 doldu ve beklemem gereken bir 18saat daha var.Nasıl hızlandırabiliriz?Bana yardımcı olabilirmisin*Birde mumkunse çok merak ediyorum,açılış ekranı ve diğer özellikler de gerçekmi?Yani internette dolaşan resimlerdeki gibimi?Biraz daha bizlerle işletim sisteminden göruntuleri paylaşırmısın mumkunse?birde şu torrent olayını anlatırmısın ne yapmalıyım ki hızlansın?Bende 3gb birşeyin inmesi 3gunu buluyor,sence bu normalmi çokmu yavaş?

kirpikral123
13-03-2009, 16:38   |  #22  
Yıllanmış Üye
772 mesaj

Mumkunse indirenler ve bilgisyarına kurup deneyenler bizimle resimlerini paylaşabilirmi acaba?Ben laptop kullanıcısıyım.Hiç bir surumu 1 haftadan fazla kullanamadım hep donmalar,sorunlar yaşadım.Bilgisyarım kapata basmama rağmen kapanmadı,ekran kartı çalışmayı durdurdu falan.Sonunda hepsini silmek zorunda kaldım.Bu surumde böylemi acaba?Yani sorunlar varmı?

not: Bilgisyarda bir işlem yaparken birden explorer.exe hatası alıyorum sonra explorer.exeyi yeniden başlat diyorum ve başladığında ise hiç bir penrece açamıyorum,müzik bile dinleyemiyorum bilgisayarıma giremiyorum ama windows çalışıyor daha sonra bilgisyarı kapatayım diyorum bir kendine gelsin ama ne yazıkkı ne yaparsam yapayım bilgisayar kapanmıyor.Dokunmatık tuşlarımdan ses çıkması lazım tum drıverlarını kurmama rağmen bunu yapamadım.Parmak izi tarayıcımı bir turlu kullanamadım.Hem vista hem windows 7 driverlarını denedim.İe 8 surekli donuyor ve yanıt vermeyi kesti diyor yeniden başlatıyor sık sık.Bir şey indirmek mumkun olmuyor mozillada bile download bastığınız zaman downlaod başlamıyor.Sadece mozillada donwload için yeni bir sekme açınca bir şeyi indirmek mumkun oluyor.Her seferinde bilinmeyen bir servis yanıt vermeyi kesiyor ve zorlanarak kapanıyor ancak bunun ne olduğunu bir turlu çözemedim.Ram kullanımı 1 gbdan aşağıya mumkun değil inmiyor,hiç bir program açık değilken bu değerlerde gidip geliyor.

Benim için içlerinde iki sorun çok önemli 1. şu kapanmama olayı.Bu sorundan muzdarip olan başkalarıda varmı acaba?Yoksa sadece bendemi böyle bir sorun var.Çözümünü bulan arkadaşlar varmı?Varsa bizlerle paylaşabilirmisiniz?İkincisi ise şu servis olayı...Bu bilinmeyen servis hangisidir nasıl bulabilirim?Nasıl kapanmamasını sağlarım.Yardımcı olabilirmisiniz?Şimdiden teşşekur ederim ilginiz ve yardımalarınız için.

Son Düzenleme: kirpikral123 ~ 13 Mart 2009 16:43
Banned
13-03-2009, 17:03   |  #23  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

7000 sürümünde bende benzer kapanmamam sorunları yaadım ancak 7048 ve bu sürümde karşılaşmadım.

PcMaKeR
13-03-2009, 17:10   |  #24  
PcMaKeR avatarı
OP Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
khramn
İndirdim kurdum ancak 7048 sürümüne göre pek bir artısı yokmuş. Yani beklediğim kadar değilmiş. Etkinleştirme konusunda ise eğer beta 7000 sürümünde dağıtılan lisans anahtarlarından aldıysanız yeniden anahtar armanıza gerek yok o anahtarlar ile etkinleştirme yapabilirsiniz. Netten bu sürüm için olduğu söylenen anahtarlarda aynıları.
ne bekliyordun kanatlanıp uçmasınımı.

bundan sonra fazla ekleme yapmazlar.

artı ben 7000 den sonrasını kullanmadım ;)

ve Diğer soran arkadaşlar ben direk linkle indirdim ftp den normal bir sunucu değil. adamın biri atmış google dan buldum. saolsun kendi sunucusu sanırım. özel şifreyle girip download programı ile çekiyorsun.

kirpikral123
13-03-2009, 17:21   |  #25  
Yıllanmış Üye
772 mesaj

Ben tum surumlerde karşılaştım,umarım bu surumde böyle bir sorun yoktur.Resimler için tekrar tekrar teşekkur ederim.Şu bilgisayarın kapanmama olayını halletsem windows 7yi tam anlamıyla denemek için can atıyorum ama sanırım bu pek mumkun olmuycak benim için:( Sorunun neden kaynaklandığınıda bilmiyorum tum driverları kuruyorum,herşey dör dörtluk iede gezerken birden uyarı veriyır ve donuyor yada bu tarz sıradan kullanımlarda oluyor bu olay.Müzik dinlerken,msne girerken vb.