Windows 7 açılmıyor!

gurhangur
26-02-2012, 14:01   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

Merhaba arkadaşlar ben pcmin sistemini yeniledim intelden amd ye geçiş yaptım. bunun için anakart- işlemci: amd phenom ii x2 - 4gb ddr3 1333 mhz ram- lg dvd rw - kart okuyucu bu parçaları aldım harddiskim daha yeniydi seagete 500 sata gb bunu değiştirmedim içindede win 7 yüklü ben donanımlarımı bilgisayaraıma taktım sorunsuz bir şekilde bağlantılarınıda yaptım fakat win7 açılmıyor. Hata veriyor sürekli başlatma ekranında 2 seçenekte kalıyor win donanım değişikliği algıladı windowsu onarmak mı istersiniz yeniden başlatmak mı diyor onara bastığımda hiç bişi olmuyor. tamamlandı diyor tekrar başattığımdada aynı sayfa yine geliyor. Acaba format mı atmalayım harddiskime önemli bilgilerimde var içerisinde üstelik tek bölüm olarak yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler..

ueker1989
26-02-2012, 14:26   |  #2  
Taze Üye
3 mesaj

harddiski başka bir pc ye bağlayarak özel verilerinizi kurtarın ardından kendi pcinze takarak format atın.

adı üzerinde donanım değişikliği söz konusu ve sistemde eski donanımınıza göre formatlanmış yeni donanım değişikliğinin algılanması için format gereklidir. anakart ve işlemci değişikliği format gerektirir.

bence suan olan sistem üzerine hiç bir biçimlendirme uygulamadan direk olarak sistemi kurunuz. büyük ihtimal pciniz açılacak ve verilerinizi kurtarabilirsiniz.

ve yahut hiren bootlu bir cd dvd ile pc yi başlatıp içinde partition magic gibi bir disk bölme programı olan bootlu dvd ile pc yi açıp hdd nin boş kısmını ayırınız ve bu kısma yeni sistemi kurunuz sonra verilerinizi kurtarın.

verileri kurtarmak istemezseniz direk olarak uğraşmadan format atınız..

gurhangur
26-02-2012, 15:46   |  #3  
OP Yeni Üye
24 mesaj
Alıntı: ueker1989  
harddiski başka bir pc ye bağlayarak özel verilerinizi kurtarın ardından kendi pcinze takarak format atın.

adı üzerinde donanım değişikliği söz konusu ve sistemde eski donanımınıza göre formatlanmış yeni donanım değişikliğinin algılanması için format gereklidir. anakart ve işlemci değişikliği format gerektirir.

bence suan olan sistem üzerine hiç bir biçimlendirme uygulamadan direk olarak sistemi kurunuz. büyük ihtimal pciniz açılacak ve verilerinizi kurtarabilirsiniz.

ve yahut hiren bootlu bir cd dvd ile pc yi başlatıp içinde partition magic gibi bir disk bölme programı olan bootlu dvd ile pc yi açıp hdd nin boş kısmını ayırınız ve bu kısma yeni sistemi kurunuz sonra verilerinizi kurtarın.

verileri kurtarmak istemezseniz direk olarak uğraşmadan format atınız..

teşekkür ederim